В озері під Києвом масово дохне риба, а люди скаржаться на отруєння

В озері під Києвом масово дохне риба, а люди скаржаться на отруєння 2013-08-20T19: 43: 18 + 03: 00 Україна Київська СЕС виявила, що в озері завищений індекс лактозо-позитивної кишкової палички, а Ірпінська СЕС запевняє, що вода чиста

В озері в Гостомелі початку дихнути риба, а місцеві жителі скаржаться на отруєння після купання. Про це пише в блозі на Українській правді журналіст Ірина Федорів . "Купувався - і через кілька днів з'явилося щось незрозуміле, свербіло, пішов до лікаря", - розповідає місцевий житель Богдан. За словами гостомельчан, отруїлася також 3-річна дівчинка. Її батьки по телефону розповіли, що справа дійсно в озері, але від інтерв'ю відмовилися.

Людей турбує і неприємний запах від води. "Відчуваю, що запах риби смердючий, вже тут палички стільки, що ого-го. Як раз йде північний вітер і смердить таке, що взагалі. Треба щось вирішувати з цим питанням", - говорить житель Гостомеля.

Щоб перевірити якість води, журналісти СТБ замовили експертизу у Київській СЕС. Дослідження показало, що індекс лактозо-позитивної кишкової палички в кілька разів вище норми. Крім того, виявлені ентерококі і кишкова паличка.

Це продукти життєдіяльності людей або тварин, що може означати кілька речей: несанкціонований злив каналізації в озеро, некультурне поведінку тих, хто купається у воді, або випас великої кількості худоби у води (останнього біля озера не спостерігається).

Перед цим аналіз води в озері проводила Ірпінська СЕС, проте нічого небезпечного для здоров'я людей не виявила. Керує Ірпінської СЕС депутат місцевої ради Галина Савчук, колега депутата Юрія Прилипко, який помпезно відкривав озеро.

Чому гине риба - в сільраді не знають, але підозрюють, що її хтось отруїв. "Дослідження показали, що у воді Центрального озера не зафіксовано перевищення ГДК; більш того - за всіма показниками якість води значно краще, ніж передбачено встановленими державою умовами. Інспектори зазначили, що причини загибелі риби варто шукати не в водоймі; ймовірно, не обійшлося без людського впливу ", - йдеться на сайті сільради. Самі рибалки дивуються такому поясненню. "Риба здохла, швидше за все, через відсутність кисню в воді. А може, бактерії подіяли. Прилипко обіцяв зробити проточну воду - так і не зробив", - говорить один з рибалок .

Прокуратура після перевірки знайшла на озері порушення закону. "Даний об'єкт функціонує з порушенням вимог указу МНС від 3.12.01 N272" Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об'єктах України ". Так, відсутня паспорт пляжу і відповідні матеріали (паспорт підводної частини акваторії пляжу, акт водолазного обстеження дна акваторії пляжу, карта виміру глибин дна акваторії пляжу, акт про усунення перешкод з дна акваторії пляжу); відсутня радіофікація (гучномовці для інформування відпочиваючих) ", - йдеться у відповіді Прокуратури Київської області телеканалу СТБ.

"Відсутні обладнані рятувальні пости; кордону зони для купання не позначені на акваторії буями, не встановлені стенди з рятувальними засобами, не обладнані стенди з матеріалами для попередження нещасних випадків на воді, не встановлені щити з написами" Купатися заборонено "в місцях, заборонених для купання , а небезпечні місця на акваторії не позначені буями з написом "Небезпечно!", не організовано постійне чергування кваліфікованих фахівців, забезпечених медичними засобами ", - йдеться в документі.
У прокуратурі також зазначили, що за те, що озеро відкрили з порушенням цих норм, старшого інспектора з благоустрою Гостомельського сільради Дмитра Омельченко притягнули до адміністративної відповідальності.

Люди також скаржаться, що після видобутку піску з дна озера глибина стала дуже небезпечною. "Відразу йде обрив від 3,5 до 7 метрів. Там діти плавають, та й з дорослим хіба мало що може трапитися", - говорить один з місцевих жителів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация