В ході навчань «Анаконда -2018» війська НАТО відпрацьовують захоплення Калінінграда - Фонд стратегічної культури

Агресор знову насувається на Росію з Заходу ...

У Польщі та країнах Балтії 26 листопада розпочалася командно-штабна фаза військових навчань НАТО «Анаконда-2018», яка триватиме до 6 грудня. початку навчань передувала проведена 17-19 жовтня військова комп'ютерна ситуаційна гра за участю оперативного командування Війська Польського, об'єднаного командування НАТО і штабу багатонаціонального корпусу «Північно-Схід». В ході гри були узгоджені процедури передачі відповідальності за військову операцію від національних командних структур до структур альянсу.

Цьому передували 7-16 листопада військові навчання LIVEX на території Польщі, Естонії, Латвії та Литви, а також в акваторії Балтійського моря, що включали організацію переправи через Віслу, тренування бойової авіації щодо базування на автодорогах, звільнення захопленого противником корабля в районі порту Гдиня в умовах застосування зброї масового ураження. Була також проведена відпрацювання дій при атаці морських суден газом наривного дії. За легендою навчань, отруйний газ був розпорошений з повітря над польським тральщиком «Dabie».

Американська гаубиця на навчаннях

Ряд епізодів «Анаконда» були організовані в польських містах Білосток, Хелм і Велбарк. У межує з Білорусією Білостоці вперше було відпрацьовано примусове відселення цивільного населення із зони бойових дій. Таку тактику застосовував у 1941 році вермахт, щоб приховати концентрацію своїх військ у радянських кордонів. На офіційному сайті НАТО повідомлялося , Що в навчаннях «Анаконда-2018» беруть участь «близько 12 500 військовослужбовців в Польщі і близько 5000 військовослужбовців в Естонії, Латвії та Литві; були задіяні 5 тисяч одиниць бойової техніки, 45 кораблів і 150 літаків і вертольотів.

На офіційному сайті НАТО   повідомлялося   , Що в навчаннях «Анаконда-2018» беруть участь «близько 12 500 військовослужбовців в Польщі і близько 5000 військовослужбовців в Естонії, Латвії та Литві;  були задіяні 5 тисяч одиниць бойової техніки, 45 кораблів і 150 літаків і вертольотів

Війська РХБЗ Польщі

Завданням навчань за офіційною версією НАТО була перевірка сумісності Збройних сил Польщі з військами 10 союзників по НАТО: Чехії, Естонії, Німеччини, Угорщини, Латвії, Литви, Румунії, Словаччини, Туреччини та Сполучених Штатів ». Навчаннями командує глава оперативного командування Збройних сил Польщі генерал-майор Томаш Піотровський.

Ключовими навчальними заходами ANAKONDA, як повідомляється на сайті НАТО, є форсування річок, навчання підрозділів хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної захисту, військово-польової медицини та бойові стрільби у виконанні польських та американських підрозділів.

Танки на навчаннях НАТО

Звертає на себе увагу невідповідність великої кількості задіяної в ході навчань бойової техніки щодо малому числу військовослужбовців (12500 в Польщі і 5000 в країнах Балтії). Можливо, такі цифри названі для того, щоб уникнути необхідності запрошення на навчання іноземних спостерігачів (якщо число військовослужбовців, що беруть участь в маневрах, перевищує 13 тисяч, необхідно запрошувати спостерігачів із сусідніх країн).

Російські ресурси з посиланням на думку експертів оцінюють загальну чисельність беруть участь в навчаннях військ НАТО в 100 тисяч чоловік, що, безумовно, ближче до реальної чисельності військ. Досить кинути погляд на карту розгортання «Анаконда-2018», щоб зрозуміти, що в ході цих навчань відпрацьовується оточення і подальше концентричне наступ на «Калінінградський особливий район» Росії, включаючи відображення можливого контрудару з Білорусії. Кінцева мета - захоплення Калінінграда.

Кінцева мета - захоплення Калінінграда

Під час навчань відпрацьовується взаємодія військових органів управління з цивільними органами та окремими елементами командних структур НАТО. За інформацією польського видання Rzeczpospolita , Після важких переговорів з американськими військовими було досягнуто згоди про участь в навчаннях 450 «ополченців» з неурядових воєнізованих організацій, збройних макетами стрілецької зброї.

Відселення цивільного населення із зони бойових дій в міських умовах викликано, як можна припустити, відпрацюванням сучасних тактичних прийомів Urban Warfare - міський війни. На сайті американського Інституту сучасної війни Академії Вест-Пойнт створений спеціальний підрозділ Urban Warfare Project, де публікуються десятки статей, присвячених особливостям Urban Battlefield, тобто міського театру військових дій. Так, «готувати армію до міських боїв» закликають в опублікованій навесні 2018 року статті офіцер діючого резерву військової розвідки Джон Амбла, який воював в Іраку і Афганістані, і майор Джон У. Спенсер, учасник двох воєн в Іраку. Вони посилаються на начальника штабу сухопутних військ армії США генерала Марка А. Міллі, який вважає, що «американська армія, ймовірно, буде битися в міських районах».

Режим підвищеної секретності і небажання американських військових допустити до участі в навчаннях польських ополченців, швидше за все, пов'язані з відпрацюванням підрозділами НАТО сучасної військової концепції МультиДоменні війни (Multi-Domain Battle), тобто одночасних військових дій в п'яти «доменах» - на суші, на морі, в повітрі, космосі і кіберпросторі. Деталі цієї підготовки тримаються в секреті.

З високою ймовірністю в ході навчань відпрацьовувалася також нова тактика американської піхоти - «мережеве роїння» (Networked Swarming), яка дозволяє окремим підрозділам вести автономні бойові дії без застосування електронних пристроїв, в умовах потужних засобів РЕБ потенційного противника.

Ця тактика заснована на так званій стігмергіі, тобто заздалегідь відпрацьованих децентралізованих діях диверсійних і штурмових груп, в тому числі в міських боях. МультиДоменні стігмергія дозволяє створювати самоорганізуються бойові «зграї», які функціонують без електронних повідомлень.

Саме з відпрацюванням сучасних тактичних прийомів міської війни, мабуть, пов'язано практична відсутність будь-яких повідомлень про те, як реально проходять навчання «Анаконда-2018» на відміну від широко висвітлювалися в європейських ЗМІ навчань «Єдиний тризуб - 2018», які проходили на території Норвегії і показали не дуже високу злагодженість дій між різними національними контингентами НАТО.

Інструктор Академії Вест-Пойнт майор Тревіс Оніщук відразу після закінчення навчань «Єдиний тризуб - 2018», 15 листопада, опублікував на сайті Інституту сучасних війн гнівну статтю, в якій обрушився з суворою критикою на існуючі в американській армії порядки і звичаї. «Наші наземні бойові сили не готові до суворих реалій боротьби проти найближчого супротивника, - писав Онищук. - Ми відчуваємо заспокоєність від своєї переваги в повітрі і незаперечного контролю електромагнітного спектра, які навряд чи збережуться в серйозному бойовому сценарії ».

- Ми відчуваємо заспокоєність від своєї переваги в повітрі і незаперечного контролю електромагнітного спектра, які навряд чи збережуться в серйозному бойовому сценарії »

Джордж Фрідман

Про причини такої неготовності ще в 2014 році розповів в своїй резонансній статті From Estonia to Azerbaijan:

American Strategy After Ukraine глава агентства Стратфор Джордж Фрідман. «Якщо США вирішать піти на конфронтацію з Росією з використанням військового компонента, їм потрібен стабільний периметр з якомога ширшим фронтом, щоб розтягнути російські сили і знизити ймовірність російського нападу на одній ділянці під страхом удару на іншому, - писав Фрідман. - Ідеальним механізмом такої стратегії може стати альянс НАТО, в складі якого знаходяться майже всі важливі країни за винятком Азербайджану і Грузії ».

А далі Фрідман передбачив сценарій навчань «Анаконда-2018»: «Балтійський виступ довжиною 145 кілометрів від Санкт-Петербурга до Естонії стане мішенню при дестабілізації Росії».

З часу публікації статті Джорджа Фрідмана пройшло чотири роки, і за цей час США і НАТО істотно просунулися в створенні примикає до кордонів Росії військової інфраструктури і баз постачання.

У 2018 році в НАТО запланувало провести 106 спільних навчань відразу на декількох операційних напрямках Європейського ТВД. Крім того, ще 180 національних навчань проводяться в країнах-членах альянсу. Причому в навчаннях «Анаконда-2018» в наступальних операціях із захоплення Калінінграда сценарій допускає можливість застосування ядерної зброї.

Агресор знову насувається на Росію з Заходу ...

Заголовне фото: Twitter

Якщо Ви помітите помилку в тексті, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб відіслати інформацію редактору.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация