В окупованому Донецьку злетіли ціни на продукти: люди похилого віку беруть по 200 грамів м'яса, а дрібні магазини закрилися

Ціни в Донецьку. Фото: AFP

Після новорічних свят жителі Донецька так і не дочекалися зниження цін на продукти. Надії на те, що продавці, збільшивши ціни для передсвяткових закупівель, потім повернуть їх хоча б на колишнє місце, не виправдалися. Ціни в Донецьку ростуть впевнено і не зменшуючи темп. Донеччани в шоці: грошей не вистачає навіть на найнеобхідніше.

Півзарплати відразу немає

Через стрибок обмінного гривнево-рублевого курсу ті, у кого на руках була гривня, опинилися в невигідному становищі. Обмін в Донецьку проходить по зовсім не банківським курсом 1: 2, зате на підконтрольних територіях він набагато вище. Жителі окупованих міст Донбасу вважають, що, граючи з курсом валют, особливо спритні ділки заробляють мільйони. Іншим громадянам доводиться мовчати і перераховувати копійки, намагаючись купити на них необхідні продукти і речі.

"Економимо на всьому, чим можна, не купуємо делікатеси і дорогі продукти, але гроші все одно як вода витікають крізь пальці, - говорить донеччанин Семен Гладков. - Залишилися незмінними ціни на хліб - від 12 до 18 рублів (5,6-8,4 за курсом НБУ), і, мабуть, все. Вчора ходив на ринок , Купував за списком продукти і писав поруч ціни: яйця - 60 рублів за десяток (28 грн), пакет молока - 44 рубля за літр (20,5 грн), куряче філе - 220 рублів за кіло (102,5 грн), дорого , тому взяв курячі стегенця за 165 рублів (76,9 грн), пакет рису - 60 рублів (28 грн). Консерви не брав, дорого - більше 100 рублів (46,6 грн) за банку недорогих сардин віддавати не хочу. По кілограму купив морквини і цибулі - всього, в загальному, вийшло близько 700 рублів (326 грн). Пакет продуктами і наполовину не заповнений, а хорошою частини зарплати вже немає ".

Фото: Соцмережі

Донеччанин розповів, що люди похилого віку в шахтарській столиці вже не в змозі купити собі нормально поїсти. "Беруть грам 200 найдешевшого м'яса, а найчастіше - курячі лапи по 50 рублів кіло (23 грн). З них можна такий-сякий суп зварити. Але зазвичай харчуються дешевою рибою - хеком, минтаєм. Тільки вона заморожена настільки, що при відтаванні легшає відразу на півкіло. А старі платять за лід ", - обурений Гладков.

Товари втридорога

Жителі Донецька, які отримують українську зарплату на банківські карти, розповіли, що переведення в готівку грошей відбувається за курсом 2: 1, як було в 2015-2016 роках. "Тільки тоді за готівкові рублі можна було щось купувати і якось жити. А зараз з цими цінами зарплати не вистачає ні на що, навіть на оплату комунальних послуг, - говорить мешканка Донецька Наталя Якимова. - Мої 5500 гривень зарплати - це 11 тисяч рублів в Донецьку. Начебто цифра немаленька, тут люди отримують в місяць і 5 тисяч рублів, і 3 тисячі. Але похід в магазин ми вже порівнюємо з чорною дірою, куди витікають гроші. Можна подивитися просто по м'ясу: свинина - від 260 до 300 рублів за кіло (120-140 грн), яловичина - за 300 рублів (140 грн) вже, телятина п про 250 (116 грн). Нагодувати сім'ю ой як непросто! Зате в обмінниках на мирній території курс рубля-гривні на 15% вище. Раніше ми намагалися гривні притримувати і в разі потреби вже тут обмінювати по чуть-чуть, а тепер, напевно, батькові доведеться ще в Маріуполі купувати рублі і привозити їх мені ".

Донеччани відзначають, що люди при кожному зручному випадку намагаються зробити покупки в не окуповували містах, ніж купувати товари втридорога у місцевих спекулянтів.

Фото: Соцмережі

"Купувати щось в Донецьку вкрай невигідно. Навіть затяті прихильники" ДНР "не упускають можливості закупитися в Україні. Ось, наприклад, мої сусіди і на" референдуми "всякі ходили, і на мітинги. А днями хвалилися, що курточку доньці на Новий рік подарували ... Купили вигідно в Маріуполі, бо у нас така ж варто в два рази дорожче, - розповідає донеччанин Віталій Карімов. - Як на блокпосту в черзі стоїш, дивишся на машини в бік Донецька - всі стоять навантажені, аж днищем по асфальту труться. За кілька людей в машині, і все з собою везуть щось - хто продукти, хто речі без нічого ніхто не повертається Донецьк . На жаль, через цих валютних коливань зростають в ціні і українські продукти. Наприклад, я в магазині український сік купував за 82 рубля (38 грн), а тепер він коштує 90 рублів (42 грн), сигарети на 7 рублів (3,25 грн) подорожчали і так по дрібниці всі українські товари хоч на 5 рублів виросли. А продавці плечима знизують, кажуть, що закупівля в гривні ".

невигідна торгівля

Дрібні продуктові магазини, які буквально розплодилися на кожному розі Донецька за два з половиною роки окупації, змушені закриватися через відсутність покупців. "У нас в Калінінському районі на перших поверхах" хрущовок "в радіусі 200 метрів працювали чотири магазини з невеликим асортиментом. За три продавця стояло за прилавком для чогось, а господарі все вивіски переробляли побільше да яскравішою. ​​І що? Два магазина вже закриті майже місяць - думаю, не відчиняться вже, - ділиться пенсіонер Леонід Зарецький. - Решта на ладан дихають. Люди до них не ходять - ціни вище, ніж на ринку, далеко, та й прострочене нам там часто траплялося. до речі, Донецьк, можна сказати, завалений простроченими продуктами - я чув десятки скарг знайомих і сусідів. І в маленьких магазинах, і на ринках є, причому прострочення може і рік, і два складати ".

За словами донеччан, найчастіше непридатною до вживання виявляється привезена з Росії молочна продукція, консерви, які часто стоять на прилавках в уже роздулися або в пошкоджених банках, заморожені продукти з давно вичерпаним терміном придатності. "Таке часто-густо, тепер в магазинах все читають склад і терміни придатності на продуктах, а не просто кладуть їх у кошик. Дуже прикро віддавати шалені гроші за продукти, та ще й труїтися ними", - говорить донеччанка Ліан Говорова.

Фото: Соцмережі

Жадібні митники і ситі ватажки

Дрібні підприємці Донецька заявляють про те, що змушені піднімати ціни на свої товари через проблеми з доставкою. "Скрізь митниці і жадібні митники. Чітких правил провезення товарів через кордон з Росії немає, все залежить від митників і прикордонників. Можуть пропустити вантажівку, можуть відправити на пару днів на ретельний огляд. Постійно викачують з нас гроші. І суму розданих хабарів ми закладаємо в ціну товару. Так що всі претензії з приводу високих цін туди, на кордон ", - поділився донецький бізнесмен Анатолій.

До Донецька везуть будь-які товари звідки тільки можна. Але при перетині кордону міста вони чарівним чином стають в 2-3 рази дорожче, ніж на підконтрольних територіях.

"Якщо порівняти супермаркети в Донецьку або в тому ж Маріуполі різниця дуже впадає в очі. На вільній території все і дешевше, і величезний вибір на будь-яку кишеню. А в Донецьку магазини заставлені одним і тим же, тільки щоб полки здавалися порожніми. Зате нам по телевізору розповідають, що в Донецьку все дешевше, ситніше і якісніше, ніж "в Україні", наводять якісь графіки. Дивлячись на Пушилін Денис Володимирович або Захарченко, зрозуміло, що живуть вони ситніше, ніж всі інші громадяни. А варто виїхати на околиці Донецька або в села - там народ вже вітром качаємо ться. Так що там на околиці - їдьте до Макіївки, Дебальцеве або яку-небудь Жданівка, там з продуктами погано в усіх відношеннях: і дорого, і неякісно, ​​і не особливо вистачає ", - говорить житель регіону Назар Тишковський.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

І що?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация