Університет третього віку. Читайте на 24health.by

  1. По-сусідськи
  2. під боком

На дерев'яній похилої від часу лавці біля фарбованого-перефарбовані дачного будиночка сидить згорблена бабуся в чоловічих кедах і ситцевому вицвілі хустці ...

Забудьте цю розтиражовану картинку самотньої старості! Зараз вступати в пенсійний період, значить починати новий етап розвитку, особистісного росту і захоплюючих занять. Здорові люди знайшли ті дороги, по яких ходять активні білоруси 60+.

Фраза «третій вік» пішла від французьких університетів les Universités du Troisième Âge (Університетів третього віку), які з 1970-их років пропонували літнім людям варіанти навчання і надходження до закладів англомовних країн.

Британський історик Пітер Ласлетт в 1980-х роках запропонував розлогу позитивну теорію третього віку. Вчений і увійшов в історію, як популяризатор і пропагандист вищої освіти, особливо для людей старшого віку. Ласлетт зауважив, що третій вік - зазвичай час після виходу на пенсію зі здоровим, енергійним і позитивним ставленням до цього періоду. Причому, саме поняття з'явилося тільки в розвинених країнах, де старіння населення відбувається в прекрасних економічних умовах. Люди в цьому віці сповнені сил і бажань, та й можливості є.

Університети третього віку - міжнародний рух для активних пенсіонерів (U3A - University of the Third Age). Університети третього віку - міжнародний рух для активних пенсіонерів (U3A - University of the Third Age) Воно взяло початок в Тулузі в 1973 році завдяки професору П'єру Велласу. Кожна група Університету третього віку була пов'язана з місцевим університетом. Лекції для слухачів читали викладачі академічних університетів. Французька система прижилася в Бельгії, Іспанії, Італії, Швеції, Польщі. У 1990-их концепцію розширили до Університету різного віку (UTA - université tous âges) і Університету Вільного часу (UTL - Université du temps libre).

Британці модифікували схему і ввели принцип «рівний-рівному»: досвідчені фахівці навчають «колег по пенсії». Головні риси британської моделі:

  • відсутність допомоги вузу;
  • головний метод навчання - взаємодопомога;
  • немає поділу на студентів і викладачів;
  • акцент зроблений на спільному, груповому освіті;
  • організація занять силами самих учасників.

Модель стала популярною в Австралії, Новій Зеландії, Південній Африці, Кіпрі, Домініцій.

Польща, Чехія, Словенія дізналися, що таке U3A досить рано. А Словенська університет третього віку, заснований в 1984 році, перетворився в мережу з сорока університетів по всій країні.

Оскільки далеко не всім студентам зручно було добиратися до установи, в 1998 році було вирішено створити онлайн-курси.

А після чотирьох років експериментів і тестування 1 січня 2009 років запустили Віртуальний університет третього віку ( vU3A ).

Він зручний для тих, хто через проблеми зі здоров'ям, ізоляції або інших обмежень не може потрапити в звичайну групу.

Тим, хто готовий вчитися все життя, пропонують опанувати мистецтво, комп'ютерну грамотність, ремесла, історію, мови, літературу, музику, філософію, соціальні науки, є і спортивні напрями. У мережі є більше 35 курсів, написаних експертами-волонтерами з різних країн. Їх легко знайти по засланні .

По-сусідськи

У Польщі перший університет третього віку з'явився в 1975 році при освітньому центрі для медичних працівників в районі У Польщі перший університет третього віку з'явився в 1975 році при освітньому центрі для медичних працівників в районі   Біляни в Варшаві Біляни в Варшаві. Його заснувала професор Галина Шварц. Університет став третім в Європі. Зараз в Польщі 520 таких навчальних закладів.

«Університет третього покоління» або «Університет третього віку» з'явився в 2007 році в Ковелі на Волині. Зараз такі установи є в багатьох українських містах. Причому, центри, відкриті за допомогою «Університет третього покоління» або «Університет третього віку» з'явився в 2007 році в Ковелі на Волині громадських і благодійних організацій, політичних діячів дотримуються британської моделі, тоді як державні сповідують французьку і славляться більш суворим відбором (відвідувати можна тільки свій територіальний центр, за місцем прописки). У недержавному університеті третього віку істотний мінус - не можна залишитися на другий рік і взяти більше 2-3 предметів для вивчення.

У Росії університетів третього віку величезна кількість, як У Росії університетів третього віку величезна кількість, як   державних, так і приватних державних, так і приватних. Є і онлайн-проекти, як, наприклад, ресурс Університету ИТМО. На сайті http://u3a.ifmo.ru/ будь-який російськомовної публіці доступні лекції по фотографії, літературі, мистецтву, філософії, дизайну.

На тлі подібних установ поетичною назвою і відсиланням до російської літератури виділяється університет «Срібний вік» (працює в різних російських містах). Він існує на благодійні засадах. Після закінчення курсів, учні захищають проект і отримують свідоцтво.

під боком

На вулиці Волгоградській, 21-а міста Мінська після 20 вересня очікується стовпотворіння - наплив бажаючих записатися до Університету третього віку. Реєстрація тільки два дні.

Установа відкрилося в 2013 році. З цього моменту більше 2000 мінчан встигли знайти друзів і отримати нові знання. Дізнатися інформацію про курсах, волонтерах і самому університеті, а також контактні телефони можна на сайті .

Дізнатися інформацію про курсах, волонтерах і самому університеті, а також контактні телефони можна на   сайті

Умови вступу - суворі, але справедливі

До речі, навчання в університеті безкоштовне.

До речі, навчання в університеті безкоштовне

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация