Юсуповський палац Крим Росія

↑   Юсуповський палац в Криму колись належав князю Феліксу Юсупову (Сумарокова-Ельстону), який служив у той час генерал-губернатором міста Москви
Юсуповський палац в Криму колись належав князю Феліксу Юсупову (Сумарокова-Ельстону), який служив у той час генерал-губернатором міста Москви.

Розташований палац в селищі Кореїз. Його будівництво було доручено ялтинському архітектору М. Краснову. Будова їхня позиція видається неороманського стилю, з елементами, притаманними італійському ренесансу. Структура будівлі несиметрична. Сторона виходить на гори - одне і двоповерхова, інша, з видом на море - двох і триповерхова. До того як були зведені стіни палацу, на цьому місці знаходився «Рожевий дім» - дача, власницею якої вона була княгиня Анна Голіцина (дівоче прізвище - Всеволожская). Її батько-генерал був немислимо багатий. Анна хотіла отримати титул в суспільстві. Так, незважаючи на вже немолодий вік Анни, з нею погодився побратися князь Іван Голіцин. Відразу після того, як вони обвінчалися, Ганні дістався титул, а князю Голіцину - велика сума грошей, передана йому в портфелі. Більше вони не зустрічалися.

Княгиня відвідувала таємне релігійне суспільство. Після того як в 1822 році вийшов заборону таємних товариств, вона була вислана з Петербурга. Влаштувавшись в Криму, Голіцина хрестила татар і поширювала християнське вчення. Цю місіонерську діяльність вона здійснювала, перебуваючи в невеликому татарському селі, іменованому Кореїз. Тут вона обзавелася будинком з садом. Життя Голіциної була аскетичної і дивною, княгиня любила носити чоловічий одяг, їздити на конях.

З того часу в маєтку збереглося небагато. Це - район парку, і, що знаходилися колись під невеликим будинком з 2-ма вежами, винні погреби. Уже в той період, коли Україна набула статусу незалежної держави, будинок добудували і перетворили в готельний комплекс, оселитися в якому можуть тільки обрані.


Дітей у Ганни Сергіївни не було, тому, після її смерті, згідно із заповітом, маєток було розділено між її сестрою Софією Мещерской, і дочкою подруги (подругою княгині була баронеса Крюденер Жульетт Беркгейм). Пізніше власниками особняка стала дочка Мещерської зі своїм чоловіком, братом дружини Пушкіна, Іваном Гончаровим, а в 1867-му році було куплено імператорським генерал-ад'ютантом Феліксом Сумарокова -Ельмтоном. Після одруження його сина, Фелікса Феліксовича на останній представниці знатного князівського роду - Зінаїді Юсупової, з дозволу імператора, молодий чоловік взяв прізвище дружини, успадкувавши і її титул. Свого сина, який народився в 1887-му році, подружжя знову ж назвали Фелікс Феліксович. Він - чи не найвідоміший представник свого роду.
Палац кілька разів перебудовували. Останню його реконструкцію відносять до 1909-1914 років. Тоді архітектор Краснов, якому також належить авторство роботи над палацом Дюльбер і Лівадійським палацом, перебудував будівлю «Рожевого дому» в палац, надавши йому більш сучасні риси.

Юсупов-молодший був незадоволений виглядом свого житла, згадуючи про нього як про великий потворному спорудженні з сірими стінами, яке могло б бути доречно в місті, але не на морському березі. Багато, хто бачив цей палац, готові посперечатися з його мненіем.Поведеніе Фелікса Юсупова-молодшого часом було дуже дивним. Будучи дитиною, він нерідко впадав в стан лунатизму, також був небайдужий до жіночому одязі, любив надягати її на себе. Ця пристрасть не покидала його і в більш зрілому віці. Іноді його, переодягненого в повію, помічали прогулюються на вулицях Петербурга. Володіючи тонким станом і жінкоподібним особою (багато рис він успадкував від своєї красуні-матері), він дійсно був схожий на жінку.
Юсупов-молодший був незадоволений виглядом свого житла, згадуючи про нього як про великий потворному спорудженні з сірими стінами, яке могло б бути доречно в місті, але не на морському березі .
Траплялися люди, які, нічого не дозревая, бажали скористатися його услугамі.Несмотря на його збочені нахили, осінь 1912 го року ознаменувалася заручинами Фелікса Юсупова-молодшого. Його обраницею стала племінниця Миколи II, велика княжна Ірина Олександрівна.

Юсупов-молодший відомий як людина, яка вбила радника імператриці, Гришку Распутіна.
Сім'я Юсупових щорічно бувала в Криму на літній відпочинок. У палаці вони влаштовували свята і банкети, запрошуючи на них представників царської родини. Вшановуючи традиції далеких предків, Юсупова проводили тут святкування всіх мусульманських свят. З 1917-го року, після закінчення жовтневої революції, палац став постійним місцем проживання княжої сім'ї. У 1919-му році їх сім'я емігрувала за кордон, так і не повернувшись до Росії.

Після націоналізації палацу в 20-х роках, він потрапляє в відомство ВЧК (Республіканська надзвичайна комісія), і служить для співробітників організації Будинком відпочинку, що має назву також державною дачею №4. У 1925-1926 р.р. вона дала притулок у своїх стінах Фелікса Дзержинського. Юсуповському палацу пощастило вціліти в Велику Вітчизняну війну. У 1945-му році тут була резиденція радянської делегації, яка брала участь в Ялтинській конференції. Главою делегації був сам Йосип Віссаріонович Сталін.

Після війни палац знову набув статусу дачі, на цей раз, Центрального комітету КПРС. Тут побувало багато державних і партійних діячів СРСР, і керівників комуністичних партій зарубіжжя. На сьогоднішній день Юсуповський палац є пам'яткою архітектури, що знаходяться у відомстві української Служби безпеки. Разом з тим, це - готельний комплекс, обнесений високим парканом. Тому туристам, які не є жителями готелю, потрапити туди досить проблематично.

Сподіваюся що після приєднання Криму до Росії Юсуповський палац буде відкритий для відвідувань.

Так само можна почитати: Воронцовський палац , Ластівчине гніздо , Лівадійський палац

Адреса Юсуповського палацу в Криму:

Крим, Велика Ялта, пгт.Кореіз-1, Парковий узвіз, 26



Кореіз-1, Парковий узвіз, 26




Шановні друзі! Якщо стаття виявилася вам корисною, будемо вдячні за рекомендацію нашого проекту своїм друзям і знайомим. Скористайтеся кнопками соціальних мереж які знаходяться вгорі статті.
Ви можете надати нам посильну фінансову допомогу (гроші підуть на оплату хостингу, розкрутку в мережі і новий більш сучасний дизайн).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация