Уральський священик подав до суду на патріарха Кирила через розірвання церковних шлюбів

Після звернення до церковного суду отець Ігор майже відразу був відсторонений від служіння в церковному приході

У Камишловском районі священика відсторонили від несення служби після того, як він подав заяву на патріарха Кирила в церковний суд. На вище духовенство отець Ігор поскаржився через рішення Архієрейського собору, який в кінці 2017 року дозволив визнавати церковні шлюби недійсними (такими, що втратили канонічну силу) в тому випадку, якщо подружжя розірвали цивільні узи в РАГСі, а потім один з них знову одружився (або вийшла заміж).

- Коли приходить пара, яка прожила в цнотливість, і вони приготувалися створити свій церковний шлюб, то на землі його вінчає священик, а на небесах - дух святий, - пояснив отець Ігор. - У цей момент канонічна сила шлюбу реєструється понад! Канонічна сила - це та сила, яку Господь в мирському розумінні, що називається, зареєстрував. Так ось, якщо Господь на небесах скріпив якусь сім'ю, то ніщо і ніхто на землі цей союз не розлучає! На землі розірвати церковний шлюб не може ніхто.

У своїх міркуваннях батюшка посилається на тексти Іоанна Златоуста (праця «Бесіди про шлюб»), де вказана тільки одна причина для розірвання церковних шлюбів - смерть одного з подружжя. Навіть перелюб (зрада в шлюбі) в Писанні не розглядається як привід до розпаду сім'ї. Уральський священик запевнив: усі свої висновки він будував на основі навчань, які були сформульовані ще батьками православної церкви.

Таким чином, у батька Ігоря склалася думка, що правила, затверджені Архієрейським собором, фактично звели до бюрократичної формальності шлюби, скріплені на небесах. Захотів - розлучайся, головне, щоб довідка з РАГСу була, каже він.

- Якщо розпадається цивільний шлюб, то і церковний ніби перестає існувати. Це шлях до розвалу сім'ї і перелюбства, втрати цнотливості, яке є основою православного християнства, - обурився священнослужитель.

Начальство на батюшку очікувано образилося. Через деякий час після того, як Ігор Трудівників (мирське ім'я батька Ігоря) направив листи до церковного суду, з Кам'янської єпархії прийшов указ. Священнослужителя відсторонили від справ після п'яти років служби. Офіційно - за недбайливе виконання обов'язків і пастирську некомпетентність. В отриманому священиком документі про скарги до суду не було ні слова, але, за словами отця Ігоря, причина, по якій йому веліли покинути прихід, читалася між рядків.

Отець Ігор каже, що відповідей з церковного суду йому поки не прийшло.

На офіційний запит E1.RU про відсторонення батька Ігоря в Кам'янській єпархії відповіли, але не по суті справи.

- У нас немає тієї інформації, яку б ми вважали за потрібне видати вам, - сказав ієромонах Антоній. - Ви намагаєтеся довідатися про інформацію, яка є суто внутрішньою. Церковні канони зобов'язують нас не виводити ці відомості на зовнішню сторону.

Щоб дізнатися позицію патріарха Кирила, ми звернулися в його прес-службу, але там попросили направити запит в синодальний інформаційний відділ. Відповідь поки не надходив.

Відповідь поки не надходив

Указ про відсторонення священика від служби прийшов після його скарги в церковний суд

У духовній семінарії припустили, що отець Ігор нарвався на неприємності через занадто категоричного мислення (це ще називають ригоризмом). Намагаючись відстояти непорушність церковних шлюбів, принциповий священик не врахував деяких деталей.

- Питання збереження сім'ї, безумовно, важливий, але отець Ігор виходить з установок, які до Євангелія мають мало відношення, - пояснив один із служителів РПЦ, який побажав залишитися невідомим. - Треба розуміти, що шлюб є ​​даність цього, земного світу, а на небесах ми не одружуємося. Так говорив Христос. Правила, прийняті нещодавно Архієрейським собором, виглядають новими лише тому, що цю тему раніше мало хто піднімав.

За його словами, зараз церква повернулася до давньої практики, коли шлюбом вважалося те, що таким визнає суспільство і держава.

- Якщо впертися і не давати розлучень, то виникнуть ситуації, в яких совісні люди залишаться без найменшого шансу знайти собі когось іншого, хоча їх колишнє подружжя давно завели іншу сім'ю. Уявіть: людина залишається один, тому що його церковний шлюб не анулювали, бо священик сказав: «Треба чекати - раптом Бог все відновить?». Зрозумійте, що це якась, скажімо так, маніловщина.

Зрозумійте, що це якась, скажімо так, маніловщина

Як розвінчувати церковні шлюби, обговорювали на Архієрейському соборі в кінці 2017 року

Він також звернув увагу й на інші рішення Архієрейського собору, які повинні допомогти впоратися з накопиченими проблемами в питанні вінчань. Наприклад, священикам рекомендували скріплювати узами тільки надійні шлюбні союзи (які укладають парафіяни, часто відвідують церкву, причастя, сповіді), хоча раніше вони вінчали всіх підряд.

- Потрібно вселяти людям, що церковний шлюб - це шлюб перед обличчям Бога і, навіть якщо ви розлучитеся, все одно за зруйнований шлюб будете відповідати. Потрібно пам'ятати, що є ця ступінь відповідальності. Однак церква намагається не накладати на людей тягарі. Вона милосердна, - підсумував священнослужитель.

Текст: Роман Мар'яненка
Фото: соцмережі, kremlin.ru, wikipedia.org
Колаж: Анна РИБАКОВА / E1.RU

Уявіть: людина залишається один, тому що його церковний шлюб не анулювали, бо священик сказав: «Треба чекати - раптом Бог все відновить?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация