Урок 41: Порядок отримання посвідчення ветерана бойових дій у Збройних Силах РФ

  1. Загальні вимоги до порядку отримання посвідчення ветерана бойових дій Про бщіе вимоги до порядку...
  2. Порядок видачі посвідчень ветерана бойових дій у Збройних Силах РФ
  3. Если у вас є Які-небудь питання относительно соціальної ПІДТРИМКИ ветеранів, або ви попали в скрутну...

Загальні вимоги до порядку отримання посвідчення ветерана бойових дій

Про бщіе вимоги до порядку отримання посвідчення ветерана бойових дій були детально розглянуті в попередньому матеріалі « Ветерани бойових дій: Як отримати посвідчення ветерана бойових дій ».

Було показано, що:

  • за отриманням посвідчення ветерана бойових дій необхідно звертатися в федеральні органи виконавчої влади, які направляли (приваблювали) громадянина для виконання завдань в районах бойових дій, збройних конфліктів і контртерористичних операцій і виконання урядових бойових завдань (Міністерство оборони РФ, Міністерство внутрішніх справ РФ, Федеральна служба безпеки РФ і ін.) і що

  • видача посвідчення ветерана бойових дій проводиться в порядку, встановленому у відповідних федеральних органах виконавчої влади за заявами, що подаються ветеранами в ці органи.

І в даному матеріалі ми розглянемо порядок отримання посвідчення ветерана бойових дій у Збройних Силах РФ.

Наказ Міністра оборони РФ від 11 серпня 2012 р № 2288

Порядок видачі посвідчення ветерана бойових дій у Збройних Силах Російської Федерації встановлено Наказом Міністра оборони РФ від 11 серпня 2012 року № 2288 "Про затвердження порядку видачі посвідчень ветерана бойових дій у Збройних Силах Російської Федерації" (зі змінами та доповненнями від 15 квітня 2013 р і 4 березня 2016 р).

Цим Наказом Міністра оборони РФ від 11 серпня 2012 р № 2288:

  • був затверджений Порядок видачі посвідчень ветерана бойових дій у Збройних Силах РФ;

  • дано доручення Заступникам Міністра оборони Російської Федерації, головнокомандувачем видами Збройних Сил Російської Федерації, командувачем військами військових округів, флотів, родами військ Збройних Сил Російської Федерації, керівникам структурних підрозділів Міністерства оборони забезпечити доведення цього наказу до підпорядкованих об'єднань, з'єднань і військових частин, організацій Збройних Сил Російської Федерації, військових комісаріатів, організувати його вивчення та виконання особовим складом Збройних Сил РФ;

  • утворена центральна комісія Міністерства оборони РФ з розгляду звернень для оформлення та видачі посвідчень ветерана бойових дій під головуванням начальника Головного управління кадрів Міністерства оборони РФ;

  • дано доручення начальнику Головного управління кадрів Міністерства оборони затвердити персональний склад центральної комісії Міністерства оборони з розгляду звернень для оформлення та видачі посвідчень ветерана бойових дій;

  • дано доручення командувачем військами військових округів, флотів, командиру військової частини 45807 утворити у військових округах, на флотах, у військовій частині 45807 комісії з розгляду звернень для оформлення та видачі посвідчень ветерана бойових дій під головуванням одного зі своїх заступників і затвердити їх персональні склади;

  • покладено на Головне управління кадрів Міністерства оборони загальне керівництво вирішенням питань, пов'язаних з видачею посвідчень ветерана бойових дій у Збройних Силах РФ.

Порядок видачі посвідчень ветерана бойових дій у Збройних Силах РФ

Даний порядок є Додатком до наказу Міністра оборони РФ від 11 серпня 2012 року № 2288 "Про затвердження порядку видачі посвідчень ветерана бойових дій у Збройних Силах Російської Федерації" (зі змінами та доповненнями від 15 квітня 2013 р і 4 березня 2016 р).

I. Загальні положення

1. Цей Порядок розроблено відповідно до Постановою Уряду Російської Федерації від 19 грудня 2003 р N 763 "Про посвідчення ветерана бойових дій".

2. З метою розгляду звернень та прийняття рішень про видачу (відмову у видачі) посвідчень ветерана бойових дій у Збройних Силах РФ утворюються:

  • у військових округах, на флотах, у військовій частині 45807 - комісії військових округів, флотів, військової частини 45807 з розгляду звернень для оформлення та видачі посвідчень ветерана бойових дій;

  • в центральних органах військового управління Міністерства оборони РФ - центральна комісія Міністерства оборони по розгляду звернень для оформлення та видачі посвідчень ветерана бойових дій.

Крім того, на центральну комісію покладається керівництво роботою всіх комісій, контроль за їх діяльністю.

3. Відомості про адреси центральної комісії і комісій наведені в додатку N 1 до цього Порядку.

4. Комісія складається з голови, заступника голови та членів комісії. Кількість членів комісії має бути непарною і складати:

  • для центральної комісії - не менше 11 осіб;

  • для комісій військових округів, флотів, військової частини 45807 - не менше 7 осіб.

До складу комісії включаються представники фінансових, юридичних, медичних служб і кадрових органів, а також інших органів і служб за рішенням посадових осіб, зазначених у пунктах 4 і 5 цього наказу, які підписали накази про утворення комісії. Цими ж наказами для виконання поточної роботи з числа членів комісій призначається секретаріат в кількості 2 - 3 чоловік.

При розгляді в комісії понад 300 звернень в місяць створюються підкомісії по розгляду звернень для оформлення та видачі посвідчень ветерана бойових дій. Кількість підкомісій, їх склад і чисельність визначаються за рішенням посадової особи, яка підписала наказ про утворення комісії, при цьому кількість членів підкомісії не повинно перевищувати встановлений для комісії.

5. Комісія здійснює свою діяльність відповідно до плану роботи, який затверджується головою комісії. При цьому засідання комісії проводяться в строки, що визначаються головою комісії, але не рідше одного разу на місяць.

Засідання комісії проводить голова комісії, а в його відсутність - заступник голови комісії. Рішення комісії про видачу (відмову у видачі) посвідчення ветерана бойових дій приймається більшістю голосів і оформляється протоколом засідання комісії.

Про місце, дату та час проведення засідання комісії члени комісії повідомляються секретаріатом комісії. У такому ж порядку організовується діяльність підкомісій. Голови підкомісій є заступниками голів комісій і в своїй діяльності керуються їх вказівками.

6. Організаційне та технічне забезпечення діяльності центральної комісії здійснюється Головним управлінням кадрів Міністерства оборони Російської Федерації, комісій - відповідними кадровими органами.

Головне управління кадрів забезпечує бланками посвідчень кадрові органи військових округів, флотів і військової частини 45807 відповідно до поданих ними заявок.

II. Умови оформлення та видачі посвідчення ветерана бойових дій

7. Видача посвідчень ветерана бойових дій здійснюється особам, зазначеним у підпунктах 1 - 6 пункту 1 статті 3 Федерального закону від 12 січня 1995 р N 5-ФЗ "Про ветеранів" , Що прямував для виконання завдань в районах бойових дій, збройних конфліктів і контртерористичних операцій і виконання урядових бойових завдань Міністерством оборони РФ (Міністерством оборони СРСР) або скасованим державним органом, функції якого у встановленій сфері діяльності державних органів в даний час здійснює Міністерство оборони РФ.

8. Для отримання посвідчення ветерана бойових дій особовий склад Збройних Сил РФ направляє звернення (військовослужбовці - рапорт по команді, цивільного персоналу - заява в довільній формі на ім'я безпосереднього начальника):

  • в центральну комісію - проходять військову службу (працюють) в структурних підрозділах структурних підрозділів Міністерства оборони та у військових частинах та організаціях Збройних Сил РФ, їм підлеглих, які проходять військову службу (працюють) в головних командуваннях видів Збройних Сил РФ і командуваннях родів військ Збройних Сил РФ (крім органів військового управління, військових частин і організацій, їм підлеглих), а також громадяни РФ, які постійно проживають за межами Російської Федерації;

  • в комісії - які проходять військову службу (працюють) у військових частинах та організаціях військових округів, флотів, військової частини 45807 та безпосередньо підпорядкованих їй військових частинах, які проходять військову службу (працюють) у військових частинах та організаціях видів Збройних Сил РФ, родів військ Збройних Сил РФ .

Інші особи для отримання посвідчення ветерана бойових дій звертаються в комісію військового округу, на території якого вони проживають, через військовий комісаріат суб'єкта РФ за місцем постановки на військовий облік (за місцем проживання), а особи, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі, - за місцем знаходження виправної установи.

Військові комісаріати після перевірки документів, прикладених до звернення, направляють їх для розгляду в комісію військового округу, до складу якого вони включені.

9. Для оформлення висновку про видачу (про відмову у видачі) посвідчення ветерана бойових дій і ведення обліку ветеранів бойових дій в зверненні, крім прізвища, імені та по батькові заявника, вказуються:

  • для військовослужбовців - особистий номер, військове звання, дата народження, займана військова посада, терміни (періоди) участі в бойових діях (виконання завдань), а також територія ведення бойових дій відповідно до розділом III Переліку держав, міст, територій і періодів ведення бойових дій за участю громадян Російської Федерації (додаток до Федерального закону "Про ветеранів");

  • для інших осіб - особистий номер (за наявності), військове звання в запасі, у відставці (за наявності), дата народження, терміни (періоди) участі в бойових діях (виконання завдань), а також територія ведення бойових дій відповідно до розділом III Переліку.

До звернення додаються:

  • дві фотокартки розміром 3x4 см (з правим кутом, на матовому папері),

  • копія паспорта або документа, що посвідчує особу, та

  • документи, що підтверджують безпосередню участь в бойових діях (виконанні завдань) при виконанні службових обов'язків:

    • для осіб, які виконували завдання в умовах збройного конфлікту в Чеченській Республіці та на прилеглих до неї територіях, віднесених до зони збройного конфлікту, які виконували завдання по забезпеченню безпеки і захисту громадян Російської Федерації, які проживають на територіях Республіки Південна Осетія та Республіки Абхазія, - виписки з наказів відповідних командирів (начальників) військових частин, штабів, оперативних та інших груп, що підтверджують періоди виконання завдань зазначеними особами, або документи, що підтверджують отримані в в'язі з цим поранення, контузії або каліцтва, або реалізований нагородний матеріал;

    • для осіб, які виконували завдання в ході контртерористичних операцій на території Північно-Кавказького регіону, - виписки з наказів командирів (начальників) військових частин, підрозділів і органів, що залучаються до проведення контртерористичних операцій, в яких вказані дати або періоди участі відповідних співробітників і військовослужбовців в контртерористичних операціях і які затверджені керівником Регіонального оперативного штабу, а з 2 серпня 2006 - керівником контртерористичної операції, які документи, підтвер ждающего отримані в зв'язку з цим поранення, контузії або каліцтва, або реалізований нагородний матеріал;

    • для осіб, які виконували завдання з охорони конституційних прав громадян, відновлення миру, підтримання правопорядку, оборони таджицько-афганського кордону, стабілізації обстановки, охорони та оборони важливих державних об'єктів в умовах надзвичайного стану та при збройному конфлікті на території Республіки Таджикистан, - виписки з наказів відповідних командирів (начальників) військових частин, штабів, оперативних та інших груп, що підтверджують участь зазначених осіб у виконанні завдань, які документи, що підтверджують одержані е в зв'язку з цим поранення, контузії або каліцтва, або реалізований нагородний матеріал, архівні довідки, які містять відомості, зазначені в цьому абзаці, для військовослужбовців, що проходили військову службу за призовом (при відсутності документів, зазначених в цьому абзаці), - копії військових квитків , що містять записи відповідних командирів (начальників) військових частин, штабів, оперативних та інших груп про виконання завдань;

    • для осіб, які брали участь в бойових діях під час виконання службових обов'язків у державах, зазначених в розділі III Переліку, за винятком територій, зазначених в абзацах п'ятому, шостому та сьомому цього пункту, - документи, що підтверджують безпосередню участь в бойових діях, видані органами військового управління, в тому числі органами військового управління, які є правонаступниками органів військового управління Міністерства оборони СРСР;

    • для інших осіб, не зазначених в абзацах п'ятому, шостому, сьомому і восьмому цього пункту, - документи, визначені Інструкцією про порядок і умови реалізації прав і пільг ветеранів Великої Вітчизняної війни, ветеранів бойових дій, інших категорій громадян, встановлених Федеральним законом "Про ветеранів ", затвердженої постановою Міністерства праці та соціального розвитку РФ від 11 жовтня 2000 р N 69 (зареєстровано в Міністерстві юстиції Російської Федерації 10 листопада 2000 р реєстраційний N 2448).

До реалізованому нагородної матеріалу відносяться:

  • копія орденської книжки (посвідчення до державної нагороди) або

  • виписка з відповідного указу (наказу) про нагородження.

При цьому в обов'язковому порядку подається копія нагородного листа (представлення до нагородження) або виписка з нагородного листа (представлення до нагородження), що підтверджує факти безпосередньої участі в бойових діях (виконання завдань).

Відповідальність за підготовку документів (направлення запитів для розшуку документів), що додаються до звернення, покладається:

  • для військовослужбовців та осіб цивільного персоналу Збройних Сил Російської Федерації - на безпосередніх командирів (начальників);

  • для інших осіб - на військових комісарів за місцем постановки на військовий облік (за місцем проживання звернувся або за місцем знаходження виправної установи, в якому відбуває покарання звернувся).

Перед направленням звернення заявника з доданими документами в комісію зазначені посадові особи зобов'язані:

  • перевірити заяву (рапорт) з доданими документами на предмет відповідності вимогам, зазначеним в абзацах з першого по десятий цього пункту;

  • в разі відсутності у заявника документів, передбачених пунктом 9 цього Порядку, направити відповідні запити для їх отримання. Після отримання необхідних документів додати їх разом з копіями запитів до звернення.

III. Порядок оформлення і видачі посвідчення ветерана бойових дій

10. Звернення, що надійшли до комісії, підлягають розгляду протягом 30 днів з дня їх реєстрації. У виняткових випадках, а також у разі направлення запиту в зв'язку з розглядом звернення голова комісії може продовжити термін розгляду звернення не більше ніж на 30 днів, повідомивши про продовження терміну його розгляду громадянина, який направив звернення.

11. За підсумками розгляду комісія приймає рішення про видачу (відмову у видачі) посвідчення ветерана бойових дій і відповідно до прийнятого рішення готує висновок про видачу (відмову у видачі) посвідчення за рекомендованим зразком (додаток N 2 до цього Порядку). Висновок підписується заступником голови комісії, членами секретаріату комісії та затверджується головою комісії.

При прийнятті рішення про видачу (відмову у видачі) посвідчення ветерана бойових дій комісія керується відповідними переліками, підготовленими Генеральним штабом Збройних Сил РФ відповідно до наказу Міністра оборони Російської Федерації від 4 січня 1996 N 9 "Про надання додаткових гарантій і компенсацій військовослужбовцям Збройних сил Російської Федерації, які проходять військову службу на територіях держав Закавказзя, Прибалтики та Республіки Таджикистан, а також виконують завдання в умовах надзвичайного ого положення або при збройних конфліктах "і від 5 серпня 2009 р N 830" Про внесення змін до наказів Міністра оборони Російської Федерації з питань надання додаткових гарантій і компенсацій особовому складу Збройних Сил РФ ".

12. У разі прийняття позитивного рішення за підсумками розгляду звернень осіб, зазначених у пункті 7 цього Порядку, посвідчення оформляються на підставі затвердженого висновку кадровим органом, що здійснює організаційне і технічне забезпечення діяльності комісії.

13. Якщо при розгляді документів, прикладених до звернення, комісія не може прийняти рішення про видачу (про відмову у видачі) посвідчення ветерана бойових дій, то звернення і документи направляються на розгляд в центральну комісію для прийняття рішення. У цьому випадку термін розгляду звернення центральною комісією може бути продовжений до 30 днів без урахування часу на його пересилання. Центральна комісія організовує перевірку представлених документів і після прийняття рішення про видачу (відмову у видачі) посвідчення готує висновок, який направляється до відповідної комісії, представившую документи на розгляд.

14. У разі прийняття комісією рішення про відмову у видачі посвідчення ветерана бойових дій висновок направляється в орган військового управління (військової частини, військового комісаріату), що представив звернення для розгляду.

До висновку додаються документи, що надійшли до комісії разом із зверненням.

15. Заповнені посвідчення ветерана бойових дій підписуються начальником Головного управління кадрів Міністерства оборони РФ на підставі відповідної начальниками кадрових органів військових округів, флотів, військової частини 45807.

Підпис і фотографія завіряються печаткою встановленого зразка.

Оформлені посвідчення враховуються в книзі обліку посвідчень ветерана бойових дій, видаються ветерану під розписку або надсилаються для подальшої видачі в орган військового управління, військову частину, організацію, в яких проходить військову службу (працює) звернувся, або до військового комісаріату за місцем постановки на військовий облік (за місцем проживання) громадянина, який звернувся за видачею посвідчення ветерана бойових дій, або за місцем знаходження виправної установи, в якому звернувся відбуває покарання вигляді позбавлення волі.

У разі якщо бланк посвідчення зіпсований при заповненні, замість нього оформляється новий, а зіпсований бланк посвідчення ветерана бойових дій знищується в кадровому органі зі складанням акту, копія якого надсилається до Головного управління кадрів.

16. Після видачі посвідчення ветерана бойових дій командир (начальник) військової частини, організації або військовий комісар, який його видав, протягом 30 діб представляє в установленому порядку для узагальнення звіт в комісію, котра оформляла посвідчення, через Головне управління кадрів (кадровий орган військового округу, флоту, військової частини 45807).

Комісії узагальнюють звіти і до 1 лютого року, наступного за звітним, подають їх в установленому порядку до Головного управління кадрів.

На підставі узагальнених звітів Головне управління кадрів веде облік ветеранів бойових дій. Порядок ведення обліку визначається начальником Головного управління кадрів Міністерства оборони РФ.

17. Про видачу посвідчення ветерана бойових дій в пункті 9 посвідчення особи військовослужбовця РФ і в пункті 13 послужного списку особової справи військовослужбовця, що проходить військову службу за контрактом, в пункті 13 послужного списку особової справи офіцери та прапорщики (мічмани) запасу, в пункті 17 військового квитка і в пункті 27 обліково-послужний картки старшини, сержанта, солдата і матроса, що проходить військову службу за призовом, в пункті 27 обліково-послужний картки старшини, сержанта, солдата і матроса запасу, що проходив військову службу за п різиву і за контрактом, робиться запис такого змісту: "Посвідчення ветерана бойових дій серія ____ N _____ видано" ___ "__________ 20___ р".

Запис завіряється командиром (начальником) військової частини (організації Збройних Сил РФ), військовим комісаром, який видав посвідчення, або уповноваженим ними посадовою особою та печаткою встановленого зразка.

При видачі посвідчення особам, які перебувають у запасі (відставці) і перебуває на військовому обліку у військових комісаріатах, копія посвідчення долучається до їх особової справи.

18. Якщо посвідчення стало непридатним або втрачено, за рапортом (заявою) ветерана бойових дій і на підставі відповідних документів видається його дублікат.

Підставою для видачі дубліката є документи, що були підставою для початкової видачі посвідчення або підтверджують факт його видачі.

Звернення про видачу дубліката розглядаються відповідно до пунктів 11 - 15 цього Порядку.

В якості документів, що підтверджують факт видачі посвідчення, можуть розглядатися довідки органів військового управління (військових частин, військових комісаріатів) і їх правонаступників, які видали посвідчення або довідки архівних установ, що підтверджують факт видачі посвідчення, інші документи, що підтверджують факт видачі посвідчення (копія листа книги обліку (відомості, списку, звіту) видачі посвідчень), а також завірені копії посвідчення (свідоцтва про право на пільги).

У разі, якщо посвідчення ветерана бойових дій прийшло в непридатність, то воно додається до звернення про видачу дубліката.

19. Посвідчення може видаватися в порядку, встановленому в пунктах 11 - 15 цього Порядку, у разі, якщо прийшло в непридатність або втрачено свідоцтво (посвідчення) про право на пільги, зразок якого затверджено до 1 січня 1992 р

20. У дублікаті посвідчення робиться запис такого змісту: "Дублікат видано замість серія N". Відповідний запис про видачу дубліката робиться в облікових документах, зазначених у пункті 17 цього Порядку.

21. Ті, що прийшли в непридатність посвідчення або свідоцтва, їх дублікати знищуються в кадровому органі зі складанням відповідного акта, копія якого надсилається до Головного управління кадрів.

Если у вас є Які-небудь питання относительно соціальної ПІДТРИМКИ ветеранів, або ви попали в скрутну сітуацію, то черговий юрист онлайн готов безкоштовно проконсультуваті вас з даного питання.

СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА ВЕТЕРАНІВ: Пільги ВЕТЕРАНАМ

Колесов Г.Б.,
незалежний пенсійний консультант,
експерт з Пенсионного та фінансового планування життя

kolesovgb.ru

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация