Урок. Створена векторний малюнок за допомогою планшета Wacom Intuos A4 і Adobe Illustrator CS4

Отже, давно хотів розповісти, як я використовую графічний планшет для роботи в Adobe Illustrator. Завжди є люди початківці, ті хто знайомитися з програмою тільки почав.

Думаю, цей урок малювання в векторі буде допомогою і порадою :)

У своїй роботі я використовую Wacom Intuos A4 і Adobe Illustrator CS4. Чому саме цей формат? Як позиціонує цей планшет сама фірма-виробник, це інструмент для професійного застосування. Я працюю ілюстратором і в основному займаюся оформленням дитячої літератури, хоча малюю і рекламну ілюстрацію. Завдання бувають різні - іноді потрібно растровий малюнок, іноді векторний. Якщо в разі вектора розмір планшета великої ролі не грає, то в разі застосування його для створення растрових зображень А4 - це найзручніший формат. Я з тих людей, хто малює вільно і не любить елозить короткими штришками :).
Починав я працювати з А6 формату, але, накопичивши грошей, купив А4, тому що це, якщо можна так висловитися, лінкор, тобто головний корабель, в ескадрі форматів :).

Відразу обмовлюся, малювання в векторі відрізняється за своєю суттю і техніці від малювання в растрі. Завжди головним інструментом було перо. Мишка і перо - це традиційна зв'язка. Точки Безьє, які можна тягнути куди завгодно, змінюючи зображення, вселяють в мозок художника один і той же алгоритм малювання :), прямо скажемо не найшвидший. І коли переді мною стояло завдання намалювати що то векторне, я налаштовувався сидіти довго, звикав до думки, що буде вболівати кисть, і як непосидючий чоловік я буду доведений до сказу до кінця роботи. Тому хоча я і симпатизував Adobe Illustrator, одна тільки думка щось зробити в ньому вганяли мене в тугу.

До тих пір поки я не дізнався про існування такої речі як планшет від фірми Wacom.

Як тільки я придбав цей прилад, вектор повернувся до мене зовсім іншою стороною.
З досить тягомотно і нудного процесу він перетворився в найшвидший спосіб фарбування ілюстрації. Повторю ... найшвидший!

Не вірите? :) Як кажуть в Одесі, слухайте сюди :).

В панелі інструментів Adobe Illustrator є такі інструменти як кисть і олівець. Коли у мене була миша, ці інструменти дратували мене, як мені здавалося тоді, своїм цинізмом. Назвати такими іменами абсолютно непридатні при роботі мишкою інструменти! Чи це не верх знущання ?! Якщо кисть ще можна було приткнути туди-сюди, то олівець здавався мені винаходом якихось недоумків. Як я помилявся!
Бо тільки планшет розкриває їх можливості і повертає в свовсем іншому ракурсі. Це ОСНОВНІ інструменти при роботі з планшетом!

Для початку я раз і назавжди налаштував їх таким чином як показано в скронях. Перше - це олівець (Pencil), друге - кисть (Paintbrush).

Тепер я розповім, як я намалював за допомогою планшета Wacom Intuos A4 і Adobe Illustrator CS4 ілюстрацію для дитячої книжки-розмальовки. Як ви розумієте, для цієї книжки потрібен контур і кольорова картинка для прикладу. Отже, я помістив за допомогою функції «Place» у вкладці «File» заздалегідь намальований скетч.
Намалювати його можна і на папері і потім відсканувати, але я намалював знову ж за допомогою того ж планшета в програмі Adobe Photoshop. Потім зберіг його в jpeg, відправив на затвердження Кабміном і, отримавши схвалення замовника, приступив до фарбування.

Я закинув шар зі скетчем і став малювати контур. Контур - це іноді наріжний камінь в подібних малюнках. Як створити гарний «живий» контур? Рішень багато. Можна намалювати за допомогою планшета в Фотошоп, а потім оттрейсіть (планшет в цьому випадку теж палочка-виручалочка, лінія виходить жива і змінює товщину в залежності від сили натискання пером на поверхню планшета). А можна намалювати тушшю і потім відсканувати і знову ж оттрейсіть. Це я пишу для тих, хто до сих пір впевнений, що руками малюють тільки на папері, а в комп'ютері є кнопки, які малюють за людину ... якби! Мрія!
Але повірте, такі люди є, і вони до сих пір не в курсі, які можливості дає планшет.
Продовжимо про контур. Отже, як його намалювати? Я не дарма вказав версію Illustrator - CS4. У цій версії з'явилася така річ як «кисть-пляма» ... натискаємо ctrl + B і отримуємо кисть, малює відразу об'єктом, за аналогією з флеш. Давненько ми хотіли таку штуку, щоб можна було малювати ну зовсім як в Фотошопі! Двічі натискаємо по інструменту і налаштовуємо його.

І починаємо малювати контур:

Бачите - просто зафарбовує те, що хочемо зафарбувати як звичайною кистю, розмір кисті міняємо дужками [].

І ось він контур. Замикаємо його, щоб не заважав. Робимо новий шар, кладемо його під шар з контуром і натискаємо N, тобто беремо олівчик. І ось тут пішла веселуха: просто вільними плашками, як рука ляже, зафарбовує тіло слоненяти. Якщо рука тверда, можна фарбувати, видаливши малюнок, щоб видно було всього персонажа, якщо немає, то наближаємо скільки треба близько і НЕ вискакуємо за контур. Малювати так мишею вкрай незручно, це можливо тільки при використанні планшета, який дає свободу і гнучкість при малюванні цим інструментом. Якщо вам необхідна точність, ви просто наближаєте картинку і малюєте точніше. Ось саме цей принцип малювання прискорює процес фарбування раз в десять.

Виглядає це так:

Малюємо тіні:

Потім, коли персонаж домалювати, я створив ще шар, розмістив його нижче шару з кольором персонажів і намалював небо і травичку.

Отже. Малюнок був створений приблизно хвилин за 15-20. Чи зміг би я так зробити пером і мишкою? Навіть якби я виспався, напився кави і був жахливо бадьорий, думаю, до третього персонажу я отримав би судому руки і розлад нервів. А так, планшет Wacom дозволив мені просто малювати, рухати рукою природно, без проблем, без труднощів, малювати вільно і легко.
Вектор більше не представляється громіздкої долгорісуемой штукою з необхідністю правити точки Безьє, тягнути повзунки і важелі і двічі кликати пером перед поворотом.
Ви просто берете олівець чи пензель і малюєте в Wacom Intuos A4 , Як звикли.
Сподіваюся урок буде вам корисний!

Автор уроку: Есаулов Ілля

Купити планшет Wacom ви можете в магазинах «Алгоритм - світ комп'ютерів» або в інтерент-магазині з доставкою додому.

Не вірите?
Чи це не верх знущання ?
Як створити гарний «живий» контур?
Отже, як його намалювати?
20. Чи зміг би я так зробити пером і мишкою?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация