В Англії випадково знайдений скарб із монетами римської епохи і залізного століття

У долині Давдейл, популярному туристичному напрямку в англійському графстві Дербішир, знайдений скарб, сильно здивував археологів У долині Давдейл, популярному туристичному напрямку в англійському графстві Дербішир, знайдений скарб, сильно здивував археологів   У печері виявлено 26 монет, які відносяться до двох різних культур: три римські монети, датовані раніше 43 року н

У печері виявлено 26 монет, які відносяться до двох різних культур: три римські монети, датовані раніше 43 року н. е., тобто до римського вторгнення в Британію, і 20 золотих і срібних монет племені корітани, передає ДеПо з посиланням на ВВС .

Це перший випадок, коли монети двох цих культур знаходять разом.
Першим скарб виявив місцевий житель, який захоплюється гірським туризмом і пішов в черговий похід по околицях, коли його застав сильний дощ. Від дощу він сховався в печері і знічев'я вирішив протестувати маленький металошукач, який був при ньому в рюкзаку. За допомогою металошукача він виявив чотири монети, після чого звернувся до місцевої влади і в британський Національний фонд.

Археолог Рейчел Хол з Національного фонду повідомила, що всього було знайдено 26 монет, з них три римських, датованих до 43 року.

«Ще 20 монет відносяться до пізнього залізного віку, до племені корітани. Вважається, що в цю епоху плем'я жило набагато далі на схід з племінними центрами в Лестері, Сліфорд і Лінкольні. Таким чином, ця знахідка з Дербішир особливо цікава. Можливо, тут розташовувався ще один центр корітани », - додала Холл.

Плем'я корітани в пізньому залізному столітті, незадовго до римського вторгнення, проживало в східному Мідленді - між річками Трент і Нін. Ці люди в основному займалися сільським господарством і, по всій видимості, представляли собою союз з невеликих самоврядних племен. Вони жили переважно в селах з кілька більшими племінними центрами в таких містах, як Сліфорд і Лестер. До початку римського правління їх столицею став Лестер.

Рейчел Холл підкреслила, що монети цього періоду вперше знайдені в печері, а не на відкритому повітрі. Плем'я використовувало монети швидше як статусний символ, показник багатства, а не засіб обміну. Власник монет з якоюсь метою приховав їх у печері, географічне розташування якої щодо відомих місць розселення племені теж незвично.

Власник монет з якоюсь метою приховав їх у печері, географічне розташування якої щодо відомих місць розселення племені теж незвично

ФОТО: nationaltrust.org.uk

Більше новин про події в світі читайте на Depo.Весь світ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация