Урал - алмазний край

Гіпотеза про можливість знаходження алмазів в Росії була висловлена ще М.В. Ломоносовим в 1763 році в книзі «Перші підстави металургії або рудних справ» задовго до фактичного відкриття алмазів на Уралі.

сторінки історії

У 1829 році, близько сучасного селища Промислу, при вторинної промиванні золотоносних пісків кріпаком Павлом Поповим, 14-річним промивальником, був знайдений камінь, що виділяється від інших.

Мінералог Ф. Шмідт, який був керуючим, визначив в ньому алмаз. Це був перший російський алмаз. За кристал Павло придбав вільну. Шмідт, досвідчений в науках про дорогоцінного каміння, наказав інтенсивно вишукувати в золотоносних розсипах прозорі камінці. Незабаром в тому ж місці, що зветься зараз Алмазний Ключ, було знайдено ще два кристала. Перші алмази мали досить пристойний вага 105, 132 і 253 мг, або в сумі близько 2,5 карата.

В цей час по Росії здійснював поїздку відомий натураліст А. Гумбольдт, висловлювали раніше думка про ймовірне перебування алмазів на Уралі.

приїхав на Урал Гумбольдта подарували один зі знайдених кристалів. Йому ж було доручено доставити в Петербург і вручити імператриці Олександрі Федорівні перший алмаз, знайдений в Росії.

Після алмази були знайдені і в інших розсипах по річках Тіскос і Полуденко, у церкві в селищі Промислу, біля села Північної.

До 1917 року на Уралі в цілому було отикано до 240 кристалів. Це були видатні за красою і чистоті камені вагою від 1 до 2,5 карата.

Але говорити про появу алмазної промисловості було ще рано. До 1930-х років навіть провідні геологи СРСР рішуче заперечували можливість знайти вітчизняні родовища алмазів. Алмази - Радянський Союз купував в Південній Африці.

Урал-алмазна скарбниця Росії

Початок пошуків дорогоцінних кристалів в Росії відноситься до середини 1937 року, коли уряд випустив спеціальну постанову про проведення комплексу робіт з пошуку алмазів на Уралі.

Причина - накладення країнами-експортерами заборони на ввезення в СРСР всіх абразивних матеріалів, особливо алмазів.

Перші плідні розсипи були виявлені до початку 1941 року, а вже в 1942 році з Койву на оборонні заводи стали надходити такі необхідні алмази.

У 1946 році було організовано Уральське управління з видобутку алмазів ряду відкритих родовищ. В цьому ж році постановою Ради Міністрів СРСР засновано підприємство «Уралалмаз» - перше в Радянському Союзі, яке видобуває алмази.

На сьогоднішній день, виробниче підприємство ЗАТ «Уралалмаз» - єдине в Європі, провідне промисловий видобуток алмазів з розсипів.

Відкриття нових, більш рясних родовищ проголосили початок кінця койвінскім промислів. Хоча величезну історичну роль койвінскіх алмазів важко переоцінити.

Видобуток Вішерський алмазів, на північ від Койву, ведеться по нинішній день. Розробка здійснюється двома збагачувальними фабриками і чотирма алмазодобивающих драгами - величезними 4-поверховими спорудами.

У Пермі знаходиться алмазогранільное підприємство ТОВ «Кама-Кристалл», створене в 1996 році як фабрика з обробки алмазів.

Для довідки: Пермські алмази мають досить високу котирування в світі, цінуються на рівні Намібійська. Третина видобуваються в Пермському краї алмазів мають масу від 2 до 20 карат.

Фото: Збагачувальна установка для обробки алмазоносних проб

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация