Utilizator Наталі, 59 ani - Сайт Жду.Ru - Знайомства jurnal

Коко Шанель та Ігор Стравінський (фільм 2009)

«Мода виходить з моди, а стиль - ніколи!» - говорила найстильніша жінка минулого століття Коко Шанель

» - говорила найстильніша жінка минулого століття Коко Шанель

1. Штани. Так-так, не дивуйся. Це зараз все здається таким простим. Ти встаєш, приймаєш душ і натягуєш штани, як мільйони інших жінок. Але 80 років тому це було привілеєм носіїв XY-хромосом. А потім прийшла Шанель і вирішила, що жінки заслуговують тій же мірі комфорту, що і чоловіки.

«Я повернула жіночого тіла свободу», - говорила Коко, свободу від корсетів, нижніх спідниць й іншого заважати руху нижньої білизни. Мода на «матроські» брюки-кльош пішла саме з її легкої руки.

2 2. Біжутерія. Ніколи біжутерія не була так популярна, як в наші дні. Але піонером біжутерного буму була Коко Шанель. До неї біжутерія асоціювалася лише з дешевою підробкою. Шанель розкрила головні переваги біжутерії - доступність і можливість носити прикраси з повсякденними нарядами (на відміну від коштовностей). Це було сміливим порушенням традицій. Сама Коко незмінно з'являлася на публіці в намистах зі штучних перлів, що не могло не позначитися на його ціні в більшу сторону.

3 3. Засмага. Історія свідчить, що якось раз, повернувшись з морської прогулянки, Шанель знайшла себе неабияк засмаглою. Недовго думаючи, вона заявила, що «немає нічого жахливішого, ніж шкіра кольору аспірину» і ввела повальну моду на природність і засмаглу шкіру. Треба розуміти, що в той час красивою вважалася «аристократична блідість», а загар був долею селян. Подякувати нам за це Шанель чи ні - питання спірне. Але факт залишається фактом - засмагла шкіра не виходить з моди донині.

4 4. Твідовий костюм. Знаменитий твідовий костюм від Chanel з'явився в 50-і роки минулого століття і моментально став хітом. Його відмінні риси: жакет без коміра, обробка облямівкою (як правило, чорного кольору), кишені, безліч гудзиків і спідниця прямого крою довжиною трохи нижче колін. Цей костюм став втіленням елегантності, респектабельності та в той же час жіночності. Не випадково його відразу ж оцінили перші леді світу: Жаклін Кеннеді, Маргарет Тетчер, Валентина Терешкова.

Не випадково його відразу ж оцінили перші леді світу: Жаклін Кеннеді, Маргарет Тетчер, Валентина Терешкова

5. Chanel №5. Сьогодні, названі по номеру пробника і випущені в 1922 році, духи «Chanel №5» зберігають за собою титул «найбільш продаваних у світі». Ну, що тут ще сказати - Браво, Коко!

6 6. Сумка 2.55. «... коли накопичена на свою 2.55, напевно, навіть спати з нею буду)))» - коментар користувача на одному fashion-блозі (сподіваюся, користувач на нас не в образі, аж надто висловлювання в точку). У лютому 1955 роки (звідси і назва) Шанель випустила дамську сумочку на ланцюжку, яку можна було носити на плечі. Її характерна особливість - «стьобана» фактура зі шкіри, джерсі або шовку. Процес створення сумки включає в себе близько 180 операцій і практично не змінився з часів Коко. Так само, як і те відчуття щастя, яке разом з високою якістю і естетичною досконалістю, дарує своїй власниці сумка 2.55.

7 7. Ну і, звичайно, Маленьке чорне плаття. Простий крій, чорний колір і безмежне число варіацій того, як і з чим його носити, зробило маленьке чорне плаття найпопулярнішим предметом одягу в світі. У 1926 американський журнал Vogue назвав маленьке чорне плаття Коко Шанель «Фордом» в світі моди, маючи на увазі його простоту, універсальність і величезний потенціал для успіху. Саме маленьке чорне плаття спровокувало відому ремарку конкурента Коко Поля Пуаре: «Що винайшла Шанель? - Бідність де люкс ». Коко Шанель говорила, що кожна жінка повинна мати маленьке чорне плаття.

Габріель Шанель придумала його в 1926 році. До того були жіночі штани, матроска, полотняні костюми, трикотажні кофтинки. У всьому - підкреслена простота і лаконічність. Вони став символом нового шику. Але найбільш повно філософія Шанель висловилася саме в маленькій чорній сукні. Як воно виглядало тоді? Без будь-яких надмірностей: без комірця, гудзиків, шнурків, складок, оборок і бахроми. З напівкруглим вирізом і довгими вузькими рукавами. Особливий пунктик - довжина спідниці. Вчасно зупинитися - велике мистецтво, і мадемуазель володіла ним досконало. Шанель говорила, що багато кутюр'є знають, як повинен виглядати верх сукні, і лише вона одна вміє зробити його низ. Довжину вище колін вона вважала неприйнятною: коліна здавалися їй самій некрасивою частиною жіночого тіла.

Маленков плаття не випадково було чорним: Шанель втратила коханого. Але все, що вона придумувала, миттєво ставало модним. Тому в траур одягнув півсвіту.

Цей крок виявився символічним: в 20 столітті було чимало приводів для скорботи. Світ стрясали війни, економічні депресії. Безтурботність втратила свою красу. Навіть увечері, після ділового дня, жінка немов залишалася напоготові, одягаючись в плаття строгого крою.

Дивно, що прекрасна половина людства, завжди так енергійно відстоює свою неповторність, погодилися носити досить безлику одяг. Виявилося, що маленьке чорне плаття - штучка з подвійним дном. Воно могло бути настільки непомітним, що краса жіночого тіла виступала на його тлі яскравіше звичайного. Воно не відволікало увагу від індивідуальності його господині на вигадливі вбрання. Це була абсолютно нова філософія. Навіть слово "вбиратися" раптом набуло негативного відтінку.

Здавалося, це плаття привнесло в моду демократизм. Дозволити собі таке вбрання могла будь-яка жінка - навіть з дуже скромними доходами. Досить було мати в гардеробі всього лише одну сукню, щоб відчувати себе добре одягненою. Кажуть, після смерті Габріель Шанель (жінки вельми заможної) в її гардеробі виявили всього три наряди. Але мода завжди носить соціальний характер - так було і з маленьким чорним платтям. Шанель, яка придумала його, мала досить значну колекцію прикрас. На зорі своєї модної кар'єри вона пропонувала носити підроблений перли і ланцюжки з недорогоцінних металів. Але вже на початку 20-х під впливом свого російського друга великого князя Дмитра Павловича вона відкрила для себе яскраву розкіш візантійських прикрас. Все, що подобалося Шанель, тут же знаходило втілення в її моделях. Тому чорне плаття перетворилося в фон для ювелірного пишноти. А вже прикраси-то з головою видають соціальний статус. І демократизм якось відійшов на другий план. Дизайнер Міла Надточій розповідала, як вразила її зустріч з "справжнім" маленьким чорним платтям: воно висіло в вітрині - абсолютно лаконічне, позбавлене деталей, а поруч на оксамитовій подушечці лежало розкішне діамантове кольє, як абсолютно необхідна деталь туалету. Безлике плаття аж ніяк не зрівнювало всіх жінок - за це вони полюбили його ще більше. І воно перетворилося на справжній кошмар 20-го століття: його недоліки були помітні неозброєним оком, але від нього неможливо було відмовитися.

Багато дизайнерів, як і сама Шанель згодом, чимало експериментували з довжиною рукава, формою горловини, довжиною спідниці, обробкою. І ось що виявилося: будь-яке відхилення від початкового варіанта (укорочена спідниця, глибоке декольте, гудзики, мережива, комірці, манжети) позбавляло маленьке плаття його унікальною безликості. Воно ставало діловим, коктейльних, вечірніх - і переставало бути універсальним, а значить, вимагало нових вкладень в гардероб. Модифіковане плаття впадало в очі, запам'ятовувалося оточуючим - і ставало небезпечним надягати його занадто часто. Крім того, доводилося постійно міняти прикраси

Stringerea

Саме маленьке чорне плаття спровокувало відому ремарку конкурента Коко Поля Пуаре: «Що винайшла Шанель?
Як воно виглядало тоді?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация