Усміхнений Медведєв йде: він відзначився війною з Грузією і Силіконової долиною

  1. Прикріплений файл:

Початок. Став президентом 7 травня 2008 року. Фото: AFP

Усміхнений Медведєв йде: він відзначився війною з Грузією і Силіконової долиною Ірина Ковальчук https://cdn.segodnya.ua/img/article/3004/19_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/3004/19_tn .jpg 2012-05-05T12: 09: 00 + 03: 00 Світ Російський політолог вважає, що Дмитро Анатолійович почав формувати курс на модернізацію країни

В понеділок Дмитро Медведєв перестане бути президентом Росії - в цей день відбудеться інавгурація обраного втретє главою держави Володимира Путіна. Який слід у світовій і російській історії залишив Дмитро Анатолійович?

На думку західних ЗМІ, нічого істотного Медведєв не зміг зробити за чотири роки роботи в Кремлі, хоча на нього покладали великі надії як на "істинного ліберала" та "реформатора". "Навіть Бориса Єльцина в останні роки, просочені горілкою, оточувала аура залишкового поваги до того, хто був, по суті, наймогутнішою людиною найбільшої країни світу. А Медведєв, виявилося, всю дорогу був кульгавою качкою", - написав оглядач The Independent, натякаючи, що насправді при президенті Медведєві країною керував прем'єр Путін .

Знайомство. Отримав від Джобса iPhone. Фото: AFP

А на думку російського політолога Андрія Окари, саме це і є головне заслугою президента, що йде: "Найбільший внесок Медведєва у російську історію, що в країні не виникло двовладдя і напруженості, що в підсумку могло розірвати Росію на частини. Подолавши свої амбіції, він не став з'ясовувати, хто в країні головний і, займаючи найвищу посаду в країні, залишався фактично в тіні ".

Дарували президенту і м'які іграшки. Фото: AFP

Хотілося б в заслуги Медведєву приписати нормалізацію відносин з США (перезавантаження), підсумком якої став перегляд Вашингтоном планів щодо розміщення ПРО в Європі і бажання Барака Обами бути більш гнучким при рішення російських питань після свого переобрання (скандальну заяву на антиядерному саміті в Сеулі). Але, наприклад, російський політолог Сергій Марков іншої думки: "Перезавантаження - не історичний досягнення Медведєва. Це була не його ідея, а ініціатива Обами - менш божевільного, ніж його попередник Джордж Буш -младщій ".

Саміт. Був нижче інших президентів. Фото: AFP

В заслуги ж своєму президенту Марков готовий вписати успішну роботу в унікальному політичному утворенні (тандемі з Путіним) і передачу влади своєму наставнику. Друге: Дмитро Анатолійович виявився наймолодшим російським лідером (зараз йому 46 років). Третє: Медведєв почав формувати курс на модернізацію країни (чого тільки варта його ідея створення Силіконової долини в Сколково, куди він особисто намагався перетягнути російських вчених з подібного інноваційного центру в США, заручившись підтримкою губернатора Каліфорнії Арнольда Шварценеггера), і, на думку Маркова, продовжить його реалізацію вже в якості прем'єра.

Відпочинок. На камеру ганяв на велосипеді. Фото: AFP

Але головне, в чому сходяться політологи, Медведєв дав можливість в період свого правління сформуватися середнього класу, як новому політичному та соціальному противазі влади. "Не було б Медведєва, не було б протестів на Болотній, не було б повернення Росії до реально живий політиці", - зазначив нам український політолог Вадим Карасьов.

Тандем. Так і не навчився грати в бадмінтон. Фото: AFP

"Я думаю, що Дмитро Анатолійович зробив велику справу - він розбудив політичний середній клас, своїми висловлюваннями, своїм бажанням йти на діалог з тієї ж опозицією. Під час свого правління він був усміхненим обличчям Росії, якій при Путіні все боялися. Він десь заспокоїв ситуацію і не допустив другої холодної війни за підсумками війни в Південній Осетії в 2008 році ", - зазначив" Сегодня "європейський політолог Олександр Рар.

Хобі. Фото з поїздок викладав в Twitter. Фото: AFP

Власне, П'ятиденний війна мала серйозні наслідки як на Кавказі, так і в усьому СНД. "У серпні 2008-го Медведєв позначив межу, далі якого Росія не має наміру поступатися, - вважає Марков. - Це позначилося і на Україні. Жорстка реакція Кремля змусила Захід відмовитися від втручань у внутрішні справи Києва, що дозволило Януковичу перемогти на виборах 2010 року. якби не було жорсткої відповіді Медведєва, не було б перемоги Януковича ".

А ще Дмитро Анатолійович запам'ятається скасуванням зимового часу, ряду часових поясів і перейменуванням міліції в поліцію.

ТАК КАЗАВ ПРЕЗИДЕНТ

  • "Перестаньте кошмарити бізнес!" (Про захист бізнесу від перевірок, 1.08.2008)

  • "Мої не репліка, а вирок. Репліки у вас, а то що я говорю - в граніті відливається" (відповідь на висловлювання глави "Ростехнологій", 25.12.2009)

  • "Бандитів треба просто знищувати, робити це жорстко і робити це систематично, тобто регулярно .... Потрібно методично діяти по всій галявині, якщо десь з'явився слід, отже, потрібно шукати їх і знищувати" (Про необхідність знищення бойовиків, 8.01.2010 )

  • "Спочатку садять в зіндан за наводкою конкурента, а потім випускають звідти за бабки. Це свавілля пора завершувати" (Про те, що бізнесменів треба перестати садити за ґрати. 26.02. 2010)

  • "Ми не така, вибачте, фітюлька, що не маленьке держава" (телеінтерв'ю 27.04.2012)

Прикріплений файл:

Прикріплений файл:


Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Який слід у світовій і російській історії залишив Дмитро Анатолійович?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация