Уміння йти на компроміс

  1. Як навчитися йти на компроміс
  2. Що підштовхує на невигідний компроміс
  3. Коли на компроміс йти не можна

Тема компромісу для багатьох спірна: не все однозначно розуміють, що це таке, прирівнюючи компроміс до поступливості від нестачі характеру

Тема компромісу для багатьох спірна: не все однозначно розуміють, що це таке, прирівнюючи компроміс до поступливості від нестачі характеру. Масова культура давно пропагує образ жорсткого і сильного людини, який бере, що хоче, і не допускає компромісів. Під таким впливом у багатьох розвивається стійкий стереотип: сильніший повинен бути господарем становища і диктувати свою волю, а вміння йти на компроміс - доля слабовільних людей. Призводить це до ускладнень в сім'ях, до конфліктів батьків і дітей, до труднощів на роботі і до маси небезпечних ситуацій щодня.

На це можна заперечити іншим стереотипом з ділового світу: успіху досягають найбільш безкомпромісні ділки, готові йти по головах і знищувати конкурентів, не відчуваючи ні краплі жалості. Однак якщо вникнути в саму суть ринкових відносин, стане ясно, що вони базуються на принципі «ти мені - я тобі». Жодному продавцеві (якщо тільки він не монополіст) ніколи не вдасться нав'язати покупцю своє уявлення про ціноутворення силою. Цього можна домогтися, тільки якщо покупець буде відчувати вигоду щодо угоди з іншим продавцем. Таким чином, головним фактором успішної торгівлі є вміння зберігати баланс, а не диктувати умови.

Плюси вміння знаходити компроміс в бізнесі, з точки зору психологічного впливу на людей :

  1. Чесність. Це якість, здатне зробити ім'я і принести славу. І навпаки, зневага чесністю миттєво зіпсує репутацію кому завгодно.
  2. Подяка. Пропонуючи компромісне вирішення конфлікту, ви виявляєте готовність допомогти людині. Споживач в даному випадку буде вам безмежно вдячний за таку позицію, т. К. Звик, що його скрізь намагаються обдурити і використовувати.
  3. Лояльність. Компроміс може бути пов'язаний з обмеженими разовими втратами в ході торгів і поступок, але натомість ви отримуєте лояльність клієнта, який запам'ятає добре ставлення і обов'язково повернеться. Так в довгостроковій перспективі ви збільшуєте прибуток свого підприємства.

Так в довгостроковій перспективі ви збільшуєте прибуток свого підприємства

Як навчитися йти на компроміс

Навчитися йти на компроміс можна тільки за умови правильного розуміння його суті і сенсу. Зазвичай з цим не виникає проблем. Адже ви любите батьків і хочете зберегти їм нерви? Чому б не попереджати їх, коли затримуєтеся допізна, а натомість вони не будуть лізти в ваше життя і допитуватися, де ви проводите час. Це і є компроміс. Зворотна ситуація, коли ви впевнені, що батьки повинні:

  • залишити вас у спокої, коли ви цього вимагаєте;
  • поважати ваше право на особисте життя;
  • змиритися з тим, що ви подорослішали і не зобов'язані давати їм звіт.

а як щодо вас? Хіба ви нічого не повинні батькам, які вас виростили і виховали? Хіба ви не повинні проявляти повагу, розуміння, турботу? Таким чином, в конфліктній ситуації повинні один одному все, і дозволити її можна тільки в тому випадку, якщо кожен щось віддасть. Тут немає нічого ганебного або принизливого, навпаки, компроміс - це прояв сили, мудрості і поваги до себе і своїх близьких. Візьміть за правило не обговорювати конфліктні ситуації під впливом емоцій. Якщо вам нав'язують лайка, промовчите, дайте собі і опоненту час заспокоїтися, потім спробуйте спокійно відновити розмову. Не будьте категоричні і егоцентричні, інтереси є не тільки у вас. Найчастіше кращий спосіб дотримати власні інтереси - це врахувати чужі, т. К. Чоловік відповість вам дзеркально.

Що підштовхує на невигідний компроміс

До невигідним компромісу підштовхує тиск з боку людей, які намагаються використовувати вас в своїх інтересах. Ці люди не завжди злі або зловмисні, їм просто вселили, що саме так слід домагатися свого. Недолік морального виховання, поганий приклад, пропаганда негативного образу в масовій культурі, про яку ми говорили вище, негативний життєвий досвід - все це здатне позначитися на психології людей і відбитися на їхній поведінці.

Другий фактор - це власні комплекси, слабкості і страхи. Занадто м'який характер, надмірна довірливість або милосердя, а іноді і боязкість - це фактори, які роблять вас легкою здобиччю і спокусою для нечесних на руку людей. Як свідчить крилатий латинізм, «хочеш миру - готуйся до війни». Це означає, що потрібно твердо стояти на своїх інтересах, щоб ні у кого не виникало бажання на них зазіхати.

Третій фактор - колективна думка. Інакше його можна назвати стадним інстинктом, який, на жаль, все ще притаманний сучасній людині. Типове його прояв можна спостерігати під час цькування. Коли натовп труїть одного, не всі в натовпі відчувають ненависть до об'єкта цькування, багато хто просто не можуть піти проти натовпу з різних причин. Серед них:

  1. Боязнь накликати на себе гнів більшості і самому перетворитися в жертву цькування.
  2. Боязнь опинитися в ізоляції, втративши статус, зв'язки і вплив.
  3. Байдужість до чужих проблем, звичка пливти за течією «куди все, туди і я».
  4. Брак впевненості в собі.

Це теж компроміс, але вже з власною совістю: «я співчуваю бідоласі, може бути, наодинці навіть підтримаю його, але в натовпі буду на стороні натовпу».

Коли на компроміс йти не можна

  1. Коли на вас тиснуть з метою підпорядкувати своїй волі. В цьому випадку компроміс вже не буде таким, і ви зовсім не зобов'язані потурати чужим інтересам. У сімейних справах така поведінка призводить диктату, в бізнесі - до грубого порушення етикету ділових переговорів .
  2. Коли від вас вимагається поступитися моральними принципами. Такий компроміс - це злочин проти совісті, і чесна людина ніколи вам його не запропонує.
  3. Коли під виглядом компромісу вам намагаються нав'язати невигідні умови. Це не компроміс, а обман і маніпуляція. Така поведінка ніяк не регламентується правилами ділових переговорів , Тому важливо тримати вухо гостро, домовляючись з малознайомим партнером.
  4. Коли поступки з вашого боку тягнуть за собою негативні наслідки для інших людей, за яких ви відповідаєте, або інтереси яких ви представляєте. В таких умовах у вас просто немає права на компроміс, рішення про них має бути прийняте колективно.

Адже ви любите батьків і хочете зберегти їм нерви?
А як щодо вас?
Хіба ви нічого не повинні батькам, які вас виростили і виховали?
Хіба ви не повинні проявляти повагу, розуміння, турботу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация