Улюблені напої великих людей. Обговорення на LiveInternet

  1. Кардинал Рішельє і вино
  2. Распутін і мадера
  3. Ленін і пиво
  4. Сталін і домашнє вино
  5. Черчілль, шампанське і коньяк
  6. Мао Цзедун і маотай
  7. Англійське пиво від Катерини II
  8. Полуничний коктейль від Джоаккіно Россіні
  9. Італійська граппа від Байрона
  10. Анісова горілка від Михайла Булгакова
  11. PS Трохи про інших великих:
  12. Алкоголь підвищує інтелект?
Віт-лий всі записи автора

Що і як пили великі люди? Що і як пили великі люди

Першим алкогольним напоєм на Землі було вино. Нещодавно в Китаї були знайдені винні глечики, вік яких 9 тисяч років!

Відомості про винах містяться і в єгипетському папірусі, і в Старому Завіті, і в античній літературі. Наприклад, Софокл стверджував, що «вина дають нам здоров'я і насолоду, а це головні подарунки, які можуть зробити нам боги». Згодом люди винайшли і інші п'янкі напої: пиво, горілку, ром, текілу, коньяк, джин, віскі, лікер.

У давнину вважали, що ковток «нектару» дає натхнення і стимулює творчість. Чи так це?

- Дуже багато талантів зловживали алкоголем, - каже відомий нарколог Марк Гарбер - Дуже багато талантів зловживали алкоголем, - каже відомий нарколог Марк Гарбер. - запоєм страждали Олександр Блок, Сергій Єсенін, Аркадій Гайдар, Венедикт Єрофєєв, Володимир Висоцький, Олег Даль. Але як вони збагатили культуру! Навіть страшно уявити, що було б, не розкрій вони ворота в підсвідомість за допомогою алкоголю. Однак проблема в тому, що п'ють все, а творять лише одиниці.

Чому творчі люди найбільше схильні до алкоголізму? Справа в тому, що алкоголь робить на мозок спочатку короткочасне стимулюючий, а потім гальмує вплив. Тому різні спиртовмісні речовини в невеликих кількостях рекомендовані при розумовій перевтомі. А талановиті люди, які постійно працюють мізками, переутомляются завжди, ось і не можуть встояти перед «зеленим змієм».

Так що ж пили великі? Давайте заглянемо в минуле ...


Давайте заглянемо в минуле

Наполеон і коньяк

Якщо ви побачили ім'я Napoleon на пляшці, значить, вміст її витримувалося від 12 до 30 років. Це ж як треба було любити коньяк, щоб в честь тебе назвали таке скарб!

Втім, Наполеон Бонапарт, якщо вірити історикам, взагалі був не дурень випити, і особливо відмічені їм спиртні напої донині мають славу «улюбленців імператора». Перш за все, сказане відноситься до коньяку «Курвуазьє» - в 1811 році Бонапарт відвідав склад цієї компанії, розташований під Парижем, де продегустував і від душі похвалив місцевий коньячок.

Перш за все, сказане відноситься до коньяку «Курвуазьє» - в 1811 році Бонапарт відвідав склад цієї компанії, розташований під Парижем, де продегустував і від душі похвалив місцевий коньячок

В результаті компанія «Курвуазьє» стала постачальником королівського двору, а кращий з кращих коньяків - Courvoisier Napoleon - і тепер витримується від 15 до 20 років, Коньяк же з тих пір вважається улюбленим напоєм Наполеона - за чутками, вигнаний з Франції імператор повіз із собою на острів святої Єлени кілька бочок цінного коньяку.

Чи був це саме Courvoisier Napoleon, що володіє яскравим смаком спецій і букетом свіжих фруктів, точно невідомо.

Кардинал Рішельє і вино

«Кардинал їв бульйон з пані д'егийон, він поїв на екю, погуляв на мільйон» - ось з таких виразних рядків і виникають міфи, які спотворюють великий, світлий образ! З легкої руки Олександра Дюма-батька, який перетворив великого міністра, полководця, дипломата і гурмана в жовчного пліткаря і негідника - кардинал Рішельє відомий нам виключно з самої своєї непривабливої ​​сторони.

Насправді ж, саме монсеньору Рішельє належало безліч світлих ідей, що стосувалися не тільки того, «як реорганізувати Францію», а й того, як в цій самій Франції потрібно правильно харчуватися Насправді ж, саме монсеньору Рішельє належало безліч світлих ідей, що стосувалися не тільки того, «як реорганізувати Францію», а й того, як в цій самій Франції потрібно правильно харчуватися ... а також що і як правильно пити ...

Кажуть, що Рішельє особисто спостерігав за своїми кухарями, вимагав, щоб їжу, подану до його столу, пробував спеціально призначений для цієї мети корсіканец, крім того, Рішельє першим винайшов складний гарнір і, як личить справжньому французу, цінував вітчизняні - тобто французькі - вина, вважаючи за краще ті, які родом з Бордо.

До речі, отруєне вино, яким шпигунка кардинала пригостила нещасну Констанцію Бонасье, автор «Трьох мушкетерів» зробив іспанським ... Як видно: Дюма вельми трепетно ​​ставився до всього французького ...

Як видно: Дюма вельми трепетно ​​ставився до всього французького

Петро I і горілка Петро I і горілка

Великий цар Петро Олексійович рішуче насаджував будь-яку вподобану йому моду серед безмовних підданих - привчав їх пити "кофий", голити бороди і їсти виделками.

Саме за Петра I на російських столах з'явилися баклажани, петрушка, селера, квасоля, картопля, в кухнях - плити, поступово витіснили традиційні російські печі Саме за Петра I на російських столах з'явилися баклажани, петрушка, селера, квасоля, картопля, в кухнях - плити, поступово витіснили традиційні російські печі. Та й у справі всеросійської алкоголізації государ Петро I зіграв доленосну роль.

Слава про тодішні п'яниць дожила до наших днів. Бенкети Петра I, на його думку, зближували всі стани - государиня і княжни підносили гостям по чарці горілки, та й сам цар не відмовлявся від улюбленого напою. З чуток, государ вважав за краще «Гданьську», але яка вона була в ті часи - ніхто не знає.

Распутін і мадера

Про сумно відомому Григорія Распутіна в Росії говорили всяке - один з найбільш живучих чуток стосувався питних пристрастей старця: нібито той пив горілку відрами.

Насправді Распутін горілку не пив зовсім, вважаючи за краще мадеру - солодке вино, яку, проте, вживаючи до шести літрів всього лише за один обід. «Мадерца» старця подобається не португальська, а російська - «Сахра», з горіховим присмаком і красивим бурштиновим кольором.

Цікаво, що на початку своєї кар'єри «старця», Распутін практично не пив спиртного, обмежуючись червоним вином у свята - але незабаром грунтовно «підсів» на мадеру, так само як і на інші компоненти «красивого життя» Цікаво, що на початку своєї кар'єри «старця», Распутін практично не пив спиртного, обмежуючись червоним вином у свята - але незабаром грунтовно «підсів» на мадеру, так само як і на інші компоненти «красивого життя».

В кафе-шантане «Вілла Роде» для Распутіна, за чутками, тримали окремий кабінет - саме тут було прийнято купати дівчат в шампанському і обсипати їх грошовими асигнаціями. До речі, царя Миколи II (як і всі Романови, небайдужого до горілочки), Распутін намагався лікувати від пияцтва, забороняючи пану регулярно випивати.

До речі, царя Миколи II (як і всі Романови, небайдужого до горілочки), Распутін намагався лікувати від пияцтва, забороняючи пану регулярно випивати

Ленін і пиво

У наш час загальної «народної любові» до пива, Ілліч напевно відчував би себе комфортно і впевнено - в закордонних посиланнях вождь світового пролетаріату балувався баварським пивком, а на Батьківщині надавав перевагу жигулівське.

Знаменита мюнхенська пивна «Хофбройхаус» до сих пір пам'ятає улюбленого клієнта з добрим пращурами і помітною картавостью. З пивом Ленін їв малосольного форель і саму крихітну корюшку, відому в народі, як снетки.

Взагалі, справедливості заради, треба сказати, що особливим пияком Ілліча не змогли б назвати навіть закляті вороги - хоч марксисти на Русі і стилізували свої сходки під «бухач», Ленін процесом не захоплювався і вживав значно менше алкоголю, ніж більшість його соратників Взагалі, справедливості заради, треба сказати, що особливим пияком Ілліча не змогли б назвати навіть закляті вороги - хоч марксисти на Русі і стилізували свої сходки під «бухач», Ленін процесом не захоплювався і вживав значно менше алкоголю, ніж більшість його соратників.

Сталін і домашнє вино

«Батько народів» Йосип Джугашвілі надавав перевагу грузинські вина. Навіть найвіддаленіші від теми люди зможуть згадати два улюблених назви сталінських вин - «Хванчкара» і «Кіндзмараулі». Але мало хто знає, що до 1942 року вождь народів вживав безіменне домашнє вино, створене грузинськими колгоспниками з Кварелі, яке пізніше стало називатися «Кіндзмараулі». Знамениті сталінські застілля починалися шампанським, а потім наближених вождя переводили на вина, пити які було покладено в неабиякій кількості.

Цікаво, що останнім в житті вином Сталіна стало молоде виноградне вино «маджар» Цікаво, що останнім в житті вином Сталіна стало молоде виноградне вино «маджар».

За малу фортецю це вино генералісимус називав «соком», але небезпека його, можливо, крилася не в градусі, а в тому, що подібні вина здатні різко підвищувати тиск, тому пити його людям похилого віку категорично не рекомендується ...

Може бути, саме тому «маджар» стало останнім вином Сталіна.

Може бути, саме тому «маджар» стало останнім вином Сталіна

Черчілль, шампанське і коньяк

Володарі шкідливих звичок люблять посилатися на бадьорого старигана Вінстона Черчілля, який прожив до 90 років, будучи гурманом, завзятим курцем і лютим прихильником міцних напоїв ( «Ніколи не запізнюйтесь до обіду, курите гаванські сигари і пийте вірменський коньяк»).

Змушені вас розчарувати - на думку біографів знаменитого британця, лікарі змусили його відмовитися від сигар і спиртного напередодні власного сімдесятиріччя (що теж непогано). До цього віку Черчилль і справді старанно випивав, заявляючи наступне: «Я взяв від випивки більше, ніж випивка від мене! »

Кажуть, що за день Черчілль випивав пляшку коньяку, але були в нього й інші алкогольні пристрасті - шампанське і віскі Кажуть, що за день Черчілль випивав пляшку коньяку, але були в нього й інші алкогольні пристрасті - шампанське і віскі. Всі знімки, зроблені після цієї дати, на яких Черчилль зображений з сигарами і келихами - всього лише поза і акторство.

Тегеранської конференції.

Улюбленим шампанським Черчілля був брют Pol Roger, а з коньяків він рішуче вважав за краще вірменський п'ятдесятиградусні «Двин». Кумедний факт - коньяком цим Черчилля забезпечував Сталін. Генералісимус вперше пригостив Черчілля «Двіна» на Тегеранській конференції.

«З хорошим коньяком, - пояснював Черчілль, - потрібно звертатися, як з дамою. Чи не накидатися! Поспішати ... Зігріти в своїх долонях. І лише потім пригубити ».

До речі, про дам і спиртному: одного разу уїдливий Черчілль зіткнувся при виході з бару з дамою-депутаткою і між ними стався діалог, пізніше розтиражований в безіменних анекдотах: «Сер, ви п'яні!» - обурилася пані, але прем'єр-міністр парирував: «А у вас криві ноги! Але я-то завтра просплю! »

Мао Цзедун і маотай

Найвідоміша в Китаї горілка - рисова «маотай» фортецею 58 градусів - була ніжно улюблена як Мао Цзедуном, так і іншими вождями китайської революції (Ден Сяопіном, Чжоу Еньлаєм і іншими), але саме Мао ввів маотай в дипломатичний китайський протокол.

Кажуть, що спочатку маотай виготовлявся на трьох невеликих винокурнях, але тепер скромний старт цієї горілки в минулому, і вона навіть вважається одним з найпопулярніших в світі спиртних напоїв.

Маотай була присутня на банкетах в честь проголошення КНР, в честь припинення «культурної революції» Маотай була присутня на банкетах в честь проголошення КНР, в честь припинення «культурної революції» ... а також за часів після смерті Великого керманича, коли китайці на найвищому рівні святкували, наприклад, повернення Гонконгу або отримання Пекіном звання олімпійської столиці 2008 року.

Улюблена горілка Мао раніше була недоступною для простих китайців, але тепер її зможе спробувати кожен - маотай будуть виробляти в таких кількостях, що вистачає на всіх, як на китайців, так і на інших жителів планети.

Улюблена горілка Мао раніше була недоступною для простих китайців, але тепер її зможе спробувати кожен - маотай будуть виробляти в таких кількостях, що вистачає на всіх, як на китайців, так і на інших жителів планети

Англійське пиво від Катерини II

Одного разу Катерина II наказала доставити до двору справжній англійський стаут ​​- міцне темне пиво особливого сорту. Але пиво зіпсувалося - занадто довго везли. Щоб уникнути конфузу, в наступний раз англійці зварили для імператриці особливо міцне пиво - щоб не зіпсувалося. З тих пір цей сорт стаута у англійців отримав назву «російського». Пиво не пастеризується, дозріває в діжках протягом 2 місяців, а потім витримується в пляшках цілий рік.

Взяти 3,5 кг ячменю або вівса і, постійно помішуючи, висипати зерно в нагрітий котел так, щоб воно не присмажилося, а лише нагрілося.
Потім висипати зерно, потовкти, знову насипати його в котел, але залити вже 15 літрами води температурою 65 градусів, дати постояти 3 години і обережно злити рідину в іншу ємність.

Знову залити залишився в казані зерно 12 літрами води температурою 72 градуси і через 2 години злити в цю ж ємність Знову залити залишився в казані зерно 12 літрами води температурою 72 градуси і через 2 години злити в цю ж ємність.

І ще раз залити зерно 12 літрами вже холодної води, злити через 1,5 години.
Всі ці три води перемішати. Тепер в 2 відрах теплої води розвести 6 кг патоки, влити в приготовлену рідина, додати 200 г хмелю і все разом закип'ятити.

Через 2 години, коли рідина охолоне, влити в неї 2 ст. л. дріжджів, перемішати і залишити при кімнатній температурі на кілька годин. Коли закінчиться процес бродіння, пиво перелити в бочку і залишити її відкритою на 3 доби. Потім закляття втулкою, і через 2 тижні вийде готовий пінистий напій.

Полуничний коктейль від Джоаккіно Россіні

Винний льох великого композитора завжди був сповнений винами: від пляшок раритетної мадери до білого вина з Йоганнесбурга, від марсали до портвейну із запасів короля Португалії. Барон Ротшильд якось надіслав маестро приголомшливого винограду зі своєї оранжереї.

Россіні відповів з іронією, що, мовляв, вдячний, але не відчуває особливої ​​потреби в «вини з пігулок» Россіні відповів з іронією, що, мовляв, вдячний, але не відчуває особливої ​​потреби в «вини з пігулок». Ротшильд натяк зрозумів і послав одного свого прославленого «Шато-Лафіту». Але з будь-якого вина композитор вважав за краще робити коктейлі.

Як змішати коктейль

Потрібні: 200 г полуниці, очищеної і промитої, 3 столові ложки цукру, 1/3 склянки подрібненого льоду, 1 чарка будь-якого лікеру, 1 чарка коньяку, 1 стакан шампанського.

Полуницю протерти через сито, розтерти з цукром, додати лід, лікер і коньяк, збити в міксері, додати шампанське і розлити в келихи.

Полуницю протерти через сито, розтерти з цукром, додати лід, лікер і коньяк, збити в міксері, додати шампанське і розлити в келихи

Італійська граппа від Байрона

У свій час аристократ Байрон пристрастився до сільської граппа - італійської виноградної горілки.

- Ви не уявляєте, друже мій, - розговорився він якось з одним зі своїх шанувальників, - як багато задоволень в цьому житті пройшли повз мене. Тільки зараз я починаю розуміти, що хороше застілля не тільки не заважає дружній бесіді, але і підтримує її. Але ні в якому разі (поет схопив співрозмовника за відворот камзола, ніж збентежив його надзвичайно) чи не заїдає граппу фруктами! Інакше на ранок у вас не тільки голова болітиме, але і здуття живота гарантовано.

Ця розмова так шокував дворянина з Будапешта, що той записав потім в щоденнику: «Навіть поезію лорда Байрона я перестав сприймати з тієї ж радістю, що дарувала вона колись».

Як готують граппу

У приготуванні граппи використовуються перебродили виноградні вичавки - кісточки, шкірка, залишки м'якоті, які обробляють водяною парою під невеликим тиском для отримання спиртовмісної рідини. Перегонка проходить в мідних перегінних кубах - аламбіках, - схожих на наші самогонні апарати. Так народжується виноградний напій, який або відразу розливають в пляшки, або витримують від півроку до декількох років в спеціальних дубових бочках. Деякі винороби наполягають граппу на травах і фруктах.

Анісова горілка від Михайла Булгакова

Михайло Опанасович обожнював влаштовувати застілля. У нього завжди було і хлібосольно, і весело. «Кращий трактир в Москві!» - так називав він свій будинок. Над дверима в їдальню висів плакатик з перекресленою пляшкою: «Горілка - отрута, ощадкаса - друг». А на столі вже все приготовлено, щоб випити і закусити.

Сам він ніколи не напивався п'яним, хоча горілочку поважав і любив розбавити її ризьким бальзамом Сам він ніколи не напивався п'яним, хоча горілочку поважав і любив розбавити її ризьким бальзамом. І в «Турбіних», і в «Івана Васильовича», і в «Собачому серці» його герої п'ють горілку анісову, кардамон - будь-яку, але приготовлену по-домашньому.

Взяти 12,3 л простий горілки, 12,3 л 40-процентного спирту і спиртову настойку на суміші 400 г насіння анісу, 50 г кмину, 50 г сухої лимонної кірки, 50 г насіння кропу, 40 г фіалкового кореня. Все це змішати, підсолодити 800 г цукру.
Як стверджують фахівці, горілка, виготовлена ​​цим способом, має особливі лікувальні властивості.

PS Трохи про інших великих:

Великий Гете одного разу спробував франконське вино з Баварії, і так вражений, що з тих пір вимагав надсилати йому 900 франконских літрів в рік Великий Гете одного разу спробував франконське вино з Баварії, і так вражений, що з тих пір вимагав надсилати йому 900 франконских літрів в рік.

Художник Ван Гог (до речі, один з найдорожчих в світі на сьогоднішній день) захоплювався абсентом;  втім, багато в ті часи вважали за краще цю полинову настойку - великі і не тільки Художник Ван Гог (до речі, один з найдорожчих в світі на сьогоднішній день) захоплювався абсентом; втім, багато в ті часи вважали за краще цю полинову настойку - великі і не тільки.

Художник Анрі де Тулуз-Лотрек любив коктейлі, і сам готував їх, змішуючи різні лікери та посипаючи готовий напій тертим мускатним горіхом Художник Анрі де Тулуз-Лотрек любив коктейлі, і сам готував їх, змішуючи різні лікери та посипаючи готовий напій тертим мускатним горіхом. «Щоб оцінити картину, треба попередньо перекинути хороший коктейль», - вдумливо стверджував він.

Письменник Еріх Марія Ремарк - як і багато його персонажі - вважав за краще всім іншим спиртним напоям нормандське яблучне бренді - кальвадос Письменник Еріх Марія Ремарк - як і багато його персонажі - вважав за краще всім іншим спиртним напоям нормандське яблучне бренді - кальвадос.

Великий Хемінгуей вважав за краще дайкірі без цукру і удостоївся пам'ятника, який встановлений в улюбленому барі письменника, в Старій Гавані Великий Хемінгуей вважав за краще дайкірі без цукру і удостоївся пам'ятника, який встановлений в улюбленому барі письменника, в Старій Гавані.

Великі і пиво

Великі і пиво

Гай Юлій Цезар, вирушивши війною на Галлію, сам освоїв їх місцевий напій - і поїв ним своїх солдатів Гай Юлій Цезар, вирушивши війною на Галлію, сам освоїв їх місцевий напій - і поїв ним своїх солдатів. Галли, предки французів, тоді пили ячмінне пиво - виноградну лозу до них римляни завезли пізніше.

Великий давньогрецький драматург Софокл для здоров'я рекомендував харчуватися хлібом, м'ясом, овочами і пивом Великий давньогрецький драматург Софокл для здоров'я рекомендував харчуватися хлібом, м'ясом, овочами і пивом. І два інших великих драматурга Стародавньої Греції - Есхіл і Евріпід - його підтримували.

Імператор «Священної римської імперії», яка тоді займала пів Європи, Фрідріх I Барбаросса любив пиво настільки, що в своїх законах XII століття зараховував його до основних продуктів харчування Імператор «Священної римської імперії», яка тоді займала пів Європи, Фрідріх I Барбаросса любив пиво настільки, що в своїх законах XII століття зараховував його до основних продуктів харчування. У своїй любові до пива він сходився з англійським королем Річардом Левове Серце.

Король Пруссії Фрідріх Великий, який воював з усією Європою, заявляв: «Всі п'ють каву Король Пруссії Фрідріх Великий, який воював з усією Європою, заявляв: «Всі п'ють каву. Це повинно бути по можливості припинено. Мої люди повинні пити пиво ». Він був людиною економним і вважав, що місцеве пиво обходиться набагато дешевше, ніж заморський кави.

Дуже поважали пиво релігійні діячі Дуже поважали пиво релігійні діячі. Знаменитий діяч Реформації Мартін Лютер був дуже великим шанувальником темного пива з містечка Айнбек. Він навіть вірш написав: «Напою краще немає, о диво, ніж кухлик айнбекского пива!». Сьогодні «айнбекскій» сорт пива відомий під назвою «пліч».

На Русі до пива ставилися завжди дуже позитивно На Русі до пива ставилися завжди дуже позитивно. Царські «ситні двори» містили в порядку. Правда, пиво тоді було не дуже схожим на сучасне - його варили без солоду і додавали в нього мед і інші приправи.

Сітуацію кардинально змінів, зрозуміло, Петро I, что пів, як кажуть Історики, почти Виключно пиво Сітуацію кардинально змінів, зрозуміло, Петро I, что пів, як кажуть Історики, почти Виключно пиво. Він в 1715 році виписав з-за кордону до Петербурга солодовників і пивоварів - і з тих пір пиво стало варитися за європейськими рецептами.

Пиво любила і Катерина Велика Пиво любила і Катерина Велика. Саме для неї англійці зварили особливо міцне пиво - щоб не псувалося в дорозі. Цей сорт пива називається «російський стаут». Воно не пастеризується, а дозріває в діжках протягом 2 місяців, після чого витримується в пляшках цілий рік.

Карл Маркс і Фрідріх Енгельс пили пиво часто, але помірно Карл Маркс і Фрідріх Енгельс пили пиво часто, але помірно. Енгельс, згадуючи свої найщасливіші дні, писав: «Пиво ллється в достатку - я поглинаю цілих дві пляшки в день».

Володимир Ілліч Ленін, часто буваючи в Баварії, дуже пристрастився до темного мюнхенському пиву Володимир Ілліч Ленін, часто буваючи в Баварії, дуже пристрастився до темного мюнхенському пиву. Іноді заради гуртки цього пива Ілліч міг пройти п'ять-шість верст в сусіднє село. А закушувати пиво вождь світового пролетаріату любив «яєчнею про трьох яйцях з шинкою».

А закушувати пиво вождь світового пролетаріату любив «яєчнею про трьох яйцях з шинкою»

Алкоголь підвищує інтелект?

До несподіваного висновку нещодавно дійшли вчені: з'ясувалося, що повне утримання від спиртних напоїв, як і зловживання ними, негативно впливає на розумові здібності людини. Помірно п'ють володіють кращою пам'яттю і швидше міркують, ніж п'яниці і непитущі.


Помірно п'ють володіють кращою пам'яттю і швидше міркують, ніж п'яниці і непитущі

Чи так це?
Чому творчі люди найбільше схильні до алкоголізму?
Так що ж пили великі?
Алкоголь підвищує інтелект?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация