Умисне заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю: погроза вбивством, стаття КК РФ, відповідальність і покарання

  1. особливості злочину
  2. розшифровка поняття
  3. Склад злочину і відповідальність
  4. Частина 1
  5. Частина 2
  6. частина 3
  7. частина 4
  8. Загроза умисним заподіянням тяжкої шкоди здоров'ю
  9. склад перступленія
  10. покарання
  11. Судова практика

Права людини на життя та охорону здоров'я є одними з основних принципів РФ. Не дивно, що в КК виділяється ціла глава злочинів проти особистості. Сюди входять діяння, результатом яких є позбавлення людини життя або заподіяння його здоров'ю різного ступеня шкоди, вчинені з наявністю умислу і з необережності . В даній статті піде мова про кримінально-правовій характеристиці, видах умисного заподіяння тяжкого шкоди здоров'ю , І про те, яка стаття відповідає за нього.

особливості злочину

Родовим, чи то пак загальним для всіх злочинів, пов'язаних із заподіянням шкоди, об'єктом є психічне і фізичне здоров'я будь-якої людини, незалежно від його громадянства, національності, віку і т.д. 111 стаття присвячена навмисного нанесення шкоди, причому такого, який підходить під класифікацію тяжкого.

Більш детально про поняття і суті злочину умисного нанесення шкоди здоров'ю розповість наступне відео:

розшифровка поняття

У першій частині даної статті кодексу пояснюється, що саме слід розуміти під тяжким шкодою:

  • Небезпечні для життя ушкодження:
    • Шкода, що може привести до кончини потерпілого: поранення і переломи черепа, травми головного мозку, переломи і поранення хребта, поранення живота, грудної клітини, кишечника і т.д., опіки 3-4 ступенів, пошкодження великих кровоносних судин та ін .;
    • Пошкодження, які призводять потерпілого в стан, що загрожує його життю: шок, крововтрата, кома, порушення кровообігу, гостра ниркова, серцева, печінкова недостатність і т.д .;
    • Втрата слуху, зору, здатності говорити;
    • Пошкодження органу або порушення його функції;
    • Спотворення обличчя;
    • Втрата працездатності на одну третину і більше;
    • Переривання вагітності на будь-якому терміні;
    • Психічні хвороби;
    • Токсикоманія, наркоманія.

Для визначення ступеня тяжкості шкоди, вдаються до таких критеріїв:

  • Рівень небезпеки для життя;
  • Настання певних наслідків;
  • Розмір втрати працездатності;
  • Тривалість розладу здоров'я потерпілого.

Ступінь тяжкості шкоди визначають судмедексперти. Результати їх експертизи стають підставою для підведення діяння під певну статтю КК.

Умисне заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю має свій склад злочину, мова про який піде далі.

Склад злочину і відповідальність

111 ст 111 ст., Присвячена навмисного заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю, складається з 4 частин. У першій розглянуто простий склад злочину, а в інших - 11 кваліфікованих.

Зупинимося на кожному разі докладніше.

Частина 1

У першій частині описуваної статті визначається покарання за заподіяння здоров'ю людини тяжкої шкоди (поняття розшифровано вище), вчинене умисно.

Відповідальність за таке діяння настає не з 16 років, а з 14, з огляду на важких наслідків. Намір може бути не тільки прямим, але і непрямим, тобто злочинець діє, не маючи на меті принести важкий шкоду, але і не виключаючи його можливості. Заподіяння шкоди без умислу (з необережності) розглядається в 118 статті.

Об'єктом є здоров'я іншої людини. Нанесення самому собі каліцтв (скажімо, з метою ухилення від армії) складу злочину не утворює.

Шкода може бути заподіяна як шляхом дії, так і шляхом бездіяльності. За діяння, що підпадає під 1 частина 111 статті, позбавляють волі на строк до восьми років.

Частина 2

У другій частині передбачено 8 кваліфікуючих ознак заподіяння шкоди, які практично співпадають з ознаками, зазначеними законодавцем в 105 статті по відношенню до вбивства .

Тут йдеться про різні способи (суспільно небезпечний спосіб), метою (використання органів), мотиви (расова ворожнеча, наприклад), засобах (вогнепальна зброя) і т.д. Максимальний термін позбавлення волі за такі діяння - 10 років.

частина 3

У третій частині вказується на описані в перших двох частинах статті дії, але вчинені:

  • групою осіб, за попередньою змовою або без нього, або організованою групою;
  • проти кількох осіб (двох і більше).

Тут максимальна міра - 12 років. Крім того, тюремний термін може бути доповнений двома роками обмеження волі.

частина 4

Особливу складність викликає класифікації злочинів по 4 частини 111 статті. У ній йдеться про умисне заподіянні шкоди, що привів до трагічної смерті . Тобто, метою злочинця не є вбивство. Летальний результат потерпілого стає наслідком нанесення ушкоджень.

За таке діяння можуть засудити на 15 років позбавлення волі і 2 роки обмеження волі. про погрози вбивством або умисним заподіянням тяжкої шкоди здоров'ю читайте нижче.

Ще більше корисної інформації з питання застосування 111 статті містить відеосюжет нижче:

Загроза умисним заподіянням тяжкої шкоди здоров'ю

Якщо збиток здоров'ю завдано не було, але на адресу потерпілого надходили погрози від зловмисника, що він заподіє шкоду йому або його рідним людям або навіть вб'є їх, звертаються до 119 статті КК. Однак не будь-яка загроза карається за законом.

Для застосування 119 статті повинні бути підстави вважати, що злочинець має намір здійснити задумане, якщо не доб'ється бажаного. Так, вагомим аргументом є, наприклад, демонстрація зброї.

склад перступленія

Як і у інших злочинів цієї групи опитаних, об'єктом тут є здоров'я і життя людини Як і у інших злочинів цієї групи опитаних, об'єктом тут є здоров'я і життя людини. Зловмисник своєю поведінкою ставить їх під загрозу. Потерпілим в даній ситуації може стати будь-яка людина.

  • Сам злочин являє собою активну дію у вигляді направлення потерпілому iнформацiї, що мiстить загрозу. Форма може бути різною: усній, письмовій, у вигляді жесту (наприклад, коли злочинець показує рукою, що в кишені лежить зброя, або демонструє кулак).
  • Щоб злочин вважалося досконалим, не потрібно чекати виконання загрози. Воно буде завершеним, як тільки інформація надійшла потерпілому. Кілька загроз до ряду, що надійшли від зловмисника одному потерпілому, не формують окремих злочинів.
  • Мотив зловмисника не позначається на кваліфікації його діяння. Обов'язковою для визначення по 119 статті є наявність умислу. Злочинець цілеспрямовано і усвідомлено загрожує потерпілому.
  • Чи не підпадає загроза тяжким шкодою або вбивством під 119 статтю, якщо є складовим елементом іншого злочину (зґвалтування, розбою).

До відповіді загрозу закликають людей зі здоровим глуздом старше 16 років. Далі ми поговоримо про кримінальну відповідальність і покарання за умисне заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю за статтею 111 КК РФ.

покарання

За 119 статтею передбачені такі види покарання:

  • Обов'язкові роботи (до 480 годин);
  • Обмеження свободи (до 2 років);
  • Арешт (до півроку);
  • Примусові роботи (до 2 років);
  • Позбавлення волі (до 2 років).

Судова практика

Велике значення при визначенні покарання грає частина 111 статті, застосовується щодо підсудного. Прикладом відмінної роботи адвоката є такий випадок із судової практики.

Приклад 1. Громадянину Б. зателефонувала співмешканка його батька і повідомила, що в їх будинок увірвалися двоє відомих всьому селищу бандитів, Ж. і його товариш. Хулігани розмістилися на кухні, де розпивають спиртні напої. На вимогу жінки піти Ж. пригрозив їй ножем і наказав мовчати.

Б. заїхав за своїм другом С. І відправився в будинок батька, щоб розібратися з хуліганами. Там Б. і С. почали бити Ж. з товаришем, щоб ті не сміли більше вриватися в будинок. Цілі нанести серйозні пошкодження Б. і С. не мали, але поламане в ході бійки ребро у Ж. проткнуло легке, що призвело до тяжкої шкоди для його здоров'я.

Б. і С. були залучені по 3 частини 111 статті, як вчинили груповий злочин за попередньою змовою. За таке діяння чоловікам загрожував би тюремний термін до 12 років, який ніколи не замінюють на умовний. Адвокат переконав Б. взяти провину на себе. В результаті до нього застосували частину 1 статті 111, максимальний термін позбавлення волі за якою - 8 років, а С. і зовсім звинуватили в нанесенні легкої шкоди товаришеві Ж.

У суді під вартою перебували не тільки Б. і С., а й сам потерпілий Ж., який в цей же момент звинувачувався у вчиненні іншого злочину. Суд, розглянувши всі обставини, засудив Б. до 3 років умовно з випробувальним терміном на два роки, а С. - до напівроку перебування в колонії-поселенні умовно.

Приклад 2. Наведемо приклад справи по 1 частини 119 статті. Чоловік, будучи п'яним, погрожував на сходовій клітці дев'ятого поверху чоловікові і жінці за допомогою сокири, вигукуючи, що вб'є їх. Оскільки обвинувачений розмахував сокирою прямо перед особами потерпілих, підстави визнати загрозу реальної у них були.

Обвинувачений розкаявся. З огляду на щиросердного зізнання, а також відсутність обтяжуючих обставин, підсудного засудили до обов'язкових робіт тривалістю 200 годин.

Наступне відео також містить випадок із судової практики по 111 статті:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация