Уряд РФ 7 травня піде у відставку

Ім'я нового прем'єра, як очікується, буде названо протягом доби Ім'я нового прем'єра, як очікується, буде названо протягом доби   Засідання уряду РФ на чолі в прем'єром Дмитром Медведєвим   Фото: Олександр Астаф'єв / прес-служба уряду РФ / ТАСС   Москва

Засідання уряду РФ на чолі в прем'єром Дмитром Медведєвим

Фото: Олександр Астаф'єв / прес-служба уряду РФ / ТАСС

Москва. 6 травня. INTERFAX.RU - Уряд Росії на чолі з Дмитром Медведєвим, який пропрацював на прем'єрській посаді рівно 6 років, в понеділок піде у відставку. Але, швидше за все, вже через добу країна отримає нового прем'єр-міністра.

У 2012 році ім'я кандидата в прем'єри - їм, як і очікувалося, став Медведєв - було названо Володимиром Путіним менш ніж через дві години після завершення церемонії інавгурації.

Цього разу в парламенті також не очікують тривалого мовчання президента. Як повідомив "Інтерфаксу" джерело в Держдумі, в нижній палаті розраховують вже в понеділок, 7 травня, після інавгурації Путіна отримати пропозицію президента щодо кандидатури на пост голови уряду, а на наступний день це кадрове питання передбачається обговорити на засіданні Держдуми.

Пізніше про такий же варіант розвитку подій сказав і голова Держдуми В'ячеслав Володін, який повідомив, що в разі внесення президентом РФ кандидатури на пост голови уряду 7 травня, Держдума розгляне це кадрове питання на найближчому засіданні, яке заплановано на 8 число.

При цьому Володін підкреслив, що, як і в 2012 році, розгляду даного питання на пленарному засіданні ГД передуватимуть консультації парламентських фракцій з кандидатом на посаду голови уряду. "Попередньо плануємо, що 7 травня о 16:00 відбудеться зустріч з" Єдиною Росією ", о 18:00 - з ЛДПР, а 8 травня пройдуть зустрічі з фракціями КПРФ і" Справедлива Росія "- о 10:00 і 12:00 відповідно ", - розповів спікер.

В цьому випадку пленарне засідання, на якому Держдума розгляне питання про надання згоди президенту на затвердження запропонованого ним кандидата в прем'єр-міністри, розпочнеться о 15:00 8 травня, уточнив Володін.

У свою чергу в партії парламентської більшості - "Єдиної Росії" агентство запевнили, що Держдума безсумнівно підтримає вибір президента.

процедура

Відразу після інавгурації Путін повинен видати указ про призначення в.о. прем'єр-міністра, який відповідно до статті 116 Конституції підписує прохання про відставку кабінету перед новим главою держави.

Відставка стосується тільки прем'єра, його заступників і федеральних міністрів. До складу нинішнього уряду входять дев'ять віце-прем'єрів, в тому числі один перший, і 22 федеральних міністра. Керівники федеральних агентств і служб членами уряду не є і залишаються на своїх постах.

Потім на підставі статті 117 Основного закону президент повинен доручити членам "відставленого" уряду виконувати обов'язки до формування нового кабінету. Після цього Путін, як очікується, внесе до Держдуми кандидатуру нового прем'єр-міністра. Так було в 2008 і 2012 роках.

Причому в 2012 році на всі ці дії пішло кілька годин. Хоча в більш ранніх президентських циклах призначення в.о. прем'єр-міністра не означало автоматично, що його кандидатура потім буде внесена президентом у Держдуму.

Так, наприклад, після відставки в 2004 році прем'єр-міністра Михайла Касьянова виконувачем обов'язків голови уряду тодішній президент Путін призначив віце-прем'єра Віктора Христенка, проте в Держдуму для затвердження на пост глави кабінету міністрів вніс кандидатуру Михайла Фрадкова.

Затверджений прем'єр не пізніше тижневого терміну після призначення представляє президенту пропозиції щодо структури федеральних органів виконавчої влади. Він також пропонує президенту кандидатури на посади заступників голови уряду і федеральних міністрів. У 2012 році Медведєв представив ці пропозиції президенту рівно через 7 днів - 15 травня.

Сам Путін повідомив, що починає консультації щодо складу майбутнього уряду і своєї адміністрації, тільки після того, як переміг на президентських виборах 18 березня. Однак ніякої офіційної інформації про можливе прийнятих на даний момент рішеннях немає.

Прес-секретар глави держави Дмитро Пєсков 4 травня утримався від відповіді на питання, чи визначився Путін з кандидатурою нового прем'єр-міністра і архітектурою майбутнього уряду. "Відносно архітектури (уряду), то ви знаєте, що такі кадрові та" архітектурні "питання ми ніколи не анонсуємо", - сказав Пєсков.

Що стосується адміністрації Кремля, то, наприклад, в 2012 році відразу після інавгурації ніяких змін в ній не було, реформа, причому досить тривала, почалася тільки після формування уряду.

Завдання нового кабінету

Ряд першочергових завдань майбутнього уряду Путін позначив вже 1 березня, звертаючись з посланням до Федеральних Зборів.

Він, зокрема, заявив, що вважає одним із пріоритетних завдань нового кабінету підготовку комплексного плану модернізації та розширення всієї магістральної інфраструктури країни. Путін підкреслив, що Росія повинна стати не тільки ключовим логістичним, транспортним вузлом планети, а й одним зі світових центрів зберігання, обробки, передачі і надійного захисту так званих "великих даних".

Говорячи про соціальну сферу, президент зазначав, що майбутнє новий уряд повинен буде підготувати спеціальну програму системної підтримки і підвищення якості життя людей старшого віку. Крім того, Путін доручив новому кабінету міністрів підготувати загальнодержавну програму боротьби з онкологічними захворюваннями.

Серед пріоритетів майбутнього уряду в економіці Путін виділив перш за все формування стабільних податкових умов, які повинні бути зафіксовані на майбутні роки і при цьому не стримувати, а стимулювати економічне зростання.

В цілому в Посланні Путін позначив 10 ключових напрямків розвитку країни.

"Струс" в нинішньому уряді

Нинішній кабінет міністрів функціонував всі шість років досить стабільно і запам'ятається лише парою гучних відставок. Решта змін в його складі були пов'язані в основному з перерозподілом повноважень і введенням нових посад.

Першою гучною відставкою в уряді Дмитра Медведєва, сформованого в травні 2012 року, стало звільнення 6 листопада того ж року міністра оборони Анатолія Сердюкова, в відомстві якого розгорілися корупційні скандали. Новим главою Міноборони був призначений Сергій Шойгу, до цього моменту лише півроку займав посаду губернатора Московської області.

1 листопада 2013 року Михайла Мень, який нещодавно залишив посаду губернатора Івановської області, був призначений главою нового міністерства будівництва і житлово-комунального господарства РФ.

31 серпня 2013 року тодішній помічником президента РФ Юрій Трутнєв був призначений заступником голови уряду - повпредом президента в Далекосхідному федеральному окрузі. Раніше такої посади в уряді не було. Пост міністра з розвитку Далекого Сходу - повпреда президента в ДФО займав Віктор Ішаєв. Замість нього Мінвостокразвітія у вересні 2013 року очолив Олександр Галушка.

12 травня 2014 року обіймав посаду губернатора Красноярського краю Лев Кузнєцов очолив новостворене міністерство у справах Північного Кавказу.

22 квітня 2015 року кубанський губернатор Олександр Ткачов був призначений міністром сільського господарства РФ. Його попередник Микола Федоров став радником президента РФ.

19 серпня 2016 року міністр освіти і науки РФ замість Дмитра Ліванова була призначена Ольга Васильєва.

19 жовтня 2016 року міністр спорту РФ став Павло Колобков, який змінив Віталія Мутко, підвищеного до віце-прем'єра РФ.

Остання перестановка в уряді, як і перша, була також пов'язана зі скандалом. 30 листопада 2016 року міністр економічного розвитку був призначений Максим Орєшкін. Його попередник Олексій Улюкаєв покинув цей пост у зв'язку з втратою довіри президента через звинувачення в корупції.

Історія кабінетів

Відставка нинішнього уряду стане 13-й за рахунком з часу прийняття в червні 1990 року Декларації про державний суверенітет Росії. Це буде шостий за рахунком кабінет, який складе повноваження перед новообраним президентом РФ. Решта кабінети розпускалися указами президента РФ. Попередня відставка уряду відбулася сьомого травня 2012 року - розпорядження про це підписав став тоді ненадовго в.о. прем'єра Віктор Зубков.

Дмитро Медведєв в разі затвердження його кандидатури стане 13-м главою уряду за час існування незалежної Росії і третім прем'єр-міністром, переобраним на другий термін.

Першим прем'єром тоді ще Української РСР 15 червня 1990 року його було призначено Івана Силаєв. На чолі Ради міністрів він перебував до кінця вересня 1991 року, коли політичні реалії, що склалися після серпневого путчу, зажадали від президента Бориса Єльцина і Верховної Ради Росії сформувати новий російський уряд.

З цього моменту і до призначення в грудні 1992 року прем'єром Віктора Черномирдіна обов'язки глави кабінету міністрів фактично виконував президент Єльцин.

Єгор Гайдар, який в ті роки був віце-прем'єром, першим віце-прем'єром, а в червні-грудні 1992 р перебував в якості в.о. прем'єра, так і не був затверджений з'їздом народних депутатів на пост глави уряду.

Віктор Черномирдін очолив кабінет міністрів двічі - в грудні 1992 року і в серпні 1996 року, після президентських виборів. У березні 1998 року він був звільнений з посади.

Його змінив Сергій Кирієнко, який був затверджений Держдумою головою уряду РФ 24 квітня 1998 року та займав цей пост до 23 серпня того ж року.

У серпні - вересні 1998 гола під час урядової кризи, пов'язаного з дефолтом, Черномирдін знову тимчасово виконував обов'язки голови уряду РФ. Держдума тоді двічі відхиляла його кандидатуру, і в підсумку президентом була запропонована компромісна фігура Євгена Примакова, якого затвердили депутати 11 вересня 1998 року. Примаков обіймав цю посаду до травня 1999 року.

19 травня 1999 року головою уряду РФ був затверджений Сергій Степашин, який пробув на цій посаді до серпня 1999 р

16 серпня 1999 Держдума затвердила на посаді прем'єра Путіна. Після відставки Єльцина 31 грудня 1999 року Путін став виконуючим обов'язки президента РФ, а 7 травня 2000 року набув посаду глави держави.

17 травня 2000 Держдума дала згоду на затвердження Михайла Касьянова головою уряду РФ. У лютому 2004 року кабінет Касьянова був відправлений у відставку. Його змінив Михайло Фрадков, який займав пост прем'єра до 12 вересня 2007 року. У той день він подав у відставку.

4 вересня 2007 року в посаді голови уряду РФ депутатами було затверджено Віктор Зубков. У травні 2008 року на цій посаді його змінив Путін.

Таким чином, "довгожителем" на прем'єрському Олімпі на сьогоднішній день може вважатися Дмитро Медведєв (шість років). У трійку лідерів входять також Черномирдін (п'ять років чотири місяці) і Путін (чотири роки). Крім того, поки тільки Черномирдін і Путін двічі обіймали посаду прем'єр-міністра.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация