Юрій Левченко: Віра Холодна - історія її короткого життя, кіно, Обозреватель, шоу

У кожного народу є свої кумири, свого часу улюбленицею публіки була неперевершена зірка німого кіно Віра Холодна.

Майбутня актриса, чия слава була дуже короткою - всього 4 роки, народилася в Полтаві. Дівоче прізвище Віри Левченко. Пік її кар'єри припав якраз на період розквіту кінематографа. А за виразні очі її прозвали "королевою екрану".

У минулих матеріалах я згадував киянку Анну Стен, яка підкорила Голівуд , І харків'янку, володарку Оскара, Варвару Каринська . А в цьому матеріалі пропоную згадати, а для тих, хто ще не знайомий, відкрити для себе унікальну особистість - актрису з трагічною долею Віру Холодну.

У невеликому відступі хочу відзначити, що на жаль, мені, автору, на жаль, немає можливості так глибоко простежити свій родовід і знайти коріння з нашою героїнею. Прізвище Левченко досить поширена. Але це дуже приємно знати, що навіть якщо вона і однофамільниця, то з таким великим талантом і з творчим успіхом.

Народилася майбутня актриса в далекому 1893 році. Її дитинство пройшло в атмосфері, де панувала любов до поезії, танців, театру, а також до балету. Останнє мало дуже великий вплив на Віру, вона мріяла стати балериною, займалася хореографією. Тільки бабуся опиралася такому бажанню і не підтримувала її в цьому. Танцівниця - не професія, вважала вона.

З Полтави їм довелося переїхати в Москву. Коли їй було 10 років вона втратила батька - тяжко захворівши, він помер.

Величезний вплив на Віру Холодну мала гра великої актриси Віри Коміссаржевської. У гімназії моя героїня стала однією з передових актрис в театральних постановках.

Заміж Віра вийшла в 17-ти річному віці, ледь познайомившись зі своїм майбутнім чоловіком Володимиром Холодним. Сім'ї були проти такого швидкого шлюбу, але молоді люди самі вирішили, як їм поступити. Це було кохання з першого погляду, з першого танцю на балу, де вони зустрілися. Після народження первістка, дівчатка, у Холодній були ускладнення зі здоров'ям з подальшим ризиком не мати більше ще дітей. Тому вони зважилися удочерити другу дитину. Так в сім'ї виховувалося двоє дочок.

Поки доньки росли, Віра Холодна разом зі своїм чоловіком активно відвідувала кінотеатри і театральні студії. Вона була без розуму від усього того, що відбувається і мріяла теж проявити себе у творчості.

Після початку Першої світової війни, в 1914 році, надійшла заборона на ввезення закордонного кіно. Кіносалони не було що показувати, прибуток губилася. Дані обмеження тільки посприяли зародженню все нових і нових вітчизняних кіностудій.

В цьому ж році Віра пішла на свої перші проби на кінофабрику, які пройшла з успіхом. Це була радісна новина для всієї родини. Але була і сумна звістка - чоловіка призвали на фронт.

Режисери розгледіли її кіногенічна красу, незважаючи на те, що майбутня зірка не мала акторського досвіду. Для такого жанру, як німе кіно, це теж був козир. Знятий з нею фільм в головних ролях в 1915 році мав величезний успіх. Критики і глядачі були в захваті від дами з "чарівними очима". Вона стала однією з улюблених актрис режисера Євгена Бауера, за рік співпраці він зняв тринадцять фільмів з її участю.

Хотілося б відзначити фільм 1917 року "У каміна". Успіх стрічки був такий, що керівництво вирішило зняти продовження. Так, на екрани вийшов сиквел "Забудь про камін - в ньому згасли вогні". Цікаво, що на показі в харківському кінотеатрі "Ампір" утворилася неймовірна тиснява, а все через те, що всім бажаючим не вистачало квитків. Глядачі вирішили взяти приміщення штурмом. Примітно, що самої актриси на показі не було. А коли вона з'являлася на публіці, то це завжди був неймовірний ажіотаж.

Вона була номер один. Будь-яка згадка Віри Холодної приносило колосальні доходи. Їй не було рівних.

Часте появі кінодіви на екрані дало можливість добре заробляти. Маючи бездоганний смак, їй вдалося підкорити глядачів не тільки своєю грою, але і своїм стилем. Бездоганні туалети, розкішні капелюхи, жіноча чарівність ... У наш час її б сміливо прозвали фешен іконою.

До речі, по згадуємо її рідної сестри Софії, Віра Холодна під час домашніх репетицій любила гризти сухарі з сіллю. Її улюблені ласощі готували рідні в необмеженій кількості.

Нагадаю, що це були роки війни, і якось вона отримала звістку з фронту, що її чоловік тяжко поранений. Актриса кинула всі справи, залишила зйомки і виїхала до нього в інший кінець країни в госпіталь. Лікувала його, доглядала, огортала теплом і турботою.

Також мені вдалося знайти інформацію перебування актриси в місті мого дитинства - в Дніпрі. А тоді він називався Катеринослав. Разом зі своїм партнером по фільму "Останнє танго" Осипом Руничем, з гастролями, вона пробула там цілий місяць. Студенти Гірничого інституту зустрічали улюблених артистів прямо на вокзалі, вони підняли їх авто на руки і понесли по Катерининському проспекту.

У 1918 році кіноцеху, з яким вона співпрацювала, перебрався з революційної Москви до Одеси. З нею поїхала і сім'я, правда в неповному складі. Крім зйомок, вона активно брала участь в збірних концертах і благодійності.

Різні джерела стверджують, що кількість фільмів з її участю варіюється від тридцяти до п'ятдесяти. До нас дійшло лише вісім кінострічок.

Взимку 1919 року в Одесі ходив страшний грип - іспанка. Хвороба не оминула й Віру Холодну. Вилікувати актрису від недуги не змогли. Вона померла. Правда, є різні версії з приводу загибелі. Одна з версій романтизована, що білі лілії від ревнивого залицяльника, запах яких вона вдихнула, були з отрутою. Чи так це було, ми вже ніколи не дізнаємося. Їй було всього 26 років ...

Хто із зірок чекає поповнення, а хто розлучився - читайте в нашому Instagram !

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация