В Сиктивкар привезли землю з місця поховання Віктора Савіна «БНК

З Томська в Сиктивкар привезли скриньку з землею табірного цвинтаря - місця поховання комі поета і драматурга Віктора Савіна. Експонат став частиною невеликої, але важливої ​​для нащадків виставки до 130-річчя від дня народження великого діяча комі літератури. З Томська в Сиктивкар привезли скриньку з землею табірного цвинтаря - місця поховання комі поета і драматурга Віктора Савіна

Фото Сергія Паршукова

Святкування 130-річчя Віктора Савіна почалися 21 листопада, в день його народження, в селі Небдіно Корткероського району, де народився і виріс майбутній класик комі літератури.

Продовженням урочистостей стало відкриття виставки «Обірваний пісня» в Літературному музеї І.Куратова. Експонати розмістилися всього на двох стелажах - але навіть найбільшого фонду не вистачить, щоб вмістити все нематеріальна спадщина зачинателя комі радянської літератури і театрального мистецтва. Вперше відвідувачам представили рідкісні фото Віктора Савіна, що розкривають його особистість з різних сторін - сімейний знімок з сином Станіславом, більш офіційний - з першого всеросійського з'їзду селянських письменників в 1929 році.

Поруч - перші книги письменника, видані ще за його життя. На стіні висить великий банер про роботу Віктора Савіна відповідальним редактором в «Зирянская життя» (тоді - «удж»). Частина архівних матеріалів представлена ​​в електронному форматі - на одному з мультимедійних стендів музею.

Виставка простежує тонку зв'язок між трагічно загиблим письменником і його родичами. Поруч з трудовими документами Віктора Савіна - зворушливі, наповнені любов'ю листи його дітей.

Авнер Савін розповідає про свої військові будні, про останні дні життя матері Лідії. Трохи віддалік - фото нащадків, що датуються початком 2000-х років. На одній - онук Віталій і правнук Віктор- позують біля пам'ятника Савіну в Сиктивкарі, на інший - правнучка Марія. Вона і інші її родичі також прибули на відкриття виставки, щоб згадати свого предка.

Завершує лінію пам'яті на виставці невелика дерев'яна шкатулка, в якій зберігається земля з табірного цвинтаря, місця поховання Віктора Савіна в Томську. Вона служить жорстким, але необхідним нагадуванням про сумну кончину поета. Але, як зазначила голова Спілки письменників Комі Олена Козлова, незважаючи на це, варто пам'ятати саме про досягнення Віктора Савіна:

- Він писав, щоб після його смерті не сумували, а поховали його з піснею. У нього склалася трагічна доля, але він встиг зробити багато чого, зокрема, створити комі театр.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация