В Англії збираються повернути систему тілесних покарань

Різки в школу! - вирішили в Британії і повернулися до такого радикального методу покарання і профілактики шкільних порушень. До речі, повернення рукоприкладства в школи підтримує значна кількість британців, в тому числі і самі школярі. Така жорстка реакція на дії учнів - це імітація брутальності, якій так не вистачає системі освіти. Різки в школу

Фото: AP

Примітно, що першою від тілесних покарань, як принизливої ​​і болючою процедури відмовилися в Російській імперії, причому в це виключення було зроблено в 1783 році для навчальних закладів, які перебували на територіях, що відійшли Росії після поділу Речі Посполитої. Решту в країні продовжували сікти, на що скаржилися майже всі без винятку російські класики.

Читайте також: Ольга Барковец: кадетські корпуси - це соцзамовлення

До речі, повністю скасовані фізичні покарання в російських школах були в 1917 році. На початку минулого століття поступово відмовлятися від цієї практики стали в інших європейських країнах - Австрії і Бельгії. Також були скасовані покарання в належить Росії Фінляндії.

У Британії офіційно відмовлятися від рукоприкладства в школах стали тільки в кінці 80-х років. Причому це стосувалося тільки державних шкіл. У 1999 році тілесні покарання були заборонені в Англії і Уельсі, у 2000 році - в Шотландії та в 2003 році - в Північній Ірландії.

Основним знаряддям покарання у багатьох державних і приватних школах Англії та Уельсу була (і є) гнучка ротангові тростину, якою наносяться удари по руках або сідницях. Подекуди замість тростини використовувався ремінь. У Шотландії і ряді британських шкіл великою популярністю користувалася шкіряна стрічка з ручкою - Тоус.

Читайте також: Покарання за плач - 36 ударів каменем по голові

Поширеним інструментом є паддл (рaddle - весло, лопатка) - спеціальна Шлепалка у вигляді витягнутої пластини з руків'ям з дерева або шкіри.

Ще один лідер світової демократії - США, також не поспішали відмовлятися від практики тілесного навіювання. Знову ж, не слід плутати систему приватних шкіл і державного утворення.

Заборона на застосування фізичних заходів впливу прийнятий тільки в 29 штатах країни, причому тільки в двох з них - Нью-Джерсі і Айова - тілесні покарання заборонені законом і в приватних школах теж. При цьому в 21- му штаті карати в школах не забороняється. В основному, ці штати розташовані на Півдні США.

Однак приватні школи, в тому числі і престижні, залишили цей інструмент впливу на учнів у своєму арсеналі. Викладацькому складу недержавних навчальних закладів було лише рекомендовано перестати бити учнів. Втім, віджимання від підлоги і інша додаткова фізичне навантаження для особливо активних учнів в армійському дусі, здається, цілком успішно пережили період заборон.

Читайте також: Школа тоталітарного режиму

А тепер фізичні впливу повертаються в усі британські школи офіційно. Як пише Independent, з посиланням на результати проведеного компанією Times Educational Supplement, 49 відсотків дорослих не проти того, щоб в школах активно застосовувалися публічні прочуханки та інші тілесні покарання. Про це ж заявив і кожен п'ятий з 530 опитаних дітей.

За повернення тілесних покарань до навчальних закладів виступає і нинішній міністр освіти країни Майкл Гоув. Цього літа викладачам все-таки дозволили фізично запобігати діям підлітків, якщо вони загрожують громадському порядку. А після недавніх заворушень у Лондоні, на думку міністра освіти, школа повинна стати жорсткішими.

"Якщо якийсь батько тепер чує в школі:" Вибачте, ми не маємо права застосовувати до учнів фізичну силу ", то ця школа не права. Просто не права. Правила гри змінилися", - заявив міністр.

Також глава освітнього відомства країни передбачає, що в школі повинно працювати більше чоловіків. І пропонує наймати для цього військових-відставників, які будуть мати авторитет у самих пасіонарних учнів.

Проблему нестачі чоловіків-викладачів у вітчизняній системі освіти давно констатують і багато російських експертів. Однак низький рівень заробітних плат, що виходить за межі здорового глузду формалізація роботи шкіл, засилля "заслужених" педагогів і чинуш від освіти, а також виявлені можливості "педофілічний розкрутки" навіть абсолютно невинну людину, відлякує від школи повноцінних і освічених чоловіків.

Читайте також: Не тільки покарання, але і профілактика

Питання ж тілесних покарань залишається відкритим. Хтось згоден з марктвенівські тіткою Поллі, казав: "Хто обходиться без різки, той губить дитину". Хтось, навпаки, вважає подібні покарання знущанням, здатним тільки породити в дітях злість і образу. Але факт залишається фактом, після погромів Британія всерйоз занепокоїлася вихованням молоді, яка, як з'ясувалося, зовсім від рук відбилася. Ось і хочуть тепер трохи отшлепать її тими ж руками, від яких ця молодь відбилася.

Читайте найцікавіше в рубриці "Суспільство"

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация