Юрій Андропов

  1. біографія Юрій Володимирович Андропов - відомий радянський державний і політичний діяч, який керував...
  2. КДБ
  3. Генеральний секретар
  4. Особисте життя
  5. смерть

біографія

Юрій Володимирович Андропов - відомий радянський державний і політичний діяч, який керував країною з 1982 по 1984 роки, а до цього зробив собі ім'я під час багаторічного перебування на посаді Голови Комітету державної безпеки. Біографія Юрія Андропова одна з найзаплутаніших серед усіх членів Політбюро. За офіційними даними, він народився в 1914 році в сім'ї робітника-залізничника Володимира Андропова і його дружини Євгенії Карлівни Флекенштейн, викладачки музики в жіночій гімназії.

За офіційними даними, він народився в 1914 році в сім'ї робітника-залізничника Володимира Андропова і його дружини Євгенії Карлівни Флекенштейн, викладачки музики в жіночій гімназії

Юрій Володимирович Андропов | За містом

У своїй короткій біографії Андропов Юрій Володимирович писав, що мама була прийомною вихованкою в будинку багатих євреїв і отримала від них прізвище. Також майбутній генеральний секретар стверджував, що він з матір'ю переїхав до міста Моздок після смерті батька від висипного тифу. Однак за твердженням інших людей, які близько знали сім'ю Андропова, народився він роком пізніше, а мама розлучилася з чоловіком буквально через місяць після народження сина і поїхала в Тверську область. Власне, вона і заміж виходила виключно заради зміни прізвища, боячись почастішали єврейських погромів.

Маленький Юра Андропов в 1917 році | час СРСР

До речі, є чимало документальних підтверджень, що Євгенія Карлівна була справжньою дочкою заможного московського ювеліра Карла Францевича Флекенштейна. Пізніше мама Юрія Володимировича знову вийшла заміж, тому хлопчика виховував вітчим. Але в будь-якому випадку, у Юрія Андропова справжнє прізвище, яку йому вписали в метрику при народженні. Юрій добре вчився в школі при залізничній фабриці в містечку Моздок, який розташований в Північній Осетії. Потім були Рибінський річковий технікум і заочна Вища партійна школа при ЦК КПРС.

Перший секретар Ярославського обкому ВЛКСМ | історична правда

Юрій Андропов коротко навчався і в університеті на історико-філологічному факультеті, але йому довелося кинути заняття через переїзду в Москву. Трудову діяльність майбутній глава КДБ починав простим робітником на телеграфі, потім був помічником кіномеханіка, комсоргом на Рибінській судноверфі і за якісь два роки пройшов довгий шлях до першого секретаря Ярославського обкому Комсомольській організації.

політика

Проявивши себе в Ярославлі на посаді керівника місцевої комсомольського осередку, Юрій Володимирович звернув на себе увагу московського керівництва. Саме на нього поклали відповідальну роботу - організувати в новоствореній після радянсько-фінської війни Карело-Фінської республіки комсомольський союз молоді. На цій території Андропов провів близько десяти років, був нагороджений орденами за відмінну роботу, а ось в бойових діях під час Великої Вітчизняної війни він участі не брав.

На цій території Андропов провів близько десяти років, був нагороджений орденами за відмінну роботу, а ось в бойових діях під час Великої Вітчизняної війни він участі не брав

Секретар ЦК КПРС в Кореле-Фінської РСР | чекіст

Кар'єра Юрія Володимировича Андропова розвивалася блискуче. На початку 50-х років його переводять до Москви на посаду інспектора Центрального Комітету, а незабаром відправляють радянським послом в Угорщину. Саме Андропов послав до столиці СРСР термінову телеграму з вимогою ввести в Будапешт війська, так як місцеве населення зробило спробу вирватися з соціалістичного табору. У листопаді 1956 року значна кількість танків перетнули радянсько-угорський кордон, і заколот був придушений.

КДБ

Навесні 1967 року Комітет державної безпеки отримав нового голови. Очолив КДБ Юрій Андропов. На цій посаді Юрій Володимирович залишався цілих 15 років, довше, ніж будь-який інший колега за радянських часів. Саме при ньому КДБ став володіти величезним впливом в країні. Андропов створив так зване П'яте управління, яке контролювало інтелігенцію і запобігало будь-яке інакомислення. Фактично без схвалення Комітету держбезпеки не могло пройти жодне важливе призначення в усіх сферах - від міністерства до промисловості, від мистецтва до спорту.

Фактично без схвалення Комітету держбезпеки не могло пройти жодне важливе призначення в усіх сферах - від міністерства до промисловості, від мистецтва до спорту

Голова Комітету держбезпеки | Комсомольська правда

До плюсів роботи Андропова варто віднести жорстку боротьбу з корупцією. Підлеглі Юрія Володимировича мали величезні на ті часи зарплати, але якщо він дізнавався про хабарництво, то наслідки на винного обрушувалися негайно. Також під його керівництвом створені спеціальні загони «Альфа» і «Вимпел», в чию задачу входило знищення терористів і звільнення заручників. Головним же мінусом роботи глави КДБ називають розв'язання афганської війни, відповідальність за яку громадськість поклала на міністра оборони Дмитра Устинова і голови КДБ Андропова.

Генеральний секретар

Після смерті Леоніда Брежнєва в 1982 році Генеральним секретарем призначили Юрія Володимировича Андропова. Насамперед він почав наводити трудову дисципліну. Наприклад, на денних сеансах в кінотеатрах відбувалися міліцейські облави, що виявляють дармоїдів і прогульників. Також почастішали суди над наближеними і родичами попереднього правителя, зросла кількість засуджених за кримінальні злочини. Почалася масштабна антиалкогольна кампанія і боротьба зі спекулянтами. Населення із задоволенням підтримав ініціативу генсека. Після періоду брежнєвського застою жителі раділи «твердої руки».

Після періоду брежнєвського застою жителі раділи «твердої руки»

Генеральний секретар ЦК КПРС | час СРСР

А ось у зовнішній політиці Андропову не вдалося досягти значних успіхів. Війна в Афганістані і складні відносини з США не дозволяли змінити положення, що склалося речей і зменшити недовіру іноземців до Радянського Союзу. Проте, хоча Юрій Володимирович пробув на посаді генерального секретаря всього лише трохи більше року, він встиг запам'ятатися як радянським громадянам, так і главам закордонних держав.

Особисте життя

В особистому житті Юрія Андропова дружина з'явилася вперше в 1935 році, коли він ще жив в Ярославлі. Він зустрів Ніну Енгаличева під час навчання в технікумі. Дівчина була дочкою керуючого Череповецким відділенням Держбанку, і саме першому тестю багато хто приписує швидкий кар'єрний ріст Юрія Андропова в комсомольській організації. У подружжя народилося двоє дітей, син Володимир і дочка Євгенія, тобто обидва отримали імена на честь батьків Андропова.

У подружжя народилося двоє дітей, син Володимир і дочка Євгенія, тобто обидва отримали імена на честь батьків Андропова

Євгенія і Володимир, діти Андропова від першого шлюбу | Співрозмовник

Коли Юрія Володимировича перевели з Ярославля в Карелію, дружина відмовилася їхати з ним, і в підсумку шлюб був зруйнований. З першою сім'єю державний діяч відношення не підтримував, так як син Юрія Андропова мав відношення до кримінальних елементів, був двічі судимий, а це і без зустрічей з ним псувало враження про бездоганність глави КДБ. Андропов навіть не приїхав ні в лікарню, ні на похорон до сина, який пішов з життя у віці 35 років.

З дружиною Тетяною Лебедєвої та дітьми | Експрес-газета online

У Петрозаводську Юрій Володимирович зустрів другу дружину, Тетяну Лебедєву. Вона теж подарувала чоловікові сина і дочку. Ці діти Юрія Андропова більш відомі громадськості: син Ігор став дипломатом, а дочка Ірина була першою дружиною актора Михайла Філіппова, який пізніше став чоловіком Наталі Гундарєвої . Існує чутка, що Тетяна Лебедєва після угорського повстання стала боятися великого скупчення народу, тому практично не виходила з приміщення.

смерть

Останні роки здоров'я генерального секретаря сильно похитнулося. Велику частину часу він проводив у заміському будинку, часто не міг встати з ліжка, а лікарі переконували його берегтися, так як імунна система людини похилого віку була дуже виснажена. Деякі зборів Політбюро Андропов «проводив» в лікарняній палаті. Восени 1983 року Юрій Володимирович поїхав до санаторію в Криму, але там нема, і на цьому грунті у нього розвинулося гнійне запалення клітковини. Потрібна була термінова операція, яка пройшла успішно, але післяопераційний шов не гоївся.

Потрібна була термінова операція, яка пройшла успішно, але післяопераційний шов не гоївся

Похорон Юрія Володимировича Андропова | Комсомольська правда

Через слабість організм перестав боротися. Смерть Юрія Андропова настала 9 лютого 1984 року фактично внаслідок відмови нирок, а в цілому - через багаторічні хвороб. Поховали Юрія Володимировича біля Кремлівської стіни на Красній площі Москви, а на траурну церемонію спеціально приїхали глави більшості світових держав, в тому числі англійська прем'єр-міністр Маргарет Тетчер і американський президент Джордж Буш -старший.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация