Уральський «монарх» Антон Баків зробив зі своєї квартири імператорський будинок

Засновник музею Антон Баків на тлі портрета імператора Миколи III. Так-так, є і такий

«Екскурсовод - це моя друга професія», - так Його Світлість (це написано на табличці) Антон Баків вітає гостей в своєму приватному музеї. Глава монархічної партії відкрив його в квартирі на вулиці Тургенєва, де раніше жив зі своєю сім'єю. Сьогодні музей відкрився для перших відвідувачів - гостей уральського політика.

Антон Баків прожив в цьому будинку багато років, зараз дві кімнати в квартирі віддали експонатів. На стінах висять зображення осіб блакитної крові, відразу біля входу відвідувачів зустрічає портрет Її Світлості Княгині Марини Бакової, подружжя творця музею. Сам же він пояснює, що в музеї Будинку Романових немає Миколи II - про нього і без того говорять багато і часто.

Сам же він пояснює, що в музеї Будинку Романових немає Миколи II - про нього і без того говорять багато і часто

Золочені стіни під'їзду, де оселився музей, теж виглядають по-імперському!

- Цей музей присвячений Катерині Олексіївні, імператриці Катерині I, на честь якої назвали наше місто. Дівчина незаслужено забута, це наша Попелюшка. Я взагалі думав, що Шарль Перро писав свою історію з неї, але на жаль, не б'ється по датам. Зате Петро I цілком міг читати цю казку, а потім «екранізувати» її в реальному житті. Вона з прислуг, з шести років мила підлогу у дуже позитивну людину, пастора Глюка. Він був лютеранин, заснував у Москві першу світську школу, де навчали російською мовою.

Портрет Марини Бакової, автор - уральський художник Станіслав Крупп Портрет Марини Бакової, автор - уральський художник Станіслав Крупп   Катерина I - наша Попелюшка, вважає Антон Баків Катерина I - наша Попелюшка, вважає Антон Баків

На стіні триптих, що зображає Катерину I на трьох етапах її «кар'єри» - Попелюшка-служниця, учасниця Прутського походу і, нарешті, Імператриця. «Історія про Прутськомупоході менш відома, - розповідає Антон Баків. - Всі говорять, мовляв, Петро Великий! Але ж він зовсім не вмів воювати. Під час походу його армія потрапила в оточення. І ось ця дівчина, яка була вже при надії, зібрала всі свої цяцьки, все, що могла, з інших, і дали це у вигляді хабара турецького візира, який всіх відпустив! »

Триптих «Кар'єра Попелюшки» (Три життя Катерини Першої), автор Мірза Мамедов, 2012 рік

У залі зберігаються сучасні реліквії, пов'язані з імператором Миколою III. Карл-Еміхо Лейнінген - онук Великої княжни Марії Кирилівни, яка доводилася двоюрідною племінницею Миколи II. Монархічна партія Росії вважає, що саме цей громадянин Німеччини має право на престол. Щоб підвищити свою легітимність в якості спадкоємця, принц навіть прийняв православ'я. «Завтра буде рівно п'ять років з тих пір, як це сталося, відкриття нашого музею присвячується п'ятиріччя того, як у нас з'явився спадкоємець», - пояснює господар музею.

В рамках під склом - підписані Миколою III укази, одним з них він надає статус столиці Російської імперії Катеринбургу. Баків зізнається: щоб умовити спадкоємця підписати цей документ, йому довелося летіти на Кариби і вмовляти монаршу особу. Тут же родовід Карла Лейнінгена. «Собак з такою родоводу я бачив, людей - немає», - жартує Антон Баків.

«Собак з такою родоводу я бачив, людей - немає», - жартує Антон Баків

Це наказ, яким Микола III затвердив уряд Російської імперії Це наказ, яким Микола III затвердив уряд Російської імперії   На цьому столі є документ, згідно з яким столицею імперії стає Єкатеринбург   Антон Баків: «Цю книгу я сам ще не відкривав На цьому столі є документ, згідно з яким столицею імперії стає Єкатеринбург Антон Баків: «Цю книгу я сам ще не відкривав. Вона велика, будинку ні на одну полицю не влазить »

Є в музеї справжні реліквії минулих століть. Наприклад, книга про відродження французької монархії, яка належала Олександру III. За словами Антона Бакова, в кінці XIX століття її привіз російському імператору останній Бурбон, граф де Шамбор. На форзаці стоїть штамп з особистої бібліотеки Олександра III. «Книга коштувала більше 20 тисяч доларів, - зізнається голова монархічної партії. - Недорого, у Абрамовича яхта дорожче ».

Книга з золотим обрізом належала Олександру III

А ось ще один цікавий експонат:

Свята Катерина тримає загадковий предмет. Господар музею назвав його рулеткою

- Ця ікона нібито з Іпатіївського будинку, - представляє гостям наступний експонат господар. - Слідчий Соколов нібито передав її імператору у вигнанні Кирилу, прадідуся нинішнього імператора Миколи III. За передісторію не ручаюсь, мені її вручили в Нюрнберзі. Це та сама «жінка з рулеткою», фамільна ікона Романових - свята Катерина.

Зі стіни дивляться Микола III і його молода дружина

Експонатів в музеї поки небагато, але Баків обіцяє - музей буде розширюватися. Чого в квартирі в достатку, так це книг, виданих монархічної партією. На столі височіє стос паспортів Російської імперії - невизнаної держави, де Антон Баків і його однодумці зберігають мрію про реставрацію російської монархії. Потрапити в музей можна безкоштовно з вівторка по п'ятницю з 11:00 до 17:00. Адреса - вул. Тургенєва, 11, квартира 2.

З цих книг можна дізнатися багато про російської монархії З цих книг можна дізнатися багато про російської монархії   Паспорти Російської імперії - віртуальної держави російських монархістів   Вхід в музей вільний Паспорти Російської імперії - віртуальної держави російських монархістів Вхід в музей вільний

Текст: Ая ШАФРАН
Фото: Ая ШАФРАН / E1.RU
Відео: Максим БУТУСОВ / E1.RU

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация