Узбекистан. Республіка Узбекистан. Прапор Узбекистану. Герб Узбекистану

  1. прапор Узбекистану
  2. Герб Узбекистану
  3. Гімн Узбекистану

Політична структура країни.

Сучасний статус: суверенна демократична Республіка Узбекистан в складі Співдружності незалежних держав - СНД (колиш. СРСР).

Державний лад: унітарна держава.

Глава держави: Президент Республіки Узбекистан , Який обирається шляхом демократичних виборів терміном на 7 років. У поточний термін їм є Іслам Карімов, який вступив знову на свій пост шляхом прямих виборів в 2007 році 23 грудня. Він також є Головою Кабінету Міністрів Республіки Узбекистан .

Державні символи: прапор, герб, гімн.

прапор Узбекистану

18 листопада 1991 р 18 листопада 1991 р. Республіка Узбекистан знайшла новий Державний Прапор. Він складається з трьох горизонтальних рівновеликих смуг насиченого блакитного, білого і зеленого кольорів. Біла смуга окантована зверху і знизу червоними лініями. Співвідношення довжини до ширини 2: 1.

На верхній блакитний смузі зображені білий півмісяць і 12 білих зірок. Блакитний колір прапора символізує небо і воду - два основних джерела життя. Крім того, блакитний - споконвічно колір тюркського народу, до якого належать узбеки. Саме блакитний був кольором прапора середньоазіатської держави зі столицею в Самарканд е, яким в останні десятиліття XIV - початку XV століть правил знаменитий Тимур (Тамерлан). Таким чином, блакитна смуга є символом життєвості республіки і ознакою історичної спадкоємності. Біла смуга прапора - традиційний для населення республіки символ миру, побажання доброго шляху (ок Йул), прагнення до моральної чистоти помислів і дій.

Зелений - колір природи, нового життя (навруз) і родючості. І до того ж зелений - колір Ісламу. Його поява має давню історію, коли Середня Азія в VIII ст.н.е. стала частиною Арабського Халіфату, що простягалася від Франції до Китаю. Червоні смужки, що обрамляють середню (білу) смугу зверху і знизу, підкреслюють життєву силу кожного живого організму. Ця сила пов'язує наші добрі, чисті помисли з вічним небом і реальними справами на землі. Крім того, в народі ці дві смужки вважають "кровоносними судинами", що живлять землю Узбекистан а - річки Аму-Дар'я і Сир-Дар'я.

Молодий півмісяць на прапорі Узбекистан а розглядають як символ знову народилася незалежної мусульманської республіки. 12 зірок на прапорі у всіх народів розглядалися як символ безхмарного неба. Чисте небо - це світ, світло, добробут. Шанування 12 зірок нагадують про сонячному рік, що починається з Навруза - часу настання весни.

Назви всіх місяців цього календаря (Хама, сучас, Джавза, Саратон, Асад і інші) є одночасно назвами 12-ти зодіакальних сузір'їв на небі. Треба відзначити, що символіка 12-ти зірок не має нічого спільного з релігійними сектами і розмовами. За зоряному каталогу Улугбека - державного діяча і вченого-астронома XV століття - рух Сонця по небосхилу протягом року точно визначається розташуванням 12-ти зірок. 12-річний сонячний цикл в Узбекистан е називають Мучалом. У поданні східних вчених-філософів число 12 є ознакою всеосяжність і досконалості. Передбачається, що світ, в якому ми живемо, складається з 4-х елементів: землі, повітря, води і вогню, які проявляються на трьох рівнях: на землі, на небі і між небом і землею. 4 елементи, помножені на 3 рівні якраз і дають число 12, охоплюючи тим самим весь Всесвіт, в якому протікає життя.

Тому 12 зірок на прапорі слід розуміти як символічне прагнення до всеосяжність і досконалості. У рекомендаціях філософа Мірсанда Барака і в працях знаменитого історика Хондеміра також йдеться про 12-ти найважливіших правилах, якими має керуватися при управлінні країною державним діячам: правдивість, справедливість, терпимість до інакомислення, моральність, доблесть, відданість і інші людські якості.

Герб Узбекистану

Герб   Узбекистан   а розроблений з урахуванням багатовікового національного і державного досвіду і традицій Герб Узбекистан а розроблений з урахуванням багатовікового національного і державного досвіду і традицій. Закон «Про Державний герб Республіки Узбекистан »Ухвалено 2 липня 1992 року в десятої сесії Верховної Ради Республіки Узбекистан .

У центрі герба зображений птах Хумо з простягнутими крилами - в узбецької міфології символ щастя і волелюбності. узбецький поет Алішер Навої характеризував птаха Хумо як саме добре з усіх живих істот.

У верхній частині герба знаходиться восьмигранник, що символізує утвердження республіки, всередині - півмісяць із зіркою. Зображення сонця символізує світло, що опромінює шлях узбецького держави, а також підкреслює унікальні природно-кліматичні умови республіки. Дві річки, зображені під птахом, - це Амудар'я і Сирдар'я, які протікають на території Узбекистан а. Колосся є символом хліба, стебла з розкритими коробочками бавовни характеризують головне багатство Узбекистан а. Разом, колосся і коробочки бавовни, перевиті стрічкою Державного прапора, символізують консолідацію народів, які проживають в республіці. Герб Узбецької РСР Колосся і коробочки бавовни були присутні також на гербі Узбецької РСР.

Гімн Узбекистану

Закон "Про Державний гімн Республіки Узбекистан "Був прийнятий 10 грудня 1992 року в одинадцятій сесії Верховної Ради Республіки Узбекистан .

Слова: Абдулли Аріпова.

Музика: Мутала Бурханова

Серкуёш Хур улкам, Елга бахт, Нажот,
Вересень Узинген дустларга йулдош, мехрібон!
Яшнагай то Абад ілму фан, іжод,
Шухратінг порласін струми бор Жахон!

Приспів:
Олтін бу водійлар - жон Узбекістон,
Аждодлар Мардонієм Рухи Сенг ер!
Улуг Халк Кудратов жуш урган замон,
Оламні махліё айлаган діёр!

Багрій кенг узбекнінг учмас іймоні,
Еркін, yoш авлодлар Сенг зур Канот!
Істіклол маш'алі, Тинчлик посбоні,
Хаксевар, вона юрт, мангу бул обід!

Приспів:
Олтін бу водійлар - жон Узбекістон,
Аждодлар Мардонієм Рухи Сенг ер!
Улуг Халк Кудратов жуш урган замон,
Оламні махліё айлаган діёр!

Мова: узбецький - державний, графіка - латинська. Російська мова - міжнародний засіб спілкування понад 80% населення країни, більшість вивісок і покажчиків написані кирилицею.

Релігія: більшість місцевого населення сповідує іслам - мусульмани-суніти, але ця релігія не є державною. У країні є безліч релігійних організацій, що підтримують різні конфесії (християнство: православ'я, католицизм, баптизм, пресвитерианство; адвентисти 7 дня; іудаїзм; суспільство кришнаїтів; церква ген-Хян і ін.). В цілому, населення дотримується толерантності та взаємоповаги.

Національна грошова одиниця: сум (діють купюри в 100, 200, 500, 1000 сумів і монети. У Республіці діють обмінні пункти, в яких за чинним курсом можна обміняти валюту на суми.

Посольства і консульства Узбекистану:

Узбекистан має більше 30 посольств і 10 консульств на території азіатських і європейських країн, також в США.

Адміністративно-територіальний устрій:

Загальна площа Узбекистану: 447,8 тис. Кв. км. (Практично таку ж площу має Марокко і Швеція). Протяжність території з півночі на південь - 930км, із заходу на схід - 1425 км.

Географічне положення: північну півкулю, центральна частина Середньої Азії, між двох великих річок Амударьyoй і Сирдарьyoй. На півночі межує з Казахстаном, на північному сході - з Киргизстаном, на південному сході - з Таджикистаном, на півдні - з Афганістаном, на південному заході - з Туркменістаном.

Кліматичні умови: в силу того, що на південному сході Узбекистан відгороджений від найтеплішого Індійського океану гірським хребтом Тянь-Шаню і Тибетом, а на півночі країни ніщо не захищає його від північних повітряних мас з Льодовитого океану, клімат тут різко континентальний. Значний вплив на формування кліматичних умов надають форма рельєфу і розташування більшої частини території на 100-200 м. Вище рівня океану. Розрізняються 4 кліматичні пояси: пустельний (до 400 м. Над рівнем океану), адирний (від 400 до 1200 м.), Гірський (від 1200 до 2800 м.), Яйла - пояс високогірних лугів (бл. 2700-2800 м.). Зимову пору року за підсумками 2008 р може стати досить суворим випробуванням для більшої частини корінного населення: 20-градусні морози і рясні опади не властиві Узбекистану. Іноді і в середині зими звичної температурою вважається +5, +8. Весна розглядається як порятунок теплолюбних узбекістанцев, природа пробуджується і цвіте, панує дух свята Навруза, температура стабільна від +10 до +25. Влітку самим важко стерпним часом вважається період з 25 червня до 5 серпня - «чіля». У цю пору дують гарячі сухі вітри, спостерігається практично повна відсутність опадів, температура досягає 40-45 градусів в тіні. Після «чилі» спека помітно йде на спад, встановлюється приємне сонячне атмосферний стан на найближчі 2-2,5 місяці. У сприятливі роки може стійко переважати суха погода, щадний спеку і благодатна прохолода.

Адміністративний поділ: 12 областей (Андижанська, Бухарская, Джизакская, Кашкадарінська, Навоийская, Наманганська, Самаркандська, Сірдарінська, Сурхандарінська, Ташкентська, Ферганська, Хорезмська) і 1 автономна республіка (Каракалпакстан).

Населення: 25 981 600 осіб., Щільність - 50,1 чол. на один кв. км.

Столиця: Ташкент

Тимчасової пояс:

GMT + 5 годин (взимку).

GMT + 4 години (влітку).

Митні формальності:

Прибулим в Республіку Узбекистан слід оформити такі документи: - митну декларацію (у 2-х примірниках): при в'їзді в Узбекистан іноземний турист повинен задекларувати всі цінні речі, які ввозить в країну (коштовності, валюту, техніку) і зберегти до повторного перетину узбецького кордону другий примірник з печаткою прикордонників. Без декларування дозволяється ввозити не більше 4000 USD готівкою.

Національні свята

  • 1 січня - Новий Рік
  • 8 березня - Міжнародний Жіночий День
  • 21 березня - Навруз (Мусульманський Новий рік)
  • 9 травня - День пам'яті і почестей
  • 1 вересня - День Незалежності
  • 1 жовтня - День Вчителя і Наставника
  • 8 грудня - День Конституції

У ці дні в країні офіційні вихідні дні. У Рамазан-Хаїт (свято очищення після 30-денного посту) і Курбан-Хаїт (свято жертвопринесення і милосердя до нужденних) теж все відпочивають. Також існують свята неофіційні, які з поваги до багатонаціонального населення підтримуються на місцях робіт, навчання і святкують отримують значні послаблення в чинному графіку зайнятості (Великдень, Батьківський день).

Телефонні коди:

Для міських ліній:

  • +7 Узбекистан
  • 3712 Ташкент
  • 3662 Самарканд
  • 365 Бухара
  • 36237 Хіва

Для мобільних операторів:

  • +7 10 998 93 Coscom U Cell
  • +7 10 998 94 Coscom U Cell
  • +7 10 998 98 Perfectum Mobile
  • +7 10 998 90 Unitel Білайн Уз
  • +7 10 998 91 Unitel Білайн Уз
  • +7 10 998 97 делать МТС-Узбекистан

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация