В ГРУЗІЇ придумувати СВОЮ ІСТОРІЮ.

Почитати, КОМУ ЦІКАВО
Івана, родства не пам'ятає
Євген Умеренков
Грузини, що залишили слід в історії Росії. Фотострічка
У Грузії намагаються повністю переписати історію відносин з Росією, використовуючи ім'я шановного історика Івана Джавахішвілі. Цитатами з його \ "раніше заборонених \" праць намагаються довести, що відома \ "версія \" російсько-грузинських зв'язків є фальсифікацією історії, розпочатої для того, щоб \ "брехня і насильство уявити як \" братство \ "і \" дружбу \ ", а захоплення Грузії оголосити \" добровільним входженням до складу російської держави \ ".
Днями в грузинській газеті \ "Сакартвелос Республіка \" (\ "Республіка Грузія \") з'явився дуже цікавий текст: \ "Правда про Георгіївський трактаті \". Його тут же розмістив сайт \ "Грузія Online \", явно не чужий нинішній владі Тбілісі. Запівками статті кілька невиразна: \ "Пропонуємо вам результати досліджень історичного інституту Грузії, які передала нам колишня співробітниця видавництва \" Ганатлеба \ "пані Нінель Сабашвілі. Цей матеріал поширився в той час, коли Грузія в останній раз святкувала прийняття Георгіївського трактату \" .. .
І далі йде виклад творів \ "Історія грузинського народу \" в декількох томах. Рефрен скрізь один: Георгіївський трактат - фатальна помилка добродушних грузинських правителів, що довірилися підступним російським імператорам. Від північного сусіда Грузія завжди отримувала лише чорну невдячність у відповідь на добро, а потім і зовсім втратила будь-яких атрибутів суверенності. \ "У наступних розділах, - читаємо виклад, - академік Івана Джавахішвілі описує катастрофічне погіршення політичного становища Грузії після підписання трактату: активізацію зовнішніх ворогів, ігнорування Росією своїх же договорів, кинуту Росією в боргах Грузію, спустошення Ага-Махмад-ханом Грузії, повне повалення царства і, нарешті, анексію з боку Росії \ ".
Мимоволі подумаєш: може, тут щось наплутали? Грузинський історик і сходознавець Івана Джавахішвілі був одним із засновників Тбіліського університету, за рік до смерті, в 1939-му, став академіком АН СРСР. Навряд чи в ті часи він був опонентом іншого відомого грузина, який влаштувався в Кремлі. З істориком Джавахишвили вже була плутанина: його портрет на купюрах номіналом в 5 ларі, які друкували в Нідерландах (на батьківщині дружини нинішнього грузинського президента Саакашвілі), підписали іншим ім'ям - однофамільця і класика грузинської літератури Михайла.
Навіщо нинішньому Тбілісі знадобилося \ "нове прочитання \" російсько-грузинської історії, гранично ясно. Саакашвілі і його команда намагаються створити образ гордого народу, переносив позбавлення і приниження від сильного сусіда, але нарешті звільнився з-під ярма, воспрянувшую і завів нових і справжніх друзів - в освіченій Європі і передової Америці. Всі нинішні труднощі переходу від \ "російського варварства \" до \ "стандартам світової цивілізації \" легко пояснити зломисліем і підступністю спадкоємців звалилася імперії, нелегка доля бути сусідкою якій випала Грузії. І з'явився \ "трактат про трактаті \" підводить необхідну \ "історичну базу \" різкої зміни віх, на яку пішов Тбілісі ще при Шеварднадзе.
Пам'ять, звичайно, не у всіх міцна. Але відповідальні дослідники навіть в Америці визнають той факт, що за радянської влади - в післявоєнні роки і в останні десятиліття СРСР - в Грузії був найвищий рівень доходів і життя в порівнянні з іншими радянськими республіками. Ще б! Величезна країна, значна частина якої розташована за Полярним колом, щорічно виїжджала до єдиного доступного на ті часи теплого моря, відвозячи відкладені на відпустку гроші в сонячну Грузію. А іншу значну частину зароблених грошей радянські люди витрачали на чудові фрукти, які вирощували в тій же Грузії.
На початку 90-х грузини стали будувати нове життя - демократичну і без \ "московської указки \". На жаль, без насильства і крові це у них не вийшло. А у росіян з'явилася можливість їхати влітку в Туреччину або Грецію, де принаймні не стріляли. Своє відносний добробут радянських часів грузини швидко розгубили. І як і раніше вважали, що хтось інший в цьому винен.
До речі, у вступі до Георгіївського трактату зазначалося, що імператор \ "великодушно зволив \" звільнити грузин від рабського ярма і принизливих зобов'язань \ ". А вже в радянські часи зійшов на партійний престол Сталін \" зволив \ "не наражати Грузію, як всі інші республіки СРСР, насильницької та поголовної колективізації.
У роки горбачовської гласності з неймовірним успіхом йшов пафосно-символічний фільм грузинського режисера Тенгіза Абуладзе \ "Покаяння \". Була там така кіношна метафора: згинув лиходій-предок не дає спокою головному герою - закопають труп супостата в землю, а він на наступний день знову біля будинку лежить. І тривав цей кошмар, поки що зневірився герой не викопав предка з могили і не скинув у прірву. Метафора сильна, але сумнівна. Хоча революціонерам \ "відректися від старого світу \" - сущі дрібниці.
Утвердиться чи нове прочитання старовинних трактатів як \ "канонічне \" в грузинській історіографії? Перепишуть чи шкільні підручники в Тбілісі згідно з новими вказівками? Що зроблять з іменами великих грузин, які вписали свої імена в нашу загальну історію? Подивимося.
З газети \ "Сакартвелос Республіка \" (Республіка Грузія):
\ "При Теймураз II і Іраклія II тривали дипломатичні відносини з Росією, але, на жаль, і ці останні не зробили корисних висновків з гіркого досвіду Вахтанга II і інших грузинських царів. Знову, сподіваючись на підтримку російської армії в боротьбі з Османською імперією і Персією , вони продовжували дипломатичні відносини з Росією. Російський уряд, правда, прислало генерала графа Тотлебена з армією, цар Іраклій II з надією пішов в атаку на шахський фортеця в 1770 році, але несподівано Тотлебен його зрадив і залишив його на полі битви. Тільки військовий талант Іраклія і його відвага врятували Грузію від знищення \ ".
\ "Так, Грузія тоді підійшла до краю знищення, але хто зараз на всі боки кричить, що \" Росія врятувала від знищення Грузію \ ", той повинен знати і те, що небезпека знищення створювалася через підступну і зрадницької політики самої ж Росії ... у 12-му параграфі трактату сказано, що зміни і доповнення в цей договір можна вносити тільки за згодою обох сторін. але наступні російські царі, Павло I і Олександр I, трактат не тільки змінили в односторонньому порядку, а й взагалі скасували. за словами академіка Ів. Джавахішвілі, Олександр I Ман Іфест від 12 вересня 1801 року, який фактично розтоптав трактат, скасував царство в Грузії і зробив її анексію, фарисейски оголосив, що цей акт продиктований великим бажанням благополуччя Грузії. Але красиві слова не могли розвіяти враження, що поведінка російського уряду - це жахливе лицемірство, порушення клятв і насильство, і нічого більше \ ".
\ "Заборонити ці твори Ів. Джавахішвілі міг тільки той, кого лякає історична правда, хто замислив приховати від грузинського народу ті тяжкі злочини, які вчинила Росія проти нього, хто замислив реабілітувати загарбництва, фальсифікацію історії: брехня і насильство уявити як \" братство \ "і \" дружбу \ ", а захоплення Грузії оголосити \" добровільним входженням до складу російської держави \ ".
З книги грузинського історика Нодара Асатіані \ "Історія Грузії \" (видавництво \ "Ганатлеба \", 2001 г.)
\ "У 80-х роках ХVIII століття різко змінилося ставлення до Грузії з боку правлячих кіл Росії. Після того як Росія поширила свій вплив на Крим і її кордони стали майже примикати до Кавказького хребта, в імператорському дворі явно посилився інтерес до Закавказзя. Якщо до досі до прохань грузинських царів активно втрутитися в справи кавказьких держав російські політики ставилися прохолодно, то зараз ситуація змінилася ... у резиденції Іраклія II частими гостями були російські державні діячі, посли, мандрівники. Вони Совєтова і Іраклію укласти союз з Росією. Іраклій II такий поворот справи зустрів прихильно ... 21 грудня 1782 цар офіційно попросив у російського царя заступництво. Цей факт для зовнішньої політики російського уряду був дуже бажаним. Імператорський двір не забарився справою довести свою прихильність до Іраклію ... Злякавшись російських, Фатали-хан, правитель Кубинського ханства, скасував вже підготовлений військовий похід проти Картлі-Кахетії. З Грузії в Росію були відіслані \ "прохальні пункти \", в яких були сформульовані умови входження під заступництво Росії \ ".
\ "Якщо б не було Георгіївського трактату, то Грузії взагалі могло б не існувати! \"
З дискусії \ "Георгіївський трактат і його наслідки \", проведеної на грузинському сайті www.nukri.org
Contra:
- Що стосується Георгіївського трактату (ГТ), то він проіснував 12 років, до 1795 року, коли Ага-Мохамед спалив Тбілісі. Саме в 1795 році, коли Росія ніяк не допомогла Грузії, ГТ перетворився в фількину грамоту. Так що наслідок одне - згорілий і розорений Тбілісі.
А в 1801 році Росія б все одно окупувала Грузію - з трактатом або без, не має різниці. Знайшли б іншу причину. Адже решту Грузії Росія окупувала без всяких трактатів.
Pro:
- Наскільки я знаю, частина грузинських земель (і відповідно грузин) була захоплена Туреччиною. Підкажіть мені хоча б одне грузинське ім'я, яке б було просто відомо в Туреччині! Ну, приблизно як в Росії шанують полководця князя Багратіона або знають грузина Джугашвілі ...
Взагалі, окремі царства і князівства, що існували на території сучасної Грузії, так хвацько розчинилися в Російській імперії, що після її розпаду вийшло чомусь єдину незалежну державу Грузія. Ось так все б розчинялися!
Багато сини Грузії були славою Російської імперії, але жоден грузин не відомий нікому ні в Ірані, ні в Туреччині. Така ж доля і чекала б усіх грузин, якби їх мудрі предки не уклали Георгієвський трактат.
Зрозуміло, що якби не було Георгіївського трактату, тоді Грузія взагалі вже могла б не існувати.
Можна як завгодно довго розчулюватися наявності в Ірані або Туреччині одиничних ентузіастів, які зберегли якийсь грузинський дух, але історія ДІЙСНО нам довела, що такий сценарій (повної асиміляції і ісламізації) був призначений ВСІЄЇ Грузії. І завадив цим сценарієм саме Георгіївський трактат.
Як оцінюють значення битви історики?
Доктор історичних наук, заступник директора Інституту російської історії, завідувач Центром історії російського феодалізму Микола Рогожин:
- Куликовська битва - це настільки важлива подія в російській історії, то я більш ніж позитивно ставлюся до пропозиції тульських депутатів. Напередодні ординського нашестя на террріторіі Русі було 50 князівств! Саме перед військової опрасностью виникла нова ідеологія единодержавия. Ця патріотична традиція і зв'язок часів йде буквально до наших днів - у Велику Вітчизняну війну образ Дмитра Донського надихав наших бійців на боротьбу із загарбниками.
Гліб Носівський доцент МДУ, співкерівник (разом з Анатолієм Фоменко) наукового напряму \ "Нова хронологія \":
- Є питання, на які класична історія не дає відповіді. Рельєф місцевості в гирлі Непрядва і Дону не відповідає описам битви - незрозуміло, наприклад, де там міг сховатися засадний полк? Місце, яке вважається \ "Червоним пагорбом \" (ставкою Мамая), - просто невелика височина в 13 км (!) Від гирла Непрядви: як звідти керувати полками? Вивчення питання привело нас до висновку: битва була, але в іншому місці - на московських Кулішках (нинішні Яузскіе ворота). І билися там не росіяни з татарами в сучасному розумінні. 600 років тому стався найбільший розлом в тоді ще єдиної імперії від Західної Європи до Індії. Він прийняв форму боротьби за єдиновладдя між царем і головним воєначальником, на Кулишках сталася основна сутичка. У нас подія відомо як Куликовська битва, в історіях інших народів воно іменується і датується інакше. По суті тих, хто програв в битві сьогодні немає. Ми всі - нащадки переможців.
Петро Образцов
ІНТЕРНЕТ-ОПИТУВАННЯ
Як ще можна переписати історію Грузія-Росія?
Визнати Сталіна катом, які окупували Росію: 47%
Оголосити \ "Міміно \" шкідливою картиною і заборонити до показу: 4%
Перейменувати станцію метро \ "Багратионовская \" в \ "бонапартовской \": 6%
Змусити Церетелі змінити прізвище на Іванов: 20%
Перейменувати ### Апуре в \ "ватрушку \", хінкалі - в \ "пельмені \": 23%
В опитуванні взяли участь тисяча шістсот сімдесят-дві людини
Результати інших опитувань дивіться тут
20:43 21.08.06
Мішаня на грубість наривається. Сьогодні серед нацистів всіх мастей модно бути скривдженими, кого не глянь все терпіли, від українських і прибалтійських до грузинських нацистів, мабуть за таку позицію сьогодні добре платять із заходу, а копни в реальну історію, так виявиться, що всі вони Росії зобов'язані на все життя , невдячність і брехливість, ось їх засоби і методи. Mikl писал (а):

> Сьогодні серед нацистів всіх мастей модно бути скривдженими, кого не глянь все терпіли, від українських і прибалтійських до грузинських нацистів, мабуть за таку позицію сьогодні добре платять із заходу, а копни в реальну історію, так виявиться, що всі вони Росії зобов'язані на все життя, невдячність і брехливість, ось їх засоби і методи.


Свята правда .... І що цікаво ... практично ВСІ колишні радянські республіки,
колишні країни соціалістичного табору а в купе з ними США, Англія. франція - так
всіх не перерахуєш - невдячні, брехливі, хоча звичайно зобов'язані Росії
до скону. Ось же #####. А росія така білого пухнаста і як завжди на всіх ображена
смертельно. Як тільки хтось наважується переглядати радянський придуманий
варіант історії так відразу він брехливий і невдячний. Причому без жодних аргументів радянський варіант історії оголошують вірним, а новий варіант брехливим.
Така розумна газета була Известия (40 років її читав регулярно) - і вся скінчилася.
Повернутися до списку тем
Мимоволі подумаєш: може, тут щось наплутали?
Утвердиться чи нове прочитання старовинних трактатів як \ "канонічне \" в грузинській історіографії?
Перепишуть чи шкільні підручники в Тбілісі згідно з новими вказівками?
Що зроблять з іменами великих грузин, які вписали свої імена в нашу загальну історію?
Як оцінюють значення битви історики?
Рельєф місцевості в гирлі Непрядва і Дону не відповідає описам битви - незрозуміло, наприклад, де там міг сховатися засадний полк?
Місце, яке вважається \ "Червоним пагорбом \" (ставкою Мамая), - просто невелика височина в 13 км (!) Від гирла Непрядви: як звідти керувати полками?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация