В Україні створена Асоціація християн-юристів (ФОТОРЕПОРТАЖ)

23 жовтня в Україні створена Асоціація християн-юристів 23 жовтня в Україні створена Асоціація християн-юристів. В роботі установчої конференції в якості експертів із взаємодії церкви і держави взяли участь видатні релігійні лідери, політичні діячі та представники державних служб: кардинал УГКЦ Любомир Гузар, радник кількох президентів і прем'єр-міністрів України Богдан Гаврилишин, народний депутат Леся Оробець, голова Інституту релігійної свободи Олександр Заєць, протоієрей УПЦ КП о.Олег Малиняк, директор Центру християнського співробітництва Викто р Кульбич і інші, повідомили для "Релігії в Україні" організатори заходу.

В рамках відкриття конференції доктор філософських наук Юрій Чорноморець зачитав доповідь про правозахисної ролі християн у контексті українських реалій, задавши тим самим тон вдумливому обговоренню питань діяльності юристів-християн в правовому полі України.

«Християни повинні знову радикально висунути власні вимоги щодо християнізації державного і суспільного життя. Секуляризація не дала нічого доброго, вона забрала у суспільства душу, духовну традицію. І чим раніше ідол секуляризації буде скинуто з громадського постаменту - тим менше буде негативних наслідків для людства. Християни мають право і повинні не тільки особисто жити згідно з високими нормами євангельської моралі. Християни мають право і повинні пропонувати власні соціальні ідеали та ідеї всьому соціуму. Чи не нав'язувати власне бачення майбутнього, але спокійно пропонувати християнську альтернативу », - сказав православний публіцист.

Почесний гість конференції кардинал Любомир Гузар звернув увагу делегатів на те, що кожен християнин на будь-якому місці, на яке його поставив Господь, повинен проявляти чесність і вірність в усьому. В ході двогодинної бесіди з молодими юристами-учасниками конференції, колишній предстоятель УГКЦ поділився своїм баченням служіння юристів-християн.

«Ми повинні бачити християнство як основу забезпечення невід'ємних прав усіх людей», - підкреслив Любомир Гузар. Священнослужитель поділився з учасниками конференції своєю давньою мрією про те, щоб всі християни України, об'єднавшись, одного разу зробили урочистий хід по головних вулицях наших міст, кожен - "зі своєю" Біблією в руках. Це було б, на думку ієрарха, яскравим виявом волі народу України жити по слову Божому, відповідно до Божих законів.

Продовжив розмову про забезпечення законності в суспільстві кандидат богословських наук о. Олег Малиняк - протоієрей Київського Патріархату, викладач Київської духовної академії. Темою його доповіді стало розгляд Синайського Декалогу в якості основи всіх законів. Відповідаючи на запитання учасників конференції, він прагнув підкреслити практичну цінність проходження 10 заповідей, ділився власним досвідом.

«Християнські церкви - як православні, так і інших конфесій - в деяких випадках повинні виступати єдиним фронтом, якщо ми, християни, дійсно хочемо, щоб благодатний час в нашій країні тривало і було максимально плідним», -зазначив він.

Н ародно депутат Леся Оробець виступила з доповіддю на тему «Практика парламентського лобіювання». Обговорення порушених доповідачем тим відбувалося в зацікавленої обстановці. Учасники вислухали доповідь про те, як громадські об'єднання та групи відстоюють свої права в контексті української дійсності. «Суть лобіювання - налагодити контакт з тими, від кого залежить прийняття рішень і спонукати їх зробити правильні висновки», - підкреслила Леся Оробець.

Участь в конференції радника першого Президента України, доктора економічних наук Богдана Гаврилишина також внесло в обговорення живу і навіть кілька гумористичну ноту: 85-річний автор декількох книг, в тому числі і презентованої в Україні кількома днями раніше «Залишаюсь українцем», який мав вплив на всіх попередніх Президентів, починаючи з Леоніда Кравчука, і на багатьох державних діячів в Україні та за кордоном, розповідав про свій досвід спілкування з сильними світу цього, малюючи портрети знайомих усім персон короткими, але яскраві ми і ємними фразами. Зробивши короткий огляд економічної ситуації в різних країнах, він дав ряд рекомендацій молодим юристам і позначив контури найближчих перспектив для нашої країни.

Володимир Омельчук, пастор церкви ЄХБ «Благодать» (м.Київ) поділився власним досвідом взаємодії з державними структурами і позначив деякі проблеми, настійно вимагають зацікавленого втручання християн-юристів.

Голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць зазначив: «Я радий, що в Україні виросло покоління, яке поклало в основу своєму житті не наживу і кар'єризм, а Божі принципи. Це дає надію на краще майбутнє для нашої країни ». Громадський діяч вказав на кілька сфер, які повинні стати пріоритетними для юриста-християнина: захист прав віруючих і свободи проповіді Євангелія, захист і утвердження суспільної моралі, а також активну участь в законодавчому процесі.

У свою чергу, директор Центру Християнського співробітництва Віктор Кульбич - один з почесних гостей конференції - заявив: «Ця Асоціація - моя мрія! Церквам сьогодні юридична допомога необхідна, як повітря! »

Крім обговорень і планування, учасники конференції відвідали 10 семінарів на злободенні теми (спікери - Сергій Гула, Карина Лаврова, Віталій Шабунін, Олександр Чубай, Андрій Костюк, Андрій Юхименко, Дмитро Коноваленко, Валерій Хома і багато інших), а також взяти участь в ток -шоу «Ухилення від виконання правових обов'язків. Аналіз подібних дій крізь призму біблійних цінностей ».

На семінарах молоді християни-юристи намагалися знайти відповідь на питання про те, як перемогти корупцію, як реагувати на заполітизовані рішення судів; міркували, чи можна законодавчо боротися з гомосексуалізмом, абортами, сирітством і т.п. Було презентовано новий проект впровадження наукового креаціонізму в навчальні програми загальноосвітніх шкіл, програми боротьби із сирітством та захисту суспільної моралі. Крім того, надійшла пропозиція виступити з деякими законодавчими ініціативами.

В ході конференції її учасники домовилися про співпрацю в різних сферах професійної діяльності, поділилися досвідом успішного вирішення важких справ, розповіли про співпрацю з церквами та державними структурами.

На завершення конференіі учасники - а їх прибуло понад 200 з різних областей і церков України - затвердили статут Асоціації, обрали координаційну раду у складі 9 осіб. Главою АХЮУ був обраний юрист Андрій Сомов, який разом з іншими стояв біля витоків цієї організації і брав діяльну участь в її створенні.

Подякувавши делегатів і гостей за участь у форумі, Ростислав Семіков, координатор Альянсу християн-професіоналів, поділився планами і своїм баченням розвитку Альянсу на найближчий рік. «Крім великих щорічних конференцій кожної з вхідних в Альянс асоціацій, в рамках« Школи професійного розвитку »(спільного проекту Альянсу християн-професіоналів і Асоціації« Духовне відродження ») ми плануємо проводити щомісячні освітні форуми в обласних центрах України». Підсумком діяльності Альянсу, за словами Ростислава, стане Всеукраїнський Форум християн-професіоналів, який планується провести в грудні 2012 року в Палаці «Україна».

Конференція була організована і проведена Асоціацією християн-юристів України та Альянсом християн-професіоналів у партнерстві з Асоціацією «Духовне відродження» (віце-президент Михайло Черенков), Спілкою молодих християн України (глава Павло Унгурян), юридичним центром «Закон і справедливість» (глава Дмитро Сліпенка) і Таврійським християнським інститутом (президент Віктор Синій).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация