Успенський кафедральний собор

Кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці м Ярославль Сторінка кафедрального собору Російська Православна Церква, Ярославська митрополія, Ярославська єпархія , Ярославський городский благочинницький округ

Настоятель храму:


Розклад богослужінь:

в храмі відбуваються щоденні богослужіння.
в будні дні
8:00 години, 8:15 Літургія, 17:00
недільні дні і двунадесяті свята 8:40 години, 9:00 Літургія
Четвер 17:00 акафіст блгв. КНН. Феодору, Давиду і Костянтину Ярославським

Престольне свято: Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня).

Престольне свято: Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня)

святині храму
Мощі благовірних князів Феодора Смоленського і чад його Давида і Костянтина, Ярославських чудотворців. Мощі благовірних князів Василя і Костянтина, Ярославських чудотворців.

Про храмі

Ярославський кафедральний собор на честь Успіння Пресвятої Богородиці заснований був ще в домонгольський період вітчизняної історії. За свідченням літопису Ростовський князь Костянтин Всеволодович в 1215 р «заклади церква Успіння Богородиці на Ярославли».

Згодом храм неодноразово горів і перебудовувався. Криваві події XX століття позначилися на долі багатьох російських храмів, знищених безбожниками. У 1918 році під час придушення білогвардійського заколоту, при артобстріл собор постраждав від попадання снарядів, але на кошти парафіяльної ради було відремонтовано. У 1922 році в його стінах пройшла акція з вилучення церковних цінностей з багатющою ризниці. 1929 рік приніс нові лиха, була знесена дзвіниця, а потім і ліквідована релігійна громада соборної церкви. У розореному храмі Божому була влаштована пошивна майстерня і склад для творів давньоруського мистецтва, призначених до вивезення за кордон через Держфонд. Потім там зберігали зерно.

У 1937 році Успенський кафедральний собор був знесений.

Відродження церковного життя в Росії, що почалося зі святкування тисячоліття Хрещення Русі, торкнулося і втраченої святині древнього Ярославля. У 2004 році було прийнято остаточне рішення про відтворення Успенського кафедрального собору. У цій ініціативі зійшлися церковні і державні влади. Був обраний проект московського архітектора А. Денисова для основи будівництва, який відрізняється більшою масштабністю і має на увазі в цокольному поверсі собору розміщення залу церковних зборів, ризниці і трапезної палати.

26 жовтня 2005 року відбулася урочиста церемонія освячення закладного каменя, яке звершив митрополит Смоленський і Калінінградський Кирило (нині - Святіший Патріарх). Камінь знаходиться за вівтарем собору.

Будівництво, розпочате в 2006 році після археологічних розкопок, тривало чотири роки. Будівництво велося московської будівельною компанією «Корпорація ВІТ» на чолі з Віктором Тиришкін, який взяв на себе фінансування всіх робіт.

В рамках святкування 1000-річчя заснування м Ярославля 12 вересня 2010 року Успенський собор був урочисто освячений Святійшим Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом у співслужінні сонму архієреїв. Тоді ж були поміщені на історичному місці ковчеги з мощами святих благовірних князів Василя і Костянтина і шанований список Ярославської ікони Божої Матері.

2 жовтня 2011 року через Феодорівського храму, раніше колишнього кафедральним собором з військовими почестями були перенесені мощі святих благовірних князів Ярославських Феодора і чад його Давида і Костянтина.

5 травня 2013 року в день Святої Пасхи молебнем перед початком доброї справи покладено початок відтворення соборної дзвіниці. Будівництво почнеться після необхідного дослідження археологами будівельного майданчика.

В наші дні Успенський кафедральний собор є архітектурною домінантою і воістину прикрасою сивого Ярославля. Він височить над Волжським берегом, бо свідчить про древніх православних коренях і непохитності віри християнської в нашій землі. Під склепінням храму, як і багато століть назад, підносяться молитви і подяки Господу від чистих сердець Ярославцев і паломників з інших міст і сіл.

8 4852 72-57-81 Адреса: Росія, Ярославль, Которосльной набережна, 2/1

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация