Юрій Ісаєв, дайте реєстр: упреться допомога вкладникам в АСВ?

28.08.2017

Фонд підтримки сподівається на добру волю керівників ТФБ і «Інтех», але про всяк випадок запасається хорошим фотоапаратом

Влада Татарстану знову попросили АСВ про послугу - надати фонду підтримки реєстр кредиторів ТФБ і ІнтехБанка. Тільки з ним фонд зможе скласти список «погорільців», яким будуть виплачуватися гроші, і відлік від «пирога» пройдисвітів. Раніше АСВ відмовилося задовольнити цікавість ініціативних груп самих вкладників, але владі Татарстану цілком може піти назустріч. Тим більше що за планом прийом громадян повинен початися вже в вересні.

Влада Татарстану звернулися до гендиректора АСВ Юрію Ісаєву з проханням про укладення угоди про інформаційне співробітництво між агентством і республіканським фондом підтримки Фото: © Олексій Філіппов, РІА «Новости» Влада Татарстану звернулися до гендиректора АСВ Юрію Ісаєву з проханням про укладення угоди про інформаційне співробітництво між агентством і республіканським фондом підтримки Фото: © Олексій Філіппов, РІА «Новости»

«ДЛЯ ВИКЛЮЧЕННЯ СИТУАЦІЇ, ПОВ'ЯЗАНОЇ З можливих зловживань ПРАВОМ»

В кінці минулого тижня влада Татарстану звернулися до гендиректора агентства зі страхування вкладів (АСВ, здійснює конкурсне виробництво в Татфондбанк і ІнтехБанке) Юрію Ісаєву з проханням про укладення угоди про інформаційне співробітництво між агентством і республіканським фондом підтримки (РФП). Відповідно до прес-релізу фонду, в листі йдеться, що така співпраця необхідно «для виключення ситуації, пов'язаної з можливими зловживаннями правом на отримання підтримки з боку недобросовісних громадян».

Тим часом АСВ вже давало зрозуміти, що аж ніяк не горить бажанням розкривати цю інформацію. На початку серпня роздобути реєстр кредиторів безуспішно намагалася лідер союзу постраждалих вкладників ТФБ і ІнтехБанка Олександра Юманова, яка увійшла до складу комітеті кредиторів ТФБ. За її словами, від АСВ прийшов письмову відмову на підставі того, що згідно із законом про банкрутство вона як кредитор може отримати лише довідку про власний борг, але не копію всього реєстру повністю. Юманова припустила, що, можливо, відмова пов'язана з тим, що вона направила його від свого імені, а не від імені пулу кредиторів. «Я направила їм нові вимоги - вони, швидше за все, відмовлять, і тоді ми вже підемо в суд», - заявила лідер союзу, коментуючи цей казус. В кінці минулого тижня Юманова виявилася недоступна для коментарів.

Олександра Юманова: «Я направила їм нові вимоги - вони, швидше за все, відмовлять, і тоді ми вже підемо в суд» Фото: «БІЗНЕС Online»

Тим часом її соратник Руслан Тітов заявив , Що теж отримав письмову відмову з формулюванням «закон не передбачає можливість надання кредитору копії реєстру».

Пояснимо юридичний казус: в п. 9 ст. 16 закону про банкрутство сказано, що конкурсний керуючий зобов'язаний протягом п'яти робочих днів надавати будь-якій кредитору виписки з реєстру про нього самого, а якщо розмір вимог перевищує 1% загальної кредиторської заборгованості, то і весь реєстр. Проте банкрутство кредитних організацій регулюється окремим розділом закону. У п. 7 ст. 189.87 того ж закону практично слово в слово повторюється все, що стосується надання виписок, а щодо реєстру цілком не сказано ні слова.

Як трактувати цю прогалину, незрозуміло. Лідер групи ошуканих вкладників Пробизнесбанка Нерсес Григорян розповідав , Що отримання у АСВ реєстру було пов'язане для нього з великими складнощами, але в підсумку він свого домігся.

У той же час реєстр кредиторів може виявитися вельми чутливим документом - стане відомо, у кого і які суми зберігалися в ТФБ і ІнтехБанке. Серед вкладників, за деякими даними, були і досить-таки впливові люди, не всі з яких можуть пояснити походження своїх багатств. Інше питання - наважилися вони заявити свої вимоги, знаючи про ризик публічності.

Марат Фетюхін: «Якщо особа не включена до реєстру, значить, у фонду немає підстав допомагати йому, якщо включено, то треба знати, в якому розмірі» Фото:   kpfu Марат Фетюхін: «Якщо особа не включена до реєстру, значить, у фонду немає підстав допомагати йому, якщо включено, то треба знати, в якому розмірі» Фото: kpfu.ru

«ЗНАДОБИТЬСЯ ДУЖЕ ХОРОШИЙ ФОТОАППАРАТ З ВЕЛИКОЇ ПАМ'ЯТТЮ»

Втім, в самому фонді питання вважають скоріше технічним. Сенс листа «БІЗНЕС Online» пояснив член ради РФП, доцент юрфаку КФУ Марат Фетюхін. За його словами, АСВ надзвичайно педантично дотримується своїх регламентів при спілкуванні з зовнішнім світом, побоюючись пред'явлення претензій. «За будь-якого питання АСВ просить письмового звернення - ніякого" в робочому порядку "», - зазначив він. Тим часом реєстр необхідний фонду для роботи. «Якщо особа не включена до реєстру, значить, у фонду немає підстав допомагати йому, якщо включено, то треба знати, в якому розмірі», - пояснив Фетюхін.

При цьому у фонду зараз немає навіть 1% вимог кредиторів, тому йому в будь-якому випадку доводиться покладатися на добру волю АСВ. Те, що представник РФП входить до комітету кредиторів ІнтехБанка, а сам Фетюхін отримав статус спостерігача при раді кредиторів Татфондбанка (тут АСВ проявило добру волю), нічого не змінює.

Поки що між АСВ і владою республіки принаймні зовні панує повне взаєморозуміння. У травні президент РТ Рустам Мінніханов зустрівся з главою агентства Ісаєвим, де детально обговорювалася взаємодія. АСВ погодилося сформувати спільну з урядом РТ робочу групу і допустити представників вкладників в банкротні комітети. Всі ці домовленості виконані, і немає підстав думати, що зараз виникне якась заковика, адже мова йде про надання допомоги людям.

«У мене є обгрунтована надія, що АСВ погодиться на підписання договору», - підкреслив Фетюхін. За його словами, якщо АСВ висловить принципову можливість подібного інформаційного співробітництва, то РФП з АСВ почнуть опрацьовувати умови договору. У тому числі туди можуть увійти і гарантії фонду щодо нерозголошення персональних даних, терміни обміну інформацією та інші робочі питання.

Частково взаємодія з РФП в інтересах і АСВ. Якщо у фонду не буде реєстру, кожному заявнику доведеться самому запитувати виписку, яку конкурсний керуючий, нагадаємо, зобов'язаний подати за 5 днів. Зрозуміло, що, якщо не організувати спільну роботу, мова може йти про тисячі таких звернень.

Втім, як пояснив член ради фонду, доступ до реєстру можливий і окружним шляхом - через арбітражний суд, куди конкурсний керуючий вже передав паперові копії реєстрів після перших зборів кредиторів ТФБ і ІнтехБанка. За словами Фетюхін, він і ще кілька співробітників РФП заздалегідь запаслися дорученнями від одного з конкурсних кредиторів, які дозволяють знайомитися з матеріалами справи. «У приміщенні суду з цими документами можна буде ознайомитися і сфотографувати. Для присмак сторінок реєстру знадобиться дуже хороший фотоапарат з великою пам'яттю і стійким штативом, переносний світло. Потім інформацію з відзнятих сторінок потрібно буде оцифрувати і перевести в електронну таблицю. Зрозуміло, що цей процес займе досить багато часу і відволікання ресурсів фонду - в реєстрах двох банків багато тисяч сторінок », - поскаржився Фетюхін.

Однак такий шлях не знімає питання про актуалізацію даних, адже в процесі конкурсного виробництва можлива переуступка прав вимог - фонд по ідеї повинен знати і про це.

«ЩОБ КОШТИ У ФОНДУ З'ЯВИЛИСЯ, НЕОБХІДНО ЗАЙМАТИСЯ девелоперська діяльність»

Нагадаємо, що республіканський фонд підтримки банківських «погорільців» і обдурених вкладників (РФП) був зареєстрований Мін'юстом РФ по РТ як юрособи 23 червня. 14 липня РФП отримав у власність земельну ділянку в Аракчіно від мінземмайна Татарстану для формування фінансової бази фонду і подальшого надання підтримки постраждалим вкладникам Татфондбанка і ІнтехБанка. «Зараз у фонді підтримки немає коштів для виплат постраждалим. Щоб грошові кошти у фонду з'явилися, необхідно займатися девелоперською діяльністю. Для цього треба займатися "упаковкою" земельних ділянок - масою специфічних питань по створенню майстер-плану та плану забудови земельної ділянки, погодження дозвільної документації, організації охорони земельної ділянки і т. Д., Які на виході приведуть до бажаного результату. Ця робота вже розпочата. І до того моменту, коли в фонд почнуть надходити гроші, нам треба мати чітке уявлення, кому їх роздавати - хто є адресатами підтримки », - зазначив Фетюхін.

За його словами, вже на початку вересня фонд відкриє офіс для прийому фізичних та юридичних осіб, а також запустить на сайті форму для реєстрації. Ці дані будуть перевірятися на відповідність інформації з реєстру кредиторів, який, як упевнений Фетюхін, «рано чи пізно у РФП буде».

У прес-службі АСВ на запит «БІЗНЕС Online» пообіцяли надати коментар з викладенням своєї позиції по листу РФП на початку наступного тижня.

Чи повинен уряд Татарстану допомагати постраждалим клієнтам Татфондбанка і ІнтехБанка?

24% Допомагати потрібно тільки знедоленим - людям похилого віку та інвалідам

9% Допомога потрібна, але в обмеженій сумі

22% Ні, з якого дива?

43% Так, потрібно зняти соціальну напругу і допомогти бізнесу

2% Свій варіант (в коментарях)

Прийом голосів за опитуванням закритий

Чи повинен уряд Татарстану допомагати постраждалим клієнтам Татфондбанка і ІнтехБанка?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация