Узбекистан привернув до податкової реформи колишнього міністра з команди Саакашвілі

Ніка Гілаурі. Фото з сайту Сbw.ge

До розробки проекту податкової реформи Узбекистану влада залучила колишнього прем'єр-міністра Грузії Ніку Гілаурі, зараз очолює консалтингову компанію Reformatics. Про це, як пише Gazeta.uz , Стало відомо на громадському обговоренні документа в Ташкенті.

Чинний податковий кодекс Узбекистану стримує розвиток економіки і приватного сектора, його необхідно реформувати, і зараз для цього дуже вдалий час, сказав Гілаурі.

На його думку, зусилля президента Узбекистану Шавкат Мірзіёева з реформування економіки підтримуються усім міжнародним співтовариством і навіть «викликають захват» у світових фінансових інститутів. Гілаурі вважає, що це допоможе залучити в країну великі інвестиції, технології та створити нові робочі місця.

Колишній прем'єр також сформулював базові принципи нового податкового кодексу: він повинен бути простим, прогнозованим і створювати рівні умови для всіх. Новий податковий кодекс Узбекистану, переконаний Гілаурі, є одним з найбільш передових в міжнародній практиці.

Колишній прем'єр розповів про досвід податкової реформи в Грузії, зізнавшись, що вона зустріла великий опір. «У нас був 21 податок, ми залишили тільки шість. Виявилося, що приватний сектор готовий платити податки, якщо створити просту і чесну систему. Після податкової реформи грузинська економіка виросла в чотири рази, надходження до бюджету збільшилися в десять разів », - зазначив Гілаурі.

«Я думаю, Узбекистану набагато легше. По-перше, країна більше. По-друге, ситуація набагато краща зараз, ніж у нас було в Грузії, коли ми робили ці реформи. І по-третє, у вас є Грузія, на яку ви можете подивитися і щось перейняти », - сказав він.

Ніка Гілаурі займав пости прем'єр-міністра, міністра фінансів і міністра енергетики Грузії з 2004 по 2012 роки. Він був одним з основних членів команди президента Грузії Михайла Саакашвілі, який розгорнув в країні масштабні зміни. В ході реформ було різко скорочено кількість державних відомств і чиновників, спрощено оподаткування, була розпродана величезна частина держвласності, в країну активно залучалися іноземні інвестиції. Однією з найуспішніших і відомих реформ Саакашвілі стала реформа поліції, коли в один день були звільнені всі 13 тисяч співробітників грузинського ДАІ. На їх місце найняли і швидко навчили нових людей, що призвело до значного зниження корупції. За період президентства Саакашвілі дохід на душу населення збільшився в три рази, в рейтингу Світового банку Doing Business країна піднялася з 112 на 8 місце, довіру населення до поліції зросла з 5 до 84%, в рейтингу за рівнем сприйняття корупції Transparency International Грузія піднялася з 133 до 51 місця, обігнавши деякі європейські країни. У той же час до кінця другого терміну Саакашвілі в Грузії чверть населення перебувала за межею бідності, а безробіття досягало 15%.

Узбецькі держструктури не перший раз привертають до співпраці іноземних фахівців. Наприклад, заступником міністра інформаційних технологій кілька років працював колишній член уряду Південної Кореї Кім Нам Сік. Нещодавно радником міністерства праці став інший південнокореєць Кім Ен Се. Ще один фахівець з цієї країни, хірург Юн Тек Рим, призначений радником міністра охорони здоров'я. У минулому році національна авіакомпанія «Узбецькі авіалінії» найняла в якості радника з розвитку турецького експерта, колишнього віце-президента Turkish Airlines Орхана Сіврікая.

Міжнародне інформаційне агентство «Фергана»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация