В Азербайджані може подорожчати шкільна форма

БАКУ 24 лютого - 1NEWS.AZ

Зростання цін на бавовну і сировину з нього на світовому ринку викликає труднощі в роботі компаній, що займаються виробництвом одягу в Азербайджані.

Як повідомляє 1news.az з посиланням на APA, в зв'язку з подорожчанням бавовни місцеві виробники одягу відзначають різке підвищення цін на імпортовану матерію.

Відзначимо, що більшість місцевих компаній імпортують сировину з Туреччини. За даними місцевих підприємств, ціни на імпортовану з Туреччини матерію за останні тижні зросли приблизно на 50%. Залежно від виду матерія подорожчала приблизно на 30-50%, що призвело до зростання цін на 15-30%, а на деякі товари - на 50%.

Подорожчання вплинуло на всю продукцію від уніформ до звичайного одягу. Директор Aynur Company, що займається виробництвом уніформ, Гусейнага Махмудов повідомив, що в результаті подорожчання сировини ціни на вироблену компанією уніформу зросли з 10 манатів до 13 манатів, ціна робочих курток - з 20 манатів до 23 манатів.

Деякі компанії, які раніше отримали замовлення на виробництво одягу, почали переговори з замовниками щодо зміни умов. Бакинська швейна фабрика ( «Bakı Tikiş Evi»), що виконує держзамовлення на виробництво одягу спецпризначення для різних силових структур, збирається звернутися до замовників для перегляду цін на одяг. Заступник голови ВАТ Ельдар Агвердіев зазначив, що якщо врахувати зростання цін на світовому ринку, то виконувати замовлення за колишніми цінами збитково: «Ціна 1 метра закуповується нами матерії підвищилася з 5,85-6 доларів до 6,8-7 доларів».

Зростання цін відіб'ється і на вартості виробленої шкільної форми. За словами Е.Агвердіева, з урахуванням якості і об'єму матерії, необхідної на одяг, форма для старшокласників подорожчає на 5 манатів, а для учнів молодших класів - на 1-2 маната.

Нагадаємо, що ціна на бавовну в кінці минулого тижня підвищилася до рекорду - 4500 доларів / тонна. Ціна на бавовну з серпня підвищилася в 2,6 рази, а з початку поточного року - на 40%. У зв'язку з цим в світі спостерігається підвищення цін на одяг в середньому на 30-70%.

Н.Є.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация