Улан-Баторської палац Одруження. Монгольський палац одруження. Звичаї і традиції монголів. Шлюб. Сім'я.

  1. ВЕСІЛЬНИЙ ОБРЯД Монголії УЛАН-Баторської ПАЛАЦ ОДРУЖЕННЯ

ВЕСІЛЬНИЙ ОБРЯД Монголії

УЛАН-Баторської ПАЛАЦ ОДРУЖЕННЯ

Кожна подія в житті людини і суспільства освячено віковими традиціями
Кожна подія в житті людини і суспільства освячено віковими традиціями. Нові взаємини людей оновлюють існуючі звичаї, породжують нові традиції. Монгольський народ має багато традицій, пов'язаних зі способом життя, релігійними віруваннями, характером трудових занять. З плином часу багато хто з них, втративши початковий сенс, дотримуються лише в своїх формах.

Першою людиною, що захистив докторську дисертацію по темі монгольські весільні традиції, була директор Палацу одружень Х.Оюунчімег, яка пропрацювала на цій посаді близько 22 років.

Багаті і давні традиції має весільний обряд монголів. Монгольська весілля сповнена традицій і ритуалів. Адже якщо все зробити правильно, молодих чекатиме довге і щасливе життя. Призначаючи день і годину весілля, батьки молодих домовляються, що і як має відбуватися в цей день. Вони благословлять шлюб, тільки якщо жених і наречена підходять один одному, тобто народилися в підходящі роки за східним календарем.

Улан-Баторської дворі одруження був заснований в 1976 році. Його історія дуже показова. Цеденбал-Філатова вважала, що буде правильно і добре, якщо у молоді буде свій Палац одружень. Під час візиту Генерального секретаря СРСР Л. Брежнєва в нашу країну, вона поділилася своєю ідеєю з Цеденбалом під час сніданку. На що він відповів: "Сьогодні дуже напружений день. Тобі потрібно встигнути обговорити це питання по дорозі від« Їх тенгера »до урядової будівлі". Філатова села не в свою машину, а в машину Л.Брежнєва і стала переконувати його в необхідності Палацу. Брежнєв, уважно вислухавши її, відповів, що зв'яжеться з Москвою і обговорить це питання. О 14 годині з Москви надійшов схвальну відповідь: "Монгольської молоді буде подарований палац одружень". «Філатова раділа, як дівчинка», - згадують очевидці. На наступний день вона викликала до себе начальників радянських і монгольських будівельних трестів і дала завдання створити проект Палацу в найкоротші терміни. Він був побудований за проектом монгольських архітекторів на грандіозну на ті часи суму в 39 млн. Тугриків.

На урочисте відкриття Палацу 14 червня зібрався весь Політбюро. Міністерствам легкої промисловості, продовольства, сільського господарства, комунального господарства, будівництва було дано завдання: безкоштовно провести одруження п'яти кращих молодих працівників галузі, які збираються зареєструвати свій шлюб. Їм були подаровані двокімнатні квартири з меблевими гарнітурами. Кажуть, що в цих квартирах не було тільки швейних машин.

В даний час молодята так стали педантично розраховувати і враховувати день, годину весільної церемонії. Наші астрологи вважають найкращим днем ​​для одруження 17-й місячний день у вересні. Це один з найбільш напружених днів, коли ми працюємо цілодобово. Рекорд був поставлений кілька років тому, коли в цей день було створено 108 нових сімей.

Навесні мало хто одружується. Весільний сезон проходить восени, і на ці три осінніх місяці припадає приблизно 60-70% роботи палацу. Протягом 8-годинного робочого дня ми можемо зареєструвати в день 14 шлюбів, але нам доводиться реєструвати по 70-80, тому що люди надають величезного значення сприятливої ​​дати. Іноді нам доводиться працювати 24 години на добу.

До святкування 30-річного ювілею в 2006 році, працівники палацу зробили маленьке статистичне дослідження. За цей термін свій союз скріпили більше 30 тисяч пар. Також статистика показує, що в останні роки послугами нашого Палацу щорічно користуються близько 1000 молодих людей.

Вартість весільної церемонії в середньому 650 тис. Тугриків і, в залежності від додаткових послуг, ціна може підніматися. Однак люди можуть самостійно прикрасити зал або знайти фотографа, тому в результаті виходить приблизно 400 000 тугриків. Ми надаємо знижки, представникам уразливих верств суспільства. Якщо річний дохід не досягає мінімального прожиткового рівня, пільги досягають 30%, інвалідам - ​​до 50%.

Як і в Росії, після церемонії реєстрації шлюбу, молодята відвідують кілька значущих місць. В Улан-Баторі молодята відвідують площу Сухебатора (Площа Чінгісхаана), меморіал Зайсан, монастир Гандан.

У дворі Улан-Баторского палацу одруження в 2010 році встановлена ​​12-стінна юрта, для проведення церемоніалу за старовинними монгольським звичаям.

Починаючи з 1 квітня 2011 року минулого року на підставі указу Президента Монголії, в палаці стали відзначати церемонію сватання. Для церемонії використовується молоко і ааруул, так що в цьому сенсі ми підтримуємо нашого національного виробника і безалкогольну програму. До того ж молоко має величезні сприятливий символ, адже молоді люди в цей день починають нове життя.

БІБЛІОГРАФІЯ
  • Б.Уянга. Газета "Новини Монголії". Вид. агентства МОНЦАМЕ
  • Б.Зул. Газета "Новини Монголії" №31 (541) від 12 серпня 2012 року. Вид. агентства МОНЦАМЕ
ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ
СТОРІНКИ ФОТОАЛЬБОМУ
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация