В неправильній поведінці кішок найчастіше винні їх господарі

Ольга Афанасьєва і екзотична кішка. Фото: Ольга Афанасьєва

У тому, що кішки ведуть себе "неправильно", найчастіше винні їх господарі, вважає заводчик мейн-кунів, експерт по всім породам і голова Іркутського клубу любителів кішок "Камея" Ольга Афанасьєва. В інтерв'ю кор. ІА IrkutskMedia фахівець розповіла про найпопулярніших породах, цінах на цих кошенят, мінливої ​​моді на кішок, хитрощах недобросовісних заводчиків і про те, як правильно вибрати тварину. У самій Ольги Афанасьєвої шість кішок, серед яких два дорослих мейн-куна і кошеня.

У самій Ольги Афанасьєвої шість кішок, серед яких два дорослих мейн-куна і кошеня

Ольга Афанасьєва і екзотична кішка, Фото з місця події з інших джерел. Автор фото: Ольга Афанасьєва

- Ольга Миколаївна, розкажіть, будь ласка, до яких породам кішок люди проявляли інтерес в останні кілька років?

- Насправді порід, якими постійно цікавляться, чи не так і багато: британські короткошерсті, мейн-куни, висловухі, курильські бобтейли. А всього в Іркутську представлені 30-32 породи.

У світі найбільш популярні мейн-куни і британські кішки. Всі звикли, що британці блакитні з плюшевою шубкою. Порода розвивається вже з новими забарвленнями. Якщо сказати, що їх більше 100, то ви, напевно, здивуєтеся. Зараз на виставках вас порадують і чорні таббі, і пойнтового (сіамський забарвлення), і сріблясті шиншили, і золоті мармурові, тікірованние.


"Класичний" британський кіт, Фото з місця події власне. Автор фото: Марія Оленнікова

Автор фото: Марія Оленнікова

Приголомшливий мейн-кун, Фото з місця події власне. Автор фото: Марія Оленнікова

Автор фото: Марія Оленнікова

Кошеня курильського бобтейла, Фото з місця події власне. Автор фото: Марія Оленнікова

Зараз пішла третя на моїй пам'яті хвиля інтересу до тайським кішкам - тим, яких називають старосіамскімі кішками і які живуть в сім'ях по 20 років. Коли старе тварина йде з життя, до нас приходять і просять інше. "Ми 17 років тримали, ми хочемо тільки цю породу", - кажуть.

Останнім часом стрімко розвивається досить нова порода хайленд фолд, або довгошерсті шотландські висловухі кішки. Так склалося, що робота заводчиків в різних регіонах "відточили" породні ознаки, і вони вийшли практично ідеально наближеними до стандарту, на цих кішок без захоплення дивитися не можна.

- Коли почала розвиватися мода на мейн-кунів? Адже деякий час назад їх в Іркутську взагалі не було.

- Перший мейн-кун в Іркутську з'явився 10 років тому, а першим кошенятам близько 8 років. Любов до породи у иркутян з'явилася років чотири тому. Мейн-кунів багато на виставках, з'явилися розплідники, які досягли дуже високих результатів, їх випускників можна "дізнатися в обличчя". Але в загальній масі розведенням зайнялися люди, які про це не мають уявлення. Якщо не вдаватися в тонкощі, виходить, що про племінному розведенні кішок люди знають не більше, ніж про вирощування моркви, хоча про те, як цю морквину отримати гідної якості, все-таки попередньо дізнаються. Сумно, але цьому сприяють і сайти, що дозволяють продавати будь-яких кошенят під "маскою" будь-популярної породи.

Сумно, але цьому сприяють і сайти, що дозволяють продавати будь-яких кошенят під маскою будь-популярної породи

Мейн-кун по імені Агата, Фото з місця події з інших джерел. Автор фото: Ольга Афанасьєва

Автор фото: Ольга Афанасьєва

Гелла, Фото з місця події з інших джерел. Автор фото: Ольга Афанасьєва

Автор фото: Ольга Афанасьєва

Кошеня Агати, Фото з місця події з інших джерел. Автор фото: Ольга Афанасьєва

З мейн-кунами непросто працювати: необхідні знання генетики, основ розведення, ветеринарії, стандартів провідних фелинологических систем. Потрібно мати особливе чуття, визначаючи перспективу кошеняті, бо мейн-кун розвивається довго, і прогнозувати, яким він виросте, яким буде профіль, підборіддя, як встануть вушка, непросто. Кошеня може дуже змінюватися, і не один раз. Так що по малюкові у віці 6 тижнів не скажеш, яким він буде в 4 роки, а хочеться все отримати відразу.

Взагалі кішками будь-якої породи потрібно мати саме можливість займатися з урахуванням поїздок на виставки, догляду під час від'їзду, бажання у інших членів сім'ї підтримувати це заняття. Але засмучує навіть не це, а те, що власники, які не мають напрацювань і отримали пару пометов, після цього заявляють: "Я розумію, що стандарт недосконалий, але мені подобається такий тип, і я буду його розводити". Це доводиться слухати від власників різних порід, чиї тварини програють конкурентам ..

Мейн-кун хороша порода, я сама є власником і заводчиком цих кішок. Разом з тим не кожен зможе і захоче їх тримати, в роботі з ними є свої складності: вони великі, багато їдять, високо стрибають, кидають дорогі нашому серцю дрібнички і улюблені квіти ... Так, це класний велетень з вершковим характером, але він "липуча ", в хорошому сенсі. Але коли його розпирає любов до найкращого на світі господареві, а треба жити і працювати - кого-то це може і дратувати.

При цьому у нас є свої російські кішки нітрохи не гірше - традиційні сибіряки, невська маскарадна - сибірська кішка з забарвленням колор-пойнт, курильські бобтейли. Це все один ряд - довгошерста аборигенна порода, але люди ж не хочуть брати своїх рідних кішок. Вони будуть ганятися за мейн-кунами і норвезькими лісовими просто тому, що вони привезені. Менталітет росіян не змінюється.

- До речі, норвезька лісова кішка адже чимось схожа на мейн-куна?

- Так, вона така ж велика, тільки у неї прямий профіль, а у мейн-куна рубаний, інший постав вух, особлива шерсть. Характер схожий. Вони популярні в Новосибірську - там є кілька розплідників. В Іркутську тільки дві тварини - кіт і кішка. Кот належить членам нашого клубу, у них тварина дуже хорошої якості. Норвегія складно отримати в розведення в Росію, та й вартість на батьківщині просто позамежна. Норвеги теж неагресивні і в цілому славні тварини. Їх добре тримати вдома, вони ладнають з іншими тваринами і дітьми.

- Кошенята помісі мейн-куна з іншими породами, яких виводять далекі від цього люди, все одно продаються в Іркутську?

- Їх продають найчастіше сайти безкоштовних оголошень. Виставляють фото, пишуть про них, що завгодно. Можуть написати, що чистокровний мейн-кун від тата-мейн-куна і мами-простий кішки, але це в кращому випадку. Таких міксовий кошенят, поки вони ще маленькі, та ще по фото складно відрізнити від породистих. Їх там продають без документів, і більшість покупців документи не цікавлять. Вважають, що це обтяження. Це, звичайно, окрема тема для розмови.

На виставку вони не потрапляють - їх не зареєструєш, там потрібні номери і родовід батьків. Власники іноді приносять таку тварину і вимагають зробити родовід, гордо показують ветеринарний паспорт з щепленням від сказу і звичайної домашньої кличкою, намагаються довести, що у них чистокровні тварина. Родовід в такому разі не отримати ніколи, в неї нічого вписувати.

Щоб купити породистого кошеняти, має сенс прийти в клуб, задати питання та отримати безкоштовні вичерпні відповіді. Ми працюємо не з кішками, а з людьми. Така просвітницька робота - це пріоритет нашого клубу. Хтось після таких бесід навіть змінює думку і переконується в тому, що ще не готовий мати кішку.

- Існує думка, що мейн-кунів набувають для дітей, тому що це ласкаві і неконфліктні кішки, і дитина, спілкуючись з ними, вчиться хорошому поводження з тваринами. Як ви до цього ставитеся?

- Я сама не тільки володар мейн-кунів, а й бабуся внучки, якій 1 рік і 8 місяців. Коли вона на нашу дуже терплячу кішку (до речі, Чемпіона Світу) лягає зверху, то вона це витримує. Але я не впевнена, що дитина при цьому робить те, що необхідно для навчання хорошому відношенню до тварин. Так, сусідство з тваринами це добре, якщо дитина без алергії і мама-чистюля. Але, в будь-якому випадку, частка відповідальності повинна бути. Ми всі думаємо, що беремо тварина для дитини, але при цьому повинні розуміти, що беремо відповідальність за нього на себе. Дитина не схильний в системі доглядати за будь-якою твариною, годувати, наливати воду, підстригати кігті, вакцинувати і так далі. Вчити його цього догляду разом з батьками, як частина виховної роботи - можна. На наших виставках діти завжди знаходяться разом з батьками - допомагають підняти, потримати, погодувати, заспокоїти кішку. Це добре. Але очікувати, що дитина візьме все це на себе, не потрібно.

Тема з твариною "в подарунок" постійно піднімається перед святами. Багато наших заводчики, і я, в тому числі, пишуть в оголошеннях про продаж: "Не для подарунка дитині". Нещодавно мені подзвонили - кошеня треба, триколірного з білим на щастя. Питаю: "Який породи?". "Та яка порода ?! - відповідають. - З короткою шерстю щоб був. Простого, на Новий рік подарувати". Адже це жива істота, треба розуміти, чи готові в родині його прийняти. Бувають такі дзвінки в клуб: "Купили ваша тварина, воно неадекватне, заберіть". Запитуємо, яка порода і в чому справа, а вони відповідають, що корниш рекс скаче як божевільний по стінах, скидає кімнатні квіти. Хлопці, це рухома порода, навіщо купували тоді? "А мені син на ювілей подарував". Ось так. Статуетку краще подаруйте.

З появою дитини дуже часто відбувається навпаки - тварина намагаються прилаштувати або відкривають двері і дають стусана. Коли у мене народилася дочка, я тримала дога і двох котів. Народилася внучка, у мене вдома шість кішок. Це не причина викидати тварину, що прожила поруч з вами багато років. Правда в тому, що за твариною треба прибирати.

Коли у мене хочуть придбати кошеня, я відразу запитую, чи віддають люди собі звіт в тому, що це член сім'ї на 10-15 років? Запитайте всіх вдома, чи не буде тварина когось дратувати? Новий рік і 8 Березня - це два головних кошмару в життя тварини - маса кішок потрапляє в руки до випадкових людей. І люди можуть бути не винні - їм просто подарували. Хтось щасливий в цьому випадку, хтось ні.

- Ви відстежуєте долю проданих кошенят?

- У нас є так звана общепометная карта, в неї заводчики вносить дані на всіх власників, але вони нерідко змінюються, не всіх вдається відстежити. І не на всіх вдається вплинути. Як тільки кошеня перейшов в руки власника, він стає його приватною власністю, ви ж розумієте, що деяким людям давати рекомендації просто неможливо. Були випадки, коли доводилося використовувати силу авторитету (я 18 років керую клубом) для зміни ставлення до британським кішкам, воювати з тими, хто тримає кішок вдома в клітинах. Але це умовності. Якщо людина готова мене слухати, то він піде рекомендаціям клубу і свого заводчика.

- Чи правда, що кішки-сфінкси володіють поганим характером і їх важко виховати?

- Ні, лінії, що несуть агресію, з розведення давно виведені. Сфінкси дуже приємні тварини, все три породи - канадські, донські і Петерболд - дуже різні, але при цьому цивілізовані, інтелігентні тварини. Крім вроджених якостей є проблеми з вирощуванням та триманням в конкретній сім'ї, тому потрібно дивитися, чому йде агресія. Існує думка, що у всіх помилках кішок винні господарі.


Сфінкс, Фото з місця події власне. Автор фото: Марія Оленнікова

Найчастіше агресивна кішка відчуває себе королівською особою, яка обурена, що є якісь ще кішки і собаки, а ще й діти, крім неї. Ось коли вона буде жити одна, тоді миліше істоти на світі не знайдеш.

- Чи є у иркутян інтерес до "екзотичним" породам?

- Є інтерес, немає можливості. Приклад - український левкой. До речі, 4 січня відбудеться Міжнародна виставка кішок у Палаці спорту "Труд". Проводитиметься ринг рідкісних порід для Іркутської області. Назва умовна, звичайно. У ньому можуть взяти участь бурми, їх всього три в місті, левкої, девон рекси, манчкіни - їх п'ять на все місто. Нам уже впору справжніх сибіряків традиційного забарвлення в рідкісні заносити. Сміятися можна - в Сибіру без сибірських кішок живемо.

- Як ви ставитеся до зоозащіте?

- Дуже добре. Зоозахисники - це ентузіасти, вони дуже багато роблять. На вулицю тварина потрапляє з різних причин. Іноді просто вискакує з вікна, падає з балкона, виходить в двері. І втрачається. Це байка, що кішка завжди знайде дорогу додому. Рафіновані породисті тварини, які звикли до комфорту, не зможуть цього зробити.

У нас на сайті є розділ "Потеряшки", але ми прилаштовуванням цілеспрямовано не займаємося - немає приміщення для перетримки, це найголовніша проблема. Але якщо видно, що кішка чиста, прищеплена, то ми часто пускаємо на виставку безкоштовно за однієї умови - її повинні безкоштовно прилаштувати. Чи не масово, але ми це робимо. У минулому році під Новий рік наша заводчиця персів підібрала звичайного васю смугастого. У нього, мабуть, був удар в зуби або зістрибнув звідкись - ікла були зламані. Вона його відмила, почистила від паразитів, поставила щеплення. Він 20 хвилин побув на виставці, і його забрали. Живе, і улюбленець всієї родини.

- Чи поділяєте ви думку, що краще врятувати безпородного кішку, взявши її з притулку, ніж купувати породисту за великі гроші?

- Ні в кого немає права так міркувати, це неправильно. Дуже багато розплідників ще й двох-трьох "подобрашек" мають. Вважають, що раз вони розводять породистих кішок, то повинні віддати свій борг і простим кішкам. Яке і де тварина брати, людина повинна вибирати серцем, і тут вже неважливо, просте воно чи породисте. І то тварина гідно любові, і це.

- Чому господарі породистих кішок часто викидають їх, витративши на них до цього великі гроші?

- Часом господарі просто не хочуть знаходити спільну мову з незгідливим породистим тваринам. Дзвонять, кажуть, що кота треба присипляти - він кидається. Скількох я вже від цього відмовила. У цього питання є й інша сторона: найчастіше прилаштовується нестерилізоване тварина. Це найголовніша проблема. "Для здоров'я же треба народити!" - кажуть. Спробуйте їм пояснити дурість подібної заяви. Агресивну тварину взагалі не повинно брати участь в розведенні, відповідно клуб не дає їм документи, не включає в племінну програму. Люди тоді знаходять по оголошенню таке ж тварина, отримують кошенят, виставляють на продаж через сайти з оголошеннями. Коло замкнулося.

Як тільки ми почнемо вести планову стерилізацію тварин, які не повинні брати участь в роботі по поліпшенню породних якостей, стане легше.

- Як ви вважаєте, з яких причин люди набувають кішок?

- Спроба уникнути самотності, це однозначно. Хочуть, щоб хтось зустрічав. Кішка їсть менше, ніж собака, вона легше переносить відсутність господарів, коли вони на роботі. Людям хочеться тепла, хочеться когось гладити, опікати. Але навіть черепаху потрібно виховувати, що вже про кішку говорити.

- А де ця тонка грань між хорошим вихованням кішки і божевіллям на ній?

- Вона зовсім не в тій області, про яку ви думаєте. Багато років тому, коли я їздила ще тільки по стажуванню і не була експертом по всім породам, керівник клубу "Сузір'я" в Москві Галина Мазурова сказала, що розведенням кішок може займатися тільки що відбувся в житті людина. Коли людина починає компенсувати свої втрачені можливості і переносити їх на кішок до фанатизму, то треба дати йому шанс розкрити себе і підтримати його.

- Який кваліфікацією мають заводчики кішок в Іркутську?

- Є гідні фахівці, які розуміються, в першу чергу, в тому, як вигодувати і утримувати тварину; знаючі стандарти, забарвлення своєї породи, що складаються в дружніх відносинах з розплідниками в Росії і за кордоном. Це дисципліновані люди, які мають часто одну-дві вищі освіти і зайняті чимось ще. Як правило, ці люди оформляють розплідник, а для цього потрібно попрацювати як мінімум два роки, тому що один раз отримати кошенят - це не розведення, а так, баловство. Таких людей приблизно 15%. Близько 30% не знають взагалі нічого. Решта просто власники тварин і конвеєрні виробники, які нічому не вчаться.

- Як відрізнити поганого заводчика від хорошого людині, який вперше прийшов купувати кішку?

- Хороший заводчик покаже і розповість все. У нього є пам'ятка за змістом тваринного, договір з прописаними обов'язками двох сторін, інформація по тваринах. Він в першу чергу буде питати покупця про те, чи здатний він тримати тварину, що він знає про породу, чи були у нього раніше кішки. Ці питання задають ті, хто зацікавлений в тому, щоб кошеня потрапив у добрі руки.

Якщо племінна кішка живе в будинку вільно і харчується правильно, це вже добре. Обов'язкова умова - чистота і відсутність запаху. Хороший знак, якщо є стерилізоване або кастроване тварина, яке вже не бере участі в розведенні, але господарі не можуть від нього відмовитися. Найчастіше це найперше тварина, з яким заводчики почали працювати, а потім звикли до нього, і воно стало членом сім'ї.

А если тварини сидять у клітках, квартира однокімнатна и там 15 тварин або заводчик Взагалі додому НЕ пускає и не показує батьків кошенят, треба насторожітіся. Если вдома бігають два кота и живе Чотири породи, то про що тут Говорити? Коли бігає один молодняк, відразу ясно, що виробництво кошенят поставлено на потік і про якість життя випускників тут не замислюються.

- Які хитрощі використовують недобросовісні заводчики, щоб обдурити покупців?

- Викладають фотографії батьків не своїх тварин, кажуть, що тварина породисте і з документами, та тільки заводчику було колись їх оформити. Говорять про те, що вдома ремонт і кошеня привезуть покупцеві. Погані показники - небажання складати договір, занижена ціна породистої кішки, відсутність у заводчика членства в клубі, бажання продати дуже маленька тварина, поточні очі і ніс у кошеняти.

Повторюся, щоб убезпечити себе від усього цього, треба насамперед звернутися в клуб.

- До якого віку заводчик повинен підростити кошеня, перш ніж продавати?

- У Санкт-Петербурзі офіційно заборонено продавати кошенят до 4 місяців. Я вважаю, це найрозумніше, тому що кошенята повинні бути вигодувані матір'ю - в цей час у них закладається імунітет, вони повинні отримати від неї закріплені навички. Кошенята мейн-куна не відходили від матері до 4,5 місяця. У 6-8 тижнів починають готувати кошеня до вакцинації і ставлять два щеплення. Між цими процедурами повинно пройти по дві-три тижні, і все це закінчується як раз приблизно до 3,5 місяця. Після цього дитину можна віддавати.

Із серії цих абсурдних дзвінків: "Нам потрібен 10-денний кошеня, ми хочемо його всьому навчити самі". Я раніше довго пояснювала, що кошеня не можна так рано віднімати від кішки, розповідала про імунітет. Але останнім часом стала відразу питати наступне: "Мати кошеняті масажує живіт, допомагає справляти природні потреби. Ви готові кішку замінити в цьому питанні?". У людей відразу мізки на місце встають. Може, це і грубо, але як ще пояснити, щоб дійшло?

"Тоді нам потрібно місячного, але вже до всього привченого". Такий кошеня, поки йшов куди-небудь, забув, де лоток. Він загрався і залишив на дивані калюжу. За це його б'ють і носом тикають. "Що таке, у вас заводчик поганий, кошеня нічого не розуміє!". Ще б він щось розумів з таким зверненням. Я останнім часом працюю більше не з кішками, а з людьми. Коли починаєш доносити до них інформацію в більш жорсткій формі - допомагає.

- Візьмемо три найпопулярніші породи - мейн-куна, курильського бобтейла і британську кішку. Яка середня ціна цих кошенят?

- Звичайні британські блакитні кішки коштують від 10 до 18 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, елітні привізні - до 60 тисяч рублів. Забарвлення золота і срібна шиншили - від 30 до 70 тисяч. Хороший курильське бобтейл коштує від 10 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а хорошому мейн-куну ціна від 40 тисяч.

Поки кошеня зростає до продажу, витрати на нього складають 13-18 тисяч рублів. Це і допомога породіллі, і щеплення, і вигодовування. Якщо породиста кішка коштує дешевше "змістовного мінімуму", то це означає, що кошенята містилися по економ-схемою, що не прищеплювалися, їли що доведеться, і так далі. А "конвеєрне виробництво" - не для племінного розведення, де все-таки йде відбір з метою поліпшення зовнішнього вигляду.

- Які правила потрібно дотримати, набуваючи кішку, і як себе вести далі?

- Перед придбанням будь-якої тварини - породистого або безпородного - спочатку потрібно використовувати всі прийоми, щоб з'ясувати, наскільки серйозного заводчика ви вибрали, обов'язково заручитися згодою близьких на покупку тварини. По можливості обстежити себе і сім'ю на алергію, щоб потім від кішки не довелося позбуватися.

Потрібно пам'ятати, що належить витрачати гроші на ветеринарний мінімум (огляди, щеплення, чистка зубів та інше) і правильне харчування (не годувати їжею зі столу, що не перегодовувати і не недогодовувати, не купувати корм з відкритих пакетів). Необхідно організувати кішці простір для існування, щоб вона могла рухатися, розважатися, їсти і пити, коли захочеться їй, а не за бажанням господаря. До всього іншого, організуйте побут так, щоб кішка не заважала вашому існуванню, а ви не ламали життя кішці. Ми завжди попереджаємо нових членів нашого клубу: "Кішка - це дороге хобі, яке не приносить вигоди".

- Які плани у клубу "Камея" на наступний рік?

- Дуже великі і добрі. Для роботи та обміну досвідом ми запросили сильних експертів з Бельгії, Нідерландів, Німеччини. У нас заплановано кілька семінарів, лекції читатимуть експерт з Латвії та Ірина Гусєва - вона розповість про мейн-кунах, її розплідник одним з перших в Росії привіз породу з США. Буде чотири виставки - це багато, при тому, що важко знайти відповідне приміщення. У березні пройде чемпіонат британських кішок, яких ми поділимо по забарвлень, а в листопаді - чемпіонат російських порід. 4 січня, як я вже говорила, пройде виставка кішок і ринг рідкісних для Іркутської області порід, на ній же власники корниш рекс очікують Монопородна шоу. Щільніше організуємо роботу над нашим журналом "Breeder клуб", вже вийшло 10 номерів, в майбутньому році плануємо випустити ще три номери.

Нагадаємо, "кішок-гігантів" - мейн-кунів - на два дні привезли до Іркутська заводчики, щоб взяти участь у Міжнародній виставці кішок 15 і 16 листопада. В рамках виставки пройшли чемпіонат мейн-кунів, монопородні шоу, ринги кошенят, юніорів, дорослих тварин і преміоров. Всі бажаючі могли побачити кішок всіляких порід: від абиссинской до шотландських.

ПОСИЛАННЯ З ТИМИ:

На "кішок-гігантів" два дні милувався Іркутськ

Коли почала розвиватися мода на мейн-кунів?
До речі, норвезька лісова кішка адже чимось схожа на мейн-куна?
Кошенята помісі мейн-куна з іншими породами, яких виводять далекі від цього люди, все одно продаються в Іркутську?
Як ви до цього ставитеся?
Питаю: "Який породи?
Та яка порода ?
Хлопці, це рухома порода, навіщо купували тоді?
Коли у мене хочуть придбати кошеня, я відразу запитую, чи віддають люди собі звіт в тому, що це член сім'ї на 10-15 років?
Запитайте всіх вдома, чи не буде тварина когось дратувати?
Ви відстежуєте долю проданих кошенят?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация