В Азербайджані відзначається свято Курбан-байрам

В Азербайджані, як і в усьому мусульманському світі, відзначається одне з найголовніших релігійних свят

- Курбан-байрам (Ід аль-Адха). Азербайджанський народ з цим священним святом привітав Президент Азербайджану Ільхам Алієв, повідомляє Trend. Курбан-байрам (Ід аль-Адха) - один з найбільш священних днів для всього ісламського світу і один з найдавніших свят. Він збігається з днем ​​завершення паломництва в Мекку. Найзначнішим обрядом цього свята є паломництво Хадж.

Обряд жертвопринесення сягає своїм корінням до випадку, який стався з пророком Ібрагімом. Йому приснилося, що Аллах наказує принести в жертву його сина Ісмаїла. Таким чином Всевишній збирався перевірити віру Ібрагіма. Як справжній віруючий Ібрагім був готовий виконати наказ Аллаха, та й Ісмаїл був готовий стати жертвою. Однак, як розповідається в Корані, Всевишній послав Ібрагіму барана, який і був принесений в жертву замість рідного сина Ібрагіма. Це сталося в Мецці, в долині Міна, де донині в пам'ять про цю подію відбувається головний обряд свята.

Святкувати день жертвопринесення мусульмани починають з раннього ранку. Вони здійснюють повне обмивання, надягають новий і охайний одяг, а потім йдуть в мечеть до ранкової молитви. Після святкової молитви в мечеті імам читає проповіді, що вихваляють Аллаха і його пророка Мухаммеда, потім роз'яснюється суть свята, розповідається про вчинок пророка Ібрагіма, про значення хаджу і обряду жертвопринесення. Після закінчення проповіді мусульмани, як правило, роблять релігійний ритуал, роздають жертовне м'ясо нужденним, відвідують кладовище, де читають молитви за упокій душі померлих, а також здійснюють паломництво до місцевих святинь.

Під час свята Курбан-байрам кожен мусульманин повинен принести в жертву тварину. Жертовне м'ясо за звичаєм ділиться на три частини: одну частину віддають бідним, другу подають на стіл як частування для родичів, друзів і сусідів, а третю мусульманин залишає собі. З усіх видів тварин в жертву допустимо приносити тільки верблюдів, корів (биків), буйволів, овець або кіз. Вівця або коза можуть бути принесені в жертву тільки від однієї людини, а корова, бик або верблюд - від семи. Ритуальний обряд можна здійснювати як в перший, так і в наступні дні свята, однак залишати м'ясо жертовної тварини на післясвяткові дні заборонено. Кожен мусульманин в це свято має з'їсти м'ясне блюдо.

Згідно з мусульманськими переказами, на спині тварини, принесеного в жертву, правовірний зможе пройти в рай, минаючи міст Сират, «тонкий, як волосся, гострий, як лезо меча, гарячий, як полум'я», перекинутий над пеклом. Якщо ж мусульманин ухилиться від принесення жертви, то не зможе подолати Сират і потрапить в пекло. Як правило, свято триває три дні. Протягом усього цього часу мусульмани просять у своїх близьких вибачення за погані вчинки, відвідують могили предків і молять Аллаха про добро і світі. Для мусульман Курбан-байрам не тільки свято, а й можливість отримати відпущення гріхів перед Всевишнім.

Курбан-байрам - свято турботи про ближнього, єднання родини і покірності Всевишньому, тому в кожному будинку повинна панувати атмосфера гостинності та щедрості.
http://www.belta.by/azerbaijan/view/v-azerbajdzhane-otmechaetsja-prazdnik-kurban-bajram-314763-2018/

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация