Усиновлення іноземними громадянами дітей з Росії

  1. Які умови усиновлення дітей іноземцями?
  2. Особливості процедури усиновлення для іноземців
  3. Вимоги до іноземців-усиновителям
  4. Перелік документів
  5. Статистика усиновлення російських дітей іноземцями

Іноземні громадяни мають право всиновлювати російських дітей, але з деякими обмеженнями Іноземні громадяни мають право всиновлювати російських дітей, але з деякими обмеженнями. До них пред'являється більше вимог, ніж до наших співвітчизників. Всі відомості про дітей, які чекають усиновлення, знаходяться в федеральному банку даних. Громадяни Росії мають позачергових правом на усиновлення. Дані про дитину іноземці можуть отримати, якщо тільки відомості про нього в банку знаходяться більше року.

Які умови усиновлення дітей іноземцями?

Існує багато причин, через які російські родини не всиновлюють дітей-сиріт. До них відносяться серйозні захворювання, необхідність проведення операцій з подальшим курсом реабілітації, матеріальні труднощі. Іноземних громадян подібні проблеми особливо не лякають. За кордоном усиновити малюків вкрай важко, в Росії ця процедура більш спрощена.

Важливо! Малюка з Росії громадяни із зарубіжних країн можуть усиновити тільки в тому випадку, якщо можливість знайти батьків з Росії відсутня повністю. Даний факт повинен бути запротокольовано відділами піклування на раді судової колегії.

усиновлення російських дітей відбувається за законами країни, поданим якого є громадянин. Однак при цьому враховуються всі правила, передбачені ч. 3 ст. 124 Сімейного кодексу РФ і ст. 21 Конвенції про права дитини. При процедури усиновлення в обов'язковому порядку враховуються всі права усиновлюваної дитини (національність, особливості віросповідання, культури, рідного діалекту). Також майбутні батьки повинні довести суду, що мають можливість дати дитині повноцінне психологічне, фізіологічне, моральне і релігійне виховання.

Брати і сестри всиновлюють тільки в одну сім'ю. Але при наявності обставин, які мають суттєве значення для інтереси малюка, може бути зроблено виняток. Наприклад, іноземці мають можливість вилікувати дитину, але можуть усиновити лише одного.

Якщо іноземний поданий перебуває в офіційному шлюбі з російському громадянином, то процес усиновлення відбувається лише за законодавством РФ.

Особливості процедури усиновлення для іноземців

Усиновлення дитини громадянами інших країн відбувається в певному порядку. Погляньмо на цей процес поетапно:

  1. Спочатку необхідно зробити звернення до відділу соціального захисту і піклування регіону або федеральний державний банк. Після цього необхідно пройти курси прийомних батьків або у себе в країні, або в Росії;
  2. На другому етапі іноземному громадянину надається доступ до банку даних, де він може вибрати дитини. Після цього оператором дається напрямок в установу, де проживає дитина. За встановлений термін майбутні батьки зобов'язані налагодити спілкування з дитиною і письмово повідомити про свій вибір в відділення соцзахисту або оператору.

    Усиновитель має право отримати всю наявну інформацію про дитину, провести йому необхідне медичне обстеження. Іноземний громадянин повинен письмово підтвердити, що ознайомлений зі станом здоров'я дитини.

  3. Третій заключний етап відбувається в суді. Справи про усиновлення іноземцями дітей розглядаються в судах, які мають федеральне значення. До них відносяться обласні та міські суди. До суду необхідно надати досить значний пакет документів, а також прохання про усиновлення.

    Підсудність визначається місцем проживання дитини, якого збираються усиновити. Діти, яка досягла 14-річного віку, мають право бути присутніми на судовому процесі особисто. Діти від 10 до 14 років присутні разом зі своїм законним представником (зазвичай співробітником органу опіки).

Важливо! Засідання, де розглядається справа про усиновлення дитини іноземцями, є закритим.

Свідоцтво про народження оформляється в нашій державі. Також усиновитель зобов'язаний поставити дитину на облік в російському дипломатичному представництві або консульстві, який знаходиться на території країни, де буде проживати дитина.

За усиновленою дитиною буде здійснюватися контроль. Органи стежитимуть за тим, як здійснюється виховання і утримання дитини, в якому стані знаходиться його здоров'я. Звіти надсилаються в Росію. У перший рік контроль буде здійснюватися кожні 3 місяці, потім - кожні 6 місяців, після 3 років - щорічно.

Вимоги до іноземців-усиновителям

Прийняти дитину в сім'ю можуть чоловік і жінка, чиї відносини офіційно зареєстровані. Дозволяється усиновлення та одній людині. До іноземним усиновителям пред'являються досить жорсткі вимоги. Вони не можуть усиновити дитину, якщо:

  1. Складаються в шлюбі з особою, визнаною в цілому або частково недієздатним;
  2. Не можуть здійснювати юридично значимі дії;
  3. Позбавлені батьківських прав або дані права обмежені;
  4. Вже були усиновлювачами, але усиновлення було скасовано в судовому порядку;
  5. Звільнено від піклування внаслідок невиконання законних обов'язків;
  6. Страждають на тяжкі захворювання (туберкульоз I і II груп, онкологічні хвороби, деякі інфекційні недуги, розлади психіки, алкоголізм, наркоманія чи мають інвалідність першої групи);
  7. Не мають свого житла;
  8. Вони не мають коштів для забезпечення дитини;
  9. Були засуджені раніше або перебувають під слідством;
  10. мають не зняту судимість ;
  11. Не пройшли навчання (курси прийомних батьків).

Перелік документів

Список документів дуже значний. В управління відділу соціального захисту іноземний громадянин зобов'язаний надати:

  • свій паспорт, який визнається на території Росії;
  • анкету встановленого зразка;
  • прохання про усиновлення і прохання надати відомості про дітей, що містяться в федеральному банку даних;
  • підписку про реєстрацію усиновленої дитини в консульстві РФ;
  • підписку про можливість перевірити органами контролю умови побуту дитини;
  • документ, який підтверджує, що в державі, де проживає усиновитель, одностатеві шлюби заборонені;
  • дублікат свідоцтва, що підтверджує підготовку усиновителя;
  • дублікат самої програми підготовки;
  • свідоцтво, яке підтверджує право іноземної організації проводити підготовку усиновителів і видавати про це документ.

Особи, які постійно проживають за кордоном, повинні додатково пред'явити:

  • дублікат свідоцтва про одруження;
  • дублікат свідоцтва про народження, якщо претендент не перебуває в шлюбі;
  • Угода в письмовому вигляді на усиновлення дитини одного з подружжя;
  • підтвердження спорідненості з російським малюком, якщо іноземець пов'язаний з ним родинними узами.

Важливо! Всі документи повинні бути легалізовані, грамотно переведені на російську мову і завірені російським нотаріусом або консульським відділом РФ.

Після вибору дитини майбутні батьки передають справу про усиновлення до суду. Крім перерахованих вище документів туди необхідно надати:

  • заяву, де містяться докладні відомості про усиновителі, повні дані про дитину, причини усиновлення, клопотання про зміну особистих даних малюка;
  • медичний висновок про відсутність важких хвороб;
  • довідку, що підтверджує право власності на житлове приміщення;
  • довідку про місце роботи та розмір доходів;
  • довідку, яка підтверджує взяття претендента на усиновлення в реєстр.

Статистика усиновлення російських дітей іноземцями

За даними минулого 2016 року російськими громадянами було усиновлено 7082 дитини, іноземцями - 3355. При цьому дітей, які страждають важкими захворюваннями, і визнаних інвалідами, іноземці всиновлюють частіше, ніж росіяни.

Лікування дитини обходиться досить дорого. У цих ситуаціях дитини, як правило, беруть в прийомну сім'ю. Так можна отримувати допомогу на його реабілітацію. Допомога при усиновленні не виплачуються.

Іноземцям допомоги не виплачуються. Лікування дитини здійснюється за їх рахунок.

Підвівши підсумки, відзначимо найбільш важливі моменти. Щоб усиновити дитину, іноземцям необхідно звернутися в регіональний відділ соцзахисту або федеральний державний банк. Далі треба вибрати малюка і подружитися з ним. Після прийняття рішення про усиновлення необхідно зібрати всі документи, перевести їх на російську мову і завірити належним чином. Потім необхідно звернутися до суду з проханням про усиновлення.

Якщо судити по судовій практиці, набагато частіше виноситися позитивний вердикт, ніж негативний. У разі успішного результату дитини можна забрати з притулку до себе. На території іноземної держави його необхідно поставити на консульський облік.

Які умови усиновлення дітей іноземцями?
Які умови усиновлення дітей іноземцями?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация