В армію без зброї: хто має право на альтернативну службу?

Сьогодні віруючі громадяни, які не можуть проходити строкову військову службу в армії з використанням зброї з релігійних переконань, мають право вступати на альтернативну службу. Скільки триває і де проходить така служба?

ХТО МАЄ ПРАВО НА АЛЬТЕРНАТИВНУ СЛУЖБУ? згідно з постановою Кабміну №2066 , Право на альтернативну службу мають українці, які:

- належать до релігійних організацій і сповідують релігію, яка не допускає користування зброї;

- призовники, які можуть підтвердити істинність своїх переконань (довідки релігійних організацій, релігійну освіту або духовний сан);

- призовники, які мають висновок спеціальної комісії місцевої держадміністрації про направлення на альтернативну службу.

На альтернативну службу направляються тільки ті українці, які підлягають призову на строкову військову службу. Іншими словами, якщо призовник визнаний непридатним до строкової військової служби, наприклад, за станом здоров'я, він також звільняється і від обов'язку проходити альтернативну службу.

Термін АЛЬТЕРНАТИВНОЇ СЛУЖБИ Термін АЛЬТЕРНАТИВНОЇ СЛУЖБИ. У 2018 року тривалість проходження альтернативної служби становить 27 місяців. Для громадян з вищою освітою (спеціаліст, магістр) - 18 місяців. Це в 1,5 рази перевищує термін строкової військової служби.

Українці, покликані на альтернативну службу, звільняються від роботи на час служби і отримують вихідну допомогу в розмірі двох мінімальних заробітних плат.

ДЕ ПРОХОДИТЬ АЛЬТЕРНАТИВНА СЛУЖБА? Альтернативна служба передбачає не лише відмову від зброї, але також відмова від носіння військової форми і виконання військових наказів. Обов'язки віруючих українців, які проходять невійськову службу, як правило, пов'язані з будівництвом, сільським господарством, охороною здоров'я та соцзахистом.

Відносини між призовником, який проходить альтернативну службу, і організацією здійснюються на підставі письмового трудового договору.

ОБМЕЖЕННЯ. Українець, спрямований на альтернативну службу, не має права:

- ухилятися від проходження альтернативної служби;

- брати участь в страйках;

- займатися підприємницькою діяльністю;

- вчитися в навчальних закладах, крім середніх або вищих навчальних закладів з вечірньою або заочною формами навчання.

ДО РЕЧІ, українські активісти вважають, що право на альтернативну службу повинно поширюватися не тільки на віруючих, а й на всіх українців ДО РЕЧІ, українські активісти вважають, що право на альтернативну службу повинно поширюватися не тільки на віруючих, а й на всіх українців. Тож 12 липня 2018 року на сайті Президента України було розміщено електронна петиція з відповідною вимогою. Для того щоб документ потрапив на розгляд до президента, він повинен набрати не менше 25 тисяч підписів за 3 місяці.

Читайте також: НАШЕ ЗБРОЯ: ЧИМ озброївшись УКРАЇНСЬКА АРМІЯ

Висловити своє враження

Скільки триває і де проходить така служба?
ХТО МАЄ ПРАВО НА АЛЬТЕРНАТИВНУ СЛУЖБУ?
ДЕ ПРОХОДИТЬ АЛЬТЕРНАТИВНА СЛУЖБА?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация