В Україні вступив в силу закон «Про національну безпеку»

Сьогодні, 8 липня, вступив в силу новий закон - «Про національну безпеку України»

Сьогодні, 8 липня, вступив в силу новий закон - «Про національну безпеку України».

Цей правовий акт визначає основи і принципи національної безпеки, а також головні цілі політики, «що гарантують суспільству і кожному громадянину захист від загроз».

Напередодні текст закону був опублікований в парламентському виданні « голос України ».

При цьому деякі положення ст.15, що стосуються призначення міністра оборони та його заступників з числа цивільних осіб, вступають в силу з 1 січня 2019 р а частина положень ст.16 (щодо Головнокомандувача ЗСУ, Генштабу ЗСУ, видів і окремих родів військ) , як і ряд підпунктів заключних положень, - з 1 січня 2021 р

Тепер витрати на оборонний сектор становлять не менше 5% від запланованого обсягу ВВП, причому як мінімум 3% спрямовується на фінансування сил оборони.

У ст. 1 (розділ І «Загальні положення») пояснюється сенс вживаних в законі термінів. Першим з них представлений «військовий конфлікт», який визначається як «форма вирішення міждержавних або внутрішньодержавних протиріч з двостороннім використанням військової сили»; основними видами такого конфлікту є війна і збройний конфлікт.

Під терміном «сектор безпеки і оборони», згідно з документом, маються на увазі, поряд з системою органів держвлади, Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів військових формувань, правоохоронних і розвідувальних органів, державних органів спецпризначення з правоохоронними функціями, сил цивільного захисту та ОПК України , громадяни і громадські об'єднання, добровільно беруть участь у забезпеченні нацбезпеки.

У розділі II, присвяченому основам нацбезпеки, в числі фундаментальних інтересів України названі інтеграція в європейський простір (політичне, економічне, правове і простір безпеки), вступ до Євросоюзу, членство в НАТО і розвиток рівноправних взаємовигідних відносин з іншими країнами світу.

У розділі III закону мова йде про демократичний цивільний контроль, якому підлягає сектор безпеки і оборони. Такий контроль над цією сферою здійснюється цілим рядом посадових осіб і органів (президент, ВР, РНБО, Кабмін і т.п.), а також громадськістю. Вимога прозорості передбачає повне розкриття фінансової інформації, зокрема відомостей про те, на що спрямовуються гроші і наскільки ефективно використовуються. Доступ до відомостей обмежується лише у випадках, які підпадають під закон про державну таємницю.
Пропонується створити парламентський комітет, який контролюватиме діяльність держорганів спецпризначення з правоохоронними функціями, правоохоронних органів і правоохоронних органів спецпризначення.

Нагадаємо, 28 лютого до Верховної Ради подано президентський законопроект «Про національну безпеку України» .

Раніше, на початку лютого, Пентагон закликав Україна якомога швидше прийняти такий закон.

Посли ЄС і США жорстко розкритикували президентський законопроект про нацбезпеки .

Інші новини політики: Раптово: в цілях національної безпеки українців внесуть в «газовий список»

Читайте останні новини політики і все про ситуацію в Україні та світі на сторінках «2000» і в соціальних мережах Facebook , Twitter , Livejournal , а також Telegram

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация