Ув'язнені в ОРДЛО піддаються тортурам - правозахисники

На сьогоднішній день з окупованого Донбасу на підконтрольні українському уряду території перевели 186 осіб, що становить трохи більше 1% від загальної кількості ув'язнених. На сьогоднішній день з окупованого Донбасу на підконтрольні українському уряду території перевели 186 осіб, що становить трохи більше 1% від загальної кількості ув'язнених

Майже 90% засуджених хочуть відбувати покарання на підконтрольній уряду України території / фото УНІАН

Положення осіб, які перебувають в місцях позбавлення волі на підконтрольних бойовикам територіях Донецької та Луганської областей, супроводжується рядом проблем, серед яких неналежна медична допомога, випадки тортур і жорстокого поводження і утримання під вартою без належних підстав.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Харківської правозахисної групи.

Згідно з результатами дослідження, проведеного спільно з «Донбас СОС», Луганським обласним правозахисним центром «Альтернатива» і Громадським комітетом захисту конституційних прав і свобод громадян, зараз в установах виконання покарань на території ОРДЛО є тільки елементарні ліки, а повноцінне лікування не отримують ті хворі, рідні яких не мають можливості передати необхідні їм ліки.

В окремих установах Донецької і Луганської областей відбувається використання примусової або безоплатного праці.

Читайте також В окупованому Севастополі зафіксовано нові факти мілітаризації дітей

Також правозахисники заявляють про випадки відсутності опалення, пошкоджених від обстрілів будівлі; нестачі якісної питної води та погодинному електропостачанні в частині установ; випадки катувань і жорстокого поводження, від якого найбільше страждають ті, хто не змирився зі зміною влади.

Крім того, в числі проблем - утримання під вартою без належних підстав, оскільки частина засуджених, які утримуються в місцях несвободи в ОРДЛО, вже мають підстави для звільнення згідно з українським законодавством.

Правозахисники зазначили, у засуджених на території ОРДЛО відсутні гарантії безпеки у разі ескалації конфлікту, а у частини з них - важке психологічний стан через відсутність фактичної можливості переведення на підконтрольну Україні територію.

У зв'язку з цим підкреслюються досі невирішені проблемні питання щодо відсутності дієвого механізму переведення засуджених з ОРДЛО для подальшого відбування покарання на підконтрольну уряду України територію, врегулювання правового статусу осіб, які відбувають покарання на тимчасово окупованих територіях тощо.

Читайте також Чи не Пушилін Денис Володимирович: ЗМІ дізналися, хто отримає реальну владу і контроль над фінансами після "виборів" в "ДНР"

Правозахисники нагадали, що з літа 2014 року представники незаконних збройних формувань взяли під свій контроль установи виконання покарань на тих територіях, які фактично не контролювалися владою України. На той момент, згідно з інформацією Державної кримінально-виконавчої служби України, було таких 14 пенітенціарних установ в Луганській області та 14 - в Донецькій. Станом на листопад 2014 року в них перебували 16,2 тис. Осіб (9,7 тис. Осіб в Донецькій області та 6,5 тис. - в Луганській).

На сьогоднішній день з тимчасово окупованої території для відбування покарань на підконтрольних українському уряду територіях були переведені 186 осіб, що становить трохи більше 1% від загальної кількості осіб, що залишилися в місцях несвободи в ОРДЛО. При цьому мова йде тільки про осіб з Донецької області - за більш ніж чотири роки жоден засуджений з Луганської області не був переведений.

За результатами опитування, майже 90% засуджених (і членів їх сімей), які відповіли на запитання, чи хочуть відбувати покарання на підконтрольній уряду України території.

Також повідомляється, що окремі колонії, починаючи з 2014 року, виявилися в епіцентрі бойових дій, в результаті чого серед засуджених і співробітників установ, які в них перебували, були поранені і вбиті. Відомо щонайменше, 11 загиблих і 23 поранених засуджених в Донецькій області.

Крім того, правозахисники заявили, що з початку конфлікту з'явилася практика використання установ виконання покарань в якості «живого щита».

«Біля колоній, які знаходяться неподалік від лінії зіткнення, розміщувалося різного роду важке озброєння, з якого велися обстріли, тим самим піддаючи засуджених і співробітників установ небезпеки відповідної стрільби. Відомі окремі, нечисленні випадки залучення засуджених та осіб, взятих під варту, до участі в незаконних збройних формуваннях », - повідомили правозахисники.

Головним джерелом інформації для написання доповіді стали безпосередні свідчення людей, що знаходилися в місцях несвободи на тимчасово окупованих територіях Донбасу, і їх рідних.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация