Юрист з питань банкрутства громадян (фізичних осіб)

Договір кредиту і позики набуває все більшого поширення в сьогоднішньому житті Договір кредиту і позики набуває все більшого поширення в сьогоднішньому житті. Це має свої плюси, так як збільшує швидкість обороту грошей і добробут населення. З іншого боку, зростає закредитованность населення, з'являється особлива категорія "проблемних позичальників". Останні є певною проблемою для банків та інших кредитних організацій, так як гроші, видані за договором позики, необхідно повернути. У зв'язку з цим з'являються колектори, які купують борги у банку і далі працюють з боржниками самостійно. І іноді для громадян в таких випадках єдиним виходом є банкрутство.

Банкрутство - явище не нове, воно було відоме як дореволюційному законодавству, так і римським правом. Банкрутство громадян в РФ стало можливо лише з 2015 року зі зміною Федерального закону "Про неспроможність (банкрутство)". На даний момент вже з'явилася група професійних юристів, що спеціалізуються саме на банкрутство громадян.

Закон містить наступні умови, коли можливо ініціювання справи про банкрутство фізичної особи: розмір заборгованості 500 000 рублів і невиконання грошових зобов'язань протягом 3 місяців.

Процедура неспроможності починається з подачі заяви до арбітражного суду за місцем проживання боржника. Існують певні вимоги до способу оформлення і змісту заяви. Щоб орієнтуватися в процедурі банкрутства, необхідно знання не тільки юриспруденції, а й основ бухгалтерського обліку, фінансової та аналітичної діяльності. Саме тому в справі про банкрутство необхідна допомога професійного юриста з питань банкрутства.

В рамках виробництва в арбітражному суді юрист з питань банкрутства консультує боржника, готує необхідні заяви і документи тим, щоб процедура банкрутства пройшла без зайвих затримок і витрат з боку боржника і була досягнута кінцева мета процедури - повне звільнення громадянина від всіх боргів.

Юрист з питань банкрутства також взаємодіє з арбітражним керуючим - спеціальним особою, яка призначається арбітражним судом для проведення процедури банкрутства.

Існують лише дві процедури банкрутства громадян: реструктуризація боргу і реалізація майна.

Реструктуризація боргу є вироблення єдиного плану для погашення боржником вимог усіх кредиторів. Тобто всі вимоги збираються воєдино приймається план реструктуризації боргу. Як правило, термін плану виявляється більше, ніж термін погашення кредиту за окремими зобов'язаннями, але за рахунок цього досягається зниження боргового навантаження боржника. Після затвердження плану реструктуризації боржник, виходячи зі своїх фінансових можливостей, вже здатний поступово погашати заборгованість, що накопичилася. Участь юриста з питань банкрутства в цій процедурі має на меті створення найбільш сприятливого для боржника плану погашення заборгованість. Для цього юрист з питань банкрутства громадян збирає документи, що свідчать про розмір доходів боржника і джерелах їх надходження. При грамотній роботі юриста з питань банкрутства можливий той варіант, що боржник самостійно погасить свою заборгованість.

Реалізація майна громадянина проводиться в випадках, коли у боржника немає стабільного джерела заробітку, внаслідок чого він не в змозі погашати закладеність сам. У цій ситуації єдиним виходом залишається звернення стягнення на майно боржника. Майно боржника підлягає опису та формує конкурсну масу, потім продається за допомогою публічних торгів, щоб виручити за нього найбільшу суму. У разі, якщо є сумніви в дотриманні процедури реалізації майна, рішення і дії посадових осіб можна оскаржити, скориставшись послугами юриста з питань банкрутства громадян.

Існує перелік майна, на яке не можна звернути стягнення: це предмети домашньої обстановки та вжитку, за винятком предметів розкоші. квартира або приватний будинок боржника, є єдиним придатним для постійного проживання житловим приміщенням у боржника і його сім'ї, за винятком випадків, коли це житлове приміщення є предметом іпотеки та інше майно. Також за клопотанням мотивованим клопотанням боржника можливе виключення з конкурсної маси майна, вартість якого не перевищує 10 000 рублів. При проведенні реалізації майна громадянина буває важко визначити, чи може бути звернено стягнення на конкретну річ чи ні. В цьому випадку грамотно довести те, що на це майно відповідно до закону не може бути звернено стягнення, допоможе юрист з питань банкрутства громадян.

Мирова угода не є окремою процедурою банкрутства, однак при його укладанні та затвердження арбітражним судом провадження у справі про банкрутство підлягає припиненню. Юрист з питань банкрутства громадян на даному етапі готує проект мирової угоди, погоджує його з боржником і зборами кредиторів. В подальшому юрист з питань банкрутства громадян може надати до арбітражного суду заяву про затвердження мирової угоди.

Крім перерахованого вище, юрист з питань банкрутства громадян допомагає боржникові в складанні клопотань, заяв та інших документів. Також юрист з питань банкрутства громадян здійснює представництво боржника за дорученням в арбітражному суді, в інших органах влади.

Основною метою проведення процедури банкрутства є повне звільнення громадянина про задолженності.То є, таким чином держава ніби дає громадянину другий шанс, можливість відновитися як учасник господарського обороту.

Однак другий такої можливості для боржника не передбачено. У разі, якщо провадження у справі про неспроможність збуджується повторно, то відносно боржника порушується виконавче виробництво.

Однак можливість банкрутства є серйозним шансом для громадян, які в силу того, що вони не є професійними учасниками ринку, необачно взяли на себе занадто багато грошовим зобов'язань. Для грамотного проведення процедури банкрутства та досягнення цілей цієї процедури варто скористатися послугами юриста з питань банкрутства громадян.

Якщо Вам чи Вашим близьким знадобилася юридична допомога в здійсненні процедури банкрутства фізичної особи - Ви завжди можете звернутися за юридичною допомогою в наше адвокатське бюро «Антонов і партнери». Працюємо цілодобово.

З повагою, адвокат Анатолій Антонов, керуючий партнер адвокатського бюро «Антонов і партнери».

Залишилися питання до адвоката?
Задайте їх, або зателефонуйте нам за телефонами в Москві +7 (499) 288-34-32 або в Самарі +7 (846) 212-99-71 (Цілодобово), або приходьте до нас в офіс на консультацію (За попереднім записом)!

Залишилися питання до адвоката?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация