В умовах інформаційної війни: як зробити собі щеплення від "вірусу" ворожнечі

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

20 червня 2015 року, 7:30 Переглядів:

Фільтр те, що ллється в ваші вуха ..

В одній з церков під Донецьком ми спостерігали, як діти грали в "Вірус". Заражений "вірусом" дитина повинна наздогнати кого-небудь і торкнутися його, після чого "заражений" з тікає перетворюється в такого ж ловця, чиє завдання - торкнутися "незараженої". Суть дитячої гри в тому, щоб ухилитися від "вірусів" і залишитися "чистим". Ми стояли і дивувалися: як точно в дитячій грі показана суть інформаційної війни, яка паразитує в комп'ютерних мережах і телевізорах і розкладає людські уми настільки, щоб створити з наймилішого сусіда кровного ворога. Про те, як ухилитися від інформаційного вірусу і не стати жертвою інформвійну, "Сегодня" поговорила з православним психологом, викладачем християнської етики Тетяною Корсенко.

- Тетяно Вікторівно, в терміні "інформаційна війна", на перший погляд, поєднується непоєднуване: інформація і війна. Але ситуація в країні показує, що між цими поняттями взагалі може стояти знак рівності (інформація = війна). Що це за явище таке з точки зору духовності, і чому воно так поглинуло всіх нас зараз?

- Інформаційна війна - різновид війни психологічної. І існує вона стільки, скільки і сама людина. У далекому минулому люди вміли впливати друг на друга тільки в процесі безпосереднього спілкування, надаючи вплив на співрозмовників за допомогою слів, інтонації, жестів, міміки. Сьогодні способи впливу на людське свідомість різноманітніші, дієві і витончені завдяки накопиченому за тисячоліття досвіду і створення спеціальних технологій взаємодії і управління людьми.

Християн знищували, щоб стерти межу між добром і злом.

Ми прекрасно пам'ятаємо Євангеліє від Іоанна: "Спочатку було слово ...". У всьому нашому житті теж спочатку йде "слово". Воно може вбити, а може воскресити. А війна завжди несе смерть, руйнування і страждання. Інформаційна війна в тому числі. Солдати цієї війни - люди, які "словом" розчищають прихід військ противника. Так, вони самі не стріляють. Вони просто роблять так, щоб одним було легше стріляти в інших. Це їхня функція.

Пізніше все згортається на важкі, страшні часи. Але це не дні такі, а здійснюються в ці дні "злі речі і люди". Саме люди своїми злими, гріховними думками, словами і справами розпалюють війни. І часто саме через носіїв інформації зло поширюється, як епідемія.

Сьогодні у нас епідемія понять. Спотворені поняття можуть сильно впливати на поведінку великих мас людей. Це щось на зразок "наркотичного понятійного сп'яніння". Якщо мета розмови полягає в тому, щоб люди один одного зрозуміли, то мета інформвійни - щоб люди один одного не розуміли якомога довше. В результаті кожен робить по-своєму. Знаючий божественні закони людина розуміє: основа вибору повинна бути завжди моральна і підпорядкована заповідями Божими.

- Як зробити моральний вибір, не підхопити інформаційний вірус?

- Якщо людина без міркування, перевірки і зіставлення фактів легко приймає будь-які чутки, міфи і новини, то є великий ризик піддатися впливу пропаганди і маніпуляцій. У інформборьбе завжди перемагає той, хто говорить неправду. Хто говорить правду обмежений тільки правдою, а брехун може говорити що завгодно. Найчастіше виходить так, що чим нахабніше і неймовірніше брехня, тим швидше в неї повірять. Та й подається вона максимально нав'язливо і безапеляційно. Важливо знати, що така інформація адресується в основному до чуттєвої сфери людини (розіп'яли хлопчика і т. Д.). Тоді як духовна складова відчуває при цьому справжній інформаційний голод. Тому що спотворені поняття, помилкові гасла і ідеали - не її їжа. Душі потрібно слово Правди. І важливо саме нею насичувати душу.

- Як розрізняти де правда, а де брехня?

- Грань між правдою і брехнею, між добром і злом довгий час замовчувалася. Багато років знищувалася сама основа моральних законів - християнство. Тому відсутність чітких моральних орієнтирів робить людей нерозбірливими, цинічними, ласими до сенсації і всеїдними. Собі ж на шкоду. Якщо людина знає Слово Боже, то йому відкриваються абсолютні істини - вічні цінності Христа: "Я єсмь Шлях, Істина і Життя". Такий Шлях і така Життя у Христі дає людині здоровий імунітет, допомагає відторгати всяке слово неправди. Якщо ж людина здатна добро називати злом, а зло - добром, то він здатний на будь-який гріх.

- Частина людей вважають, що правда на їхньому боці: вони читають Євангеліє, але під "прапорами віри" беруть участь у війні ...

- До таких людей можна застосувати євангельський образ "вовки в овечій шкурі". Читають Євангеліє і приймають вид благочестя, а справами відкидають його. Тому Господь і говорив: "Бере в руки меч від меча і загине", "По їхніх плодах ви пізнаєте їх". "Тримайся правди, віри, любові, миру з тими, хто Господа кличе від чистого серця". Пожежа війни розпалюється спочатку в головах і серцях людей. І одним з основних методів психологічної обробки для країни-агресора є пошук ворога. Адже якщо його немає, то з ким воювати? Все починається з формування образу ворога народу, потім підключаються підміни понять і пересмикування історичних подій.

- Як змінити ситуацію на краще?

- Бог любить всіх без винятку людей, незважаючи на те, що ми або ненавидимо Бога, або відмовляємося жити по Його правилам. Важливо пам'ятати, що Господь все наше зло і неправду може повернути на добро і виправити скоєне нами. Тільки людина повинна усвідомити свій гріх, свою помилку і виправитися. А виправлення приходить тільки через покаяння і визнання своїх помилок.

Для прикладу можна навести молитовне покаяння Данила: "Ми згрішили та чинили беззаконня, і були несправедливі, і бунтувалися, і відверталися від Твоїх заповідей та від постанов Твоїх і не слухали рабів Твоїх, пророків, які говорили в Твоїм Імені царям нашим, і вельможам нашим, і батькам нашим, і всьому народу країни. у Тебе, Господи, правда, а у нас на обличчях сором, як цього дня для юдея, і для мешканців Єрусалиму, і для всього Ізраїля, близьких і далеких, у всіх країнах, куди Ти їх вигнав за відступ їх, з яким вони відступили від Тебе ". Думаю, всім нам також слід звернутися до Бога зі словами; "Ми згрішили ...".

УСПІХ ВІЙНИ

Професійна організація психологічної війни була викладена ще в VI столітті до Р.Х. в трактаті давньокитайського філософа і військового діяча Сунь Цзи. Прочитавши його "Мистецтво війни", ми виявили, що більшість його порад "успішно" використовується людством досі. Ми процитуємо їх з одним застереженням - це не керівництво до дії, це спроба зрозуміти сутність жахливою біди, в якій ми опинилися. Як то кажуть, ворога потрібно знати в обличчя. Отже:

  1. Розкладається все хороше, що є в країні вашого супротивника.
  2. Залучайте видних діячів супротивника в злочинні підприємства.
  3. Підривайте престиж керівництва супротивника і виставляйте його в потрібний момент на ганьбу громадськості.
  4. Використовуйте в цих цілях співробітництво з самими підлими і мерзенними людьми.
  5. Розпалюйте сварки і зіткнення серед громадян ворожої вам країни.
  6. Підбурювати молодь проти старих.
  7. Всіма засобами заважайте роботі уряду.
  8. Бороніть усіма способами нормальному постачанню ворожих військ та підтримання в них порядку.
  9. Сковуйте волю воїнів супротивника піснями і музикою.
  10. Робіть все можливе, щоб знецінити традиції ваших ворогів і підірвати їх віру в своїх богів.
  11. Надсилайте жінок легкої поведінки з тим, щоб доповнити справу розкладання.
  12. Будьте щедрі на пропозиції та подарунки для покупки інформації і спільників. Взагалі не економте ні на грошах, ні на обіцянках, так як вони приносять прекрасні результати.

Мета такого психологічного впливу - підпорядкування людей собі або створення сприятливих умов для перемоги у війні ...

Він все знав ще в VI ст. до Р.Х.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "В умовах інформаційної війни: як зробити собі щеплення від" вірусу "ворожнечі". інші Недільна школа дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Вікторія Бурковська

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Що це за явище таке з точки зору духовності, і чому воно так поглинуло всіх нас зараз?
Як зробити моральний вибір, не підхопити інформаційний вірус?
Як розрізняти де правда, а де брехня?
Адже якщо його немає, то з ким воювати?
Як змінити ситуацію на краще?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация