В Україні близько тисячі неідентифікованих тіл в моргах і могилах: Рада прийняла закон про статус зниклих без вести

За даними Міжнародного комітету Червоного хреста понад 1500 громадян України вважаються зниклими без вести. Ще є приблизно 1000 тіл, які знаходяться в моргах і могилах, і невідомо, хто ці люди. За даними Міжнародного комітету Червоного хреста понад 1500 громадян України вважаються зниклими без вести

Більше 1500 громадян України вважаються такими, що пропали безвісти / Фото УНІАН

Верховна Рада прийняла закон «Про правовий статус осіб, зниклих без вести» (№ 5435). Як передає кореспондент УНІАН, за дане рішення проголосували 238 народних депутатів.

Перший заступник голови ВР, один з авторів законопроекту Ірина Геращенко заявила, що Міжнародний комітет Червоного Хреста «дає цифру більш ніж 1,5 тис. Зниклих без вести по обидва боки лінії зіткнення». «Ми в рамках Мінської групи розшукуємо понад 300 українців, цивільних і військових, які вважаються зниклими без вести і чиї родичі звернулися до Служби безпеки України, і більше чотирьох років деякі розшукує своїх рідних», - повідомила вона.

Також на сьогоднішній день в Україні близько тисячі тіл не ідентифіковані і знаходяться в моргах і в могилах. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради України з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря на засіданні парламенту під час прийняття закону.

Читайте також Отримала 6 ножових поранень: зниклу під Дніпром школярку знайшли по-звірячому вбитої

Законом визначено, що особа набуває статусу зниклого безвісти з моменту подання заявником заяви про факт пропажі особи без вести і його розшуку або за рішенням суду. Особа вважається зниклим без вести до моменту припинення його розшуку.

Якщо особа, яка пропала безвісти на території України, є громадянином іншої держави, Національна поліція Україна зобов'язана в установленому законодавством порядку повідомити уповноважені органи держави, громадянином якої ця особа є, про факт його зникнення і про результати його розшуку.

Законом передбачено створення Єдиного реєстру осіб, зниклих без вести при особливих обставинах.

Відомості в реєстрі накопичуються і зберігаються з метою обліку інформації, необхідної для розшуку осіб, зниклих без вести при особливих обставинах. Адміністратором реєстру є державне підприємство, що належить до сфери управління Міністерства юстиції і уповноважена ним на ведення реєстру.

Законом пропонується створити Комісію з питань осіб, зниклих без вести при особливих обставинах, яка буде постійно діючим консультативно-дорадчим органом Кабінету міністрів, створюється з метою забезпечення координації діяльності державних органів, уповноважених на облік і / або розшук осіб, зниклих без вести, в тому числі розшуку осіб, зниклих без вести в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, районі здійснення заходів щодо забезпечення национальн ой безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Росії, і осіб, зниклих без вісті в зв'язку зі збройним конфліктом, військовими діями, заворушеннями всередині країни або в зв'язку з надзвичайними ситуаціями природного або техногенного характеру або іншими подіями, які можуть викликати масову загибель людей .

До складу комісії включаються представники, визначені, зокрема Національною поліцією, Службою безпеки України, Генеральною прокуратурою України; Міністерством оборони, комітетом ВР, у відання якого віднесені питання захисту прав людини, Міжнародним комітетом Червоного Хреста, національними та міжнародними організаціями, що здійснюють свою діяльність в сфері розшуку осіб, зниклих без вести.

Чисельність і персональний склад комісії затверджує Кабінет міністрів. Члени комісії (крім голови комісії) виконують свої повноваження на громадських засадах.

У законі виписані права родичів осіб, зниклих без вести.

Громадяни, громадські організації, юридичні особи приватного права за власною ініціативою, за погодженням з Національною поліцією, мають право брати участь в розшуку осіб, зниклих без вести, надавати допомогу і сприяння органам поліції в розшуку таких осіб в формах, не заборонених законодавством.

Громадяни, які беруть участь в розшуку осіб, зниклих без вести, мають право отримувати від державних органів інформацію про особу, зниклого безвісти, маршруті і території, на яких доцільно проводити розшук, іншу інформацію, яка може сприяти ефективному розшуку особи, зниклого безвісти, крім даних, отриманих в результаті слідчих дій або оперативно-розшукової діяльності.

Передбачається, що з моменту внесення даних про особу, зниклого безвісти, до Єдиного реєстру досудових розслідувань над майном такої особи може бути встановлена ​​опіка в порядку, передбаченому Цивільним кодексом України.

За особою, зниклим без вести, зберігаються місце роботи і займана посада, але не більше ніж до моменту визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим у порядку, встановленому законодавством.

Особам, які пропали безвісти під час проходження військової служби внаслідок збройного конфлікту і / або військових дій, надаються гарантії, передбачені законом «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та іншими законами України.

Прийнятим законом Кримінальний кодекс України доповнено статтею 146-1 «Насильницьке зникнення», в якій передбачено, що арешт, затримання, викрадення або позбавлення волі людини в будь-якій іншій формі, вчинене представником держави, в тому числі іноземного, з подальшою відмовою визнати факт такого арешту , затримання, викрадення або позбавлення волі людини в будь-якій іншій формі або приховуванням даних про долю такої людини або місце перебування, караються позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

Видання наказу або розпорядження про вчинення викрадення або неприйняття керівником, якому стало відомо про вчинення дій, зазначених у частині 1 цієї статті, підлеглими заходів для їх припинення і неповідомлення компетентним органам про злочин караються позбавленням волі на строк від 5 до 7 років.

Під представниками іноземної держави в цій статті слід розуміти осіб, що діють як державні службовці іноземної держави або які проходять військову службу в збройних силах, органах поліції, органах державної безпеки, розвідувальних органах, або осіб, які займають посади в зазначених або будь-яких інших державних органах чи органах місцевого самоврядування іноземної держави, утворених відповідно до її законодавства, або які діють за наказом таких осіб, а також предст ставники іррегулярних незаконних збройних формувань, збройних банд і груп найманців, створених, підлеглих, керованих і фінансуються Росією, а також представників окупаційної адміністрації РФ, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, і представників підконтрольних Росії самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України.

Законом визначено порядок розшуку людських останків, витяг тел (останків) померлих (загиблих) осіб, ексгумація та поводження з людськими останками.

Закон вступає в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация