В Ірані засуджені на тривалі терміни 24 послідовники віри багаї

Революційний суд іранської провінції Гулістан засудив 24 послідовників бахаїзма до різних термінів тюремного ув'язнення - від шести до 11 років. Як заявила офіційний представник невизнаної Іраном Міжнародної громади послідовників віри Багаї Шимін Фахандеж, вирок щодо бахаістов винесено за їх релігійні переконання, передає «Озоді» (таджицька служба Радіо Свобода) . «Вони не вчинили жодного злочину, єдине, в чому їх звинувачують, це те, що вони складаються в громаді Бахаї», - сказав вона.

Шимін Фахандеж
Шимін Фахандеж

За словами Фахандеж, засуджені були затримані в 2012 році в Гулістані в ході заходів, що вживаються іранською владою проти місцевої громади багаї. Тривалі тюремні терміни бахаістов свідчить про те, що права людини для іранської влади не представляють ніякої цінності, зазначає вона.

Бахаісти нерідко піддаються переслідуванню в Ірані. За даними Фахандеж, в тюрмах Ірану містяться понад 80 бахаістов. Положення бахаістов в Ірані не змінилося і після вступу на посаду нинішнього президента Хасана Роухані, який обіцяв поліпшити ситуацію з правами людини в країні. «Бахаістов [в Ірані] продовжують затримувати, ув'язнюють. Молодих бахаістов продовжують позбавляти права на освіту, число нечистих бахаістскій кладовищ зросла », - сказала Фахандеж.

У минулому році спеціальний доповідач ООН з питань меншин Рита Їжак закликала владу Ірану прийняти конкретні кроки для захисту бахаістов і інших представників релігійних меншин в Ірані.

Бахаї (Бахаїзм, від араб. «Баха» - «слава», «світло», «блиск», «пишність») - монотеїстична релігія, яку її послідовники вважають останньої світової монотеїстичної релігією одкровення. Її засновник Бахаулла (Мірза Хусейн Алі, 1817-1892) шанується як останній в ряду «явищ Бога», який, крім Багаулли, включає Авраама, Мойсея, Будду, Заратуштра, Крішну, Ісуса Харіста, Мухаммада, Бабу. Хоча спочатку релігійна течія виникла в руслі шиїтського ісламу, сьогодні більшість теологів також вважають, що віра багаї стала самостійною релігією. Однак в Ірані та деяких інших мусульманських країнах вчення багаї розглядалося як віровідступництво, і його послідовники досі переслідують.

Основоположним принципом бахаїзма є твердження про те, що людство - одна велика сім'я, і ​​прийшов час для його об'єднання в мирний глобальне суспільство. Послідовниками віри багаї є більше п'яти мільйонів чоловік майже в 200 країнах світу. Всесвітній адміністративний і духовний центр релігії багаї знаходиться в Ізраїлі. Міжнародна громада послідовників багаї визнана ООН як неурядової організації з консультаційним статусом, її штаб-квартира знаходиться в Женеві.

Міжнародне інформаційне агентство «Фергана»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация