Управління / ГУСХ / | Алтайський архітектурно-будівельний коледж

Прикладом того, як наука допомагає вирішувати економічні завдання розвитку регіону, назвав Губернатор Віктор Томенко ряд нових освітніх майданчиків в Алтайському державному аграрному університеті. Напередодні Дня російської науки глава регіону відвідав в Агау недавно відкриті Навчально-консультаційний центр Алтайського кластера аграрного машинобудування імені Олександра Ежевского і Центр точного землеробства, поспілкувався з молодими вченими.

Олександра Ежевского

Обидва центри створені в кінці минулого - ювілейного для вузу - року. Агау всього на кілька років молодше нашого краю. Відкритий на базі евакуйованого в 1943 році Пушкінського сільськогосподарського інституту, вуз зіграв найважливішу роль в становленні алтайської аграрної науки, формування статусу житниці Сибіру. Сьогодні тут працюють понад 600 науково-педагогічних працівників, в їх числі - 72 доктори наук і професори, 13 заслужених працівників і діячів Російської Федерації, навчаються понад 10 тисяч осіб. Вуз продовжує вирішувати головні практичні завдання, які стоять перед АПК регіону.

У навчально-консультаційному центрі Алтайського кластера аграрного машинобудування імені Олександра Ежевского представлено близько 20 одиниць техніки і обладнання місцевого виробництва, призначених для обробки грунту, посіву, захисту та живлення рослин, сінозаготівлі, післязбиральної обробки зерна. Віктор Томенко також відвідав навчальні класи, організовані провідними заводами сільгоспмашинобудування і агроснабженческімі компаніями регіону (Кіровський завод, Джондір, Ростсельмаш, Кроне).

Губернатор оцінив цей проект як успішно реалізоване державно-приватне партнерство, назвав прикладом сучасної організації освітнього процесу та пообіцяв сприяння крайової влади, необхідне для подальшого розвитку центру.

Заняття в центрі почалися 4 січня. У 2019 навчання тут пройдуть близько 175 студентів агрономічного та інженерного факультетів вузу. Крім того, на базі центру будуть організовані курси підвищення кваліфікації фахівців. Вже сформовані дві групи, 50 осіб приступлять до навчання в лютому.

Вже сформовані дві групи, 50 осіб приступлять до навчання в лютому

Віктор Томенко також назвав своєчасним рішенням створення Центру точного землеробства. Нагадаємо: Президент Володимир Путін заявив про реалізацію нацпроекта «Цифрова економіка». Проект передбачає перетворення в тому числі і сільського господарства за допомогою впровадження цифрових технологій і платформних рішень. Робота Центру точного землеробства дозволить вести підготовку і перепідготовку кадрів в сільському господарстві, що спеціалізуються на IT-технологіях. «Можливості цифрових технологій, навігації, сучасної системи зв'язку можуть істотно підвищити ефективність нашої роботи на землі. Якщо ж говорити про підготовку фахівців, то ситуація така: айтішника зробити агрономом або фахівцем із сільського господарства досить складно. А ось підучити фахівців сільського господарства, дати їм можливість спробувати сучасні технології - це дуже перспективний напрямок. Крок за кроком ми зробимо так, що професіонали, які володіють сучасними технологіями в АПК, яких у нас сьогодні одиниці, будуть наповнювати кадровий потенціал галузі », - заявив Віктор Томенко.

Варто відзначити, що з 1 вересня в університеті також вводиться новий навчальний напрямок - «Цифрові технології». Їх будуть вивчати всі студенти агрономічного та інженерного факультетів, на цій базі також будуть проводити курси підвищення кваліфікації для працюючих в аграрному виробництві фахівців.

Губернатор Віктор Томенко за круглим столом зустрівся з провідними вченими, молодими дослідниками і аспірантами Агау. Співрозмовники обговорили ключові напрямки розвитку АПК і агронауки.

«Сільське господарство - це галузь економіки, яка є для нашого краю базової. Величезна кількість наших підприємств працює в цій сфері, займається питаннями її розвитку. І, звичайно, подальше підвищення ефективності роботи, можливість конкурувати, своєчасно відповідати на економічні виклики, виходити на зовнішні ринки пов'язані з тим, наскільки ми будемо використовувати сучасні досягнення науки як в технологічних процесах, так і при створенні сучасної техніки », - зазначив глава регіону в рамках прес-підходу.

І, звичайно, подальше підвищення ефективності роботи, можливість конкурувати, своєчасно відповідати на економічні виклики, виходити на зовнішні ринки пов'язані з тим, наскільки ми будемо використовувати сучасні досягнення науки як в технологічних процесах, так і при створенні сучасної техніки », - зазначив глава регіону в рамках прес-підходу

Фото: Антон Федотов

Довідка: Олександр Олександрович Ежевскій - радянський державний діяч, міністр тракторного і сільськогосподарського машинобудування (сільськогосподарського і тракторного машинобудування) СРСР (1980 - 1988). Народився 21 жовтня 1915 року в Іркутській губернії.

З 1951 до 1953 року Олександр Ежевскій був директором Алтайського тракторного заводу, під його керівництвом налагодили випуск дизельних тракторів ДТ-54. У роки освоєння цілинних і перелогових земель заводчани поставили для трудівників Сибіру і Казахстану 9630 тракторів ДТ-54, що стали основною орної машиною на цілині.

Після роботи в Алтайському краї він очолив завод «Ростсільмаш», потім працював на керівних постах в Міністерстві автомобільного, тракторного і сільськогосподарського машинобудування СРСР, очолював Всесоюзне об'єднання «Союзсельхозтехника». Під керівництвом Олександра Ежевского побудовані і реконструйовані республіканські і обласні торгові бази, більше 500 ремонтних заводів, кілька тисяч станцій технічного обслуговування автомобілів, а також майстерні загального призначення, механізовані загони, автобази.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация