В тилу ворога 2: Брати по зброї

  1. Все на фронт
  2. Служили два товариша
  3. Т-26
  4. PzKpfw III Ausf. F
  5. КВ-2
  6. 61-К
  7. * * *

У вересні 2006 року відбулося як мінімум дві знаменні RTS-події. По-перше, в світ вийшла Company of Heroes, на яку тепер дорівнює всяка поважаюча себе стратегія про Другу світову. По-друге, світ побачив «В тилу ворога 2» - продовження однієї з кращих тактичних ігор. Багато хто чекав, що між цими двома проектами розгорнеться мало не гладіаторське побоїще, проте час розставив все на свої місця. Company of Heroes обернулася феєричним парадом спецефектів без єдиної світлої думки, а «В тилу ворога 2» виявилася помірно красивим тактичним тренажером з кособоким управлінням і купою багів.

Тепер, як водиться, прийшов час аддонів. Relic зайняті Company of Heroes: Opposing Fronts, а в Best Way повним ходом йдуть роботи над «В тилу ворога 2: Брати по зброї». Ми відвідали гостинний офіс фірми «1С», де випробували робочу версію гри.

Все на фронт

«В тилу ворога 2» відійшла від концепції оригінальної гри несподівано далеко. У першій частині ми в основному заправляли загоном з 4-6 осіб, які бешкетували в глибокому партизанському тилу противника. Ворогів на карті було багато, підконтрольних нам бійців мало, боєприпаси закінчувалися драматично швидко, а захоплення одного танка сприймався як диво.

У сіквелі справа йшла зовсім інакше. Ми постійно опинялися в центрі будь-якої великомасштабної операції, в ході якої доводилося командувати цілою армією. Їздили танки, в окопах строчили з автоматів піхотинці, а всюди щось регулярно вибухало і обвалюються. Про жодні укритті операціях мова, зрозуміло, не йшлося. Так ось, прийдешнє доповнення серйозно збільшує масштаб дії - розробники повідомляють, що кожна нова місія проходиться в середньому 1-3 години. Мало того, в поодинці зробити це представляється скрутним - аддон підтримує і всіляко підштовхує гравців до спільних дій (читай: cooperative-режиму).

У вересні 2006 року відбулося як мінімум дві знаменні RTS-події

Піхоту в бій слід посилати виключно під прикриттям танка.

На власні очі ми побачили тільки першу місію, але цього, зізнатися, за очі вистачає, щоб оцінити розмах майбутнього дійства. Починається все з безневинного брифінгу. Начальство ставить зрозумілу задачу: протягом 40 хвилин відбивати атаку фріців, прикриваючи тим самим евакуацію військового заводу.

Оборона виглядає приблизно таким чином. Під ваше командування поступає пристойна армія з сотні солдатів, пари танків і кількох гармат, а до першої хвилі німецьких загарбників залишаються якісь п'ять хвилин. За цей час необхідно вигідно розмістити солдатів, посадити екіпажі в танки, зайняти артилерію і замінувати підходи до стратегічно важливим будівлям. Природно, за відведений час нічого толком зробити не виходить, а на поле бою, між тим, з'являються фріци і моментально учиняють зразково-показовий пекло. Екран негайно наповнюється вибухами, наші солдати (наділені, до речі кажучи, непоганим штучним інтелектом) ведуть прицільний вогонь з-за укриттів, звідусіль валиться убита піхота, десь бухає артилерія ... а німці все прут. Після того як на сцену викочуються фашистські танки, шоу приймає якийсь позамежний масштаб, а мозок потихеньку починає скипати.

Ось ми вже спішно відводимо піхоту з-під вогню ворожої бронетехніки, оперативно розміщуємо піхоту в будівлях, терміново міняємо дислокацію артилерії, а на дуже складні ділянки висилаємо резервні танки. Вже через десять хвилин гри загострення пристрастей досягає рівня Supreme Commander, а під кінець безперервної сорокахвилинною атаки співробітники «1С» починають накладати автору цих рядків крижані компреси.

Служили два товариша

Тепер наші позиції регулярно атакує ворожа авіація.

Описаний вище інтерактивний симулятор військово-польового пекла, звичайно, зажадав від Best Way серйозного перегляду системи управління. Контролювати, що відбувається на екрані дійсно стало легше - автори дозволили налаштовувати інтерфейс «під себе», просто перетягуючи необхідні іконки команд на головну панель. Таким чином, кожен гравець може буквально перекроїти гру так, як йому заманеться. В основному накази доводиться віддавати цілим загонам, проте нікуди не поділося і пряме управління окремими юнитами. У будь-який момент можна взяти під контроль танк і самому дати пару залпів. Дуже допомагає, коли потрібно несподівано вдарити з тилу або швидко відвезти техніку на безпечну відстань.

Складність гри дивує. Ворог періодично поводиться нерозумно - підставляє танки під удари артилерії і з ентузіазмом відправляє піхоту під кулеметний вогонь. Але це деталі. В цілому AI демонструє дуже пристойний рівень гри - шукає слабкі точки в обороні, намагається обійти з тилу, намагається відступити, коли ситуація складається не на його користь. Чи не Жуков, але спуску не дає.

Розробники повідомляють, що сюжетна кампанія складається з дев'яти місій, на проходження яких знадобиться як мінімум 10-15 годин. І в цей раз нас чекають не розрізнені операції, а зв'язкова історія. У центрі подій - два старих товариша, разом пішли на війну. Один відправився служити в розвідку, другий став піхотним командиром. За словами творців, такий поділ праці дозволить не тільки написати захоплюючу історію, а й поєднати масштабні бойові дії з тихими диверсійними операціями. В якості додатка планується п'ять не зв'язаних сюжетом рівнів, де можна буде пограти за різні сторони конфлікту, включаючи німців.

Движок гри пережив ряд косметичних підтяжок, чому графіка дійсно покращала. Чи не Company of Heroes, але картинка дуже мила. Особливо помітно змінилася анімація юнітів - при русі по вибоїнах у танків проминаются гусениці, солдати натурально пригинаються, потрапивши під обстріл, і картинно вмирають, наткнувшись на злий автоматну чергу. Вибухи стали соковитіше, а руйнувати тепер можна практично все що душа забажає.

Вибухи стали соковитіше, а руйнувати тепер можна практично все що душа забажає

Вдала тактика - розмістити в лісах міномет і з його допомогою рознести оборону противника.

Правильно розставлені піхота - запорука успішної оборони.

Надійшли на озброєння

У «Братах по зброї» нас чекає дванадцять нових видів техніки. Плюс, з'являться причепи, за допомогою яких можна захопити вдало кинуту гармату, прикріпити її до УАЗу і поїхати на інший кінець карти. На сьогодні ми маємо в своєму розпорядженні інформацією про таких позиціях в автопарку гри.

Т-26

Озброєння: 45-мм гармата, 7,62-мм кулемет

Швидкість: висока

Броня: слабка

Т-26 був одним з основних танків Червоної Армії довоєнного періоду. Всього виготовлено близько 11 тис. Машин, які взяли участь в першому періоді Великої Вітчизняної.

У грі, як і в житті, машина має слабку бронею і злітає на повітря, піймавши за все один шалений снаряд. Однак Т-26 володіє відмінною маневреністю і при належній вправності згодиться для знищення піхоти і легких танків противника.

PzKpfw III Ausf. F

Озброєння: 50-мм гармата, 92-мм кулемет

Швидкість: середня

Броня: середня

У період з жовтня 1939 року по липень 1940 року фірми FAMO, «Даймлер-Бенц», «Хеншель», MAN і «Алкетт» випустили 435 танків PzKpfw III Ausf. F, які стали ударною силою німецьких військ. При досить непоганий захист ці танки мають пристойної вогневою міццю, так що знищувати їх слід якомога швидше. Бажано за допомогою гармат або протитанкових гранат. Варто враховувати, що ці танки мають міцної лобовою бронею, тому стріляти треба виключно в бік або в корму.

КВ-2

Озброєння: 152-мм гармата, 7,62-мм кулемет

Швидкість: низька

Броня: сильна

Поява важких танків КВ-2 поклало початок сучасної важкої самохідної артилерії. У «Братах по зброї» КВ-2 стане воістину страшною зброєю. По-перше, через важку броні знищити цей танк майже неможливо, особливо в лобовій атаці. По-друге, потужні 152-мм снаряди шматують майже будь-яку техніку. По суті справи, отримавши в своє розпорядження КВ-2, ви без зусиль зможете вапна цілу армію супротивника.

61-К

Озброєння: 37-мм гармата

Швидкість: низька

Броня: дуже слабка

Зенітка 61-К активно і успішно використовувалася у Великій Вітчизняній війні, а після перемоги довго перебувала на озброєнні Радянської Армії. У грі її можна буде використовувати не тільки проти ворожих літаків, але і для знищення скупчень живої сили противника. А також для підриву легких танків. Втім, треба враховувати, що броні у 61-К практично немає, так що зенітка пропаде від однієї влучно пущеної гранати.

* * *

Крім велетенського масштабу, виразного сюжету і доопрацьованій картинки, «Брати по зброї» містить також обов'язкову в'язанку нових юнітів (творці обіцяють дванадцять видів небаченої досі техніки), пачку мультіплеєрних карт, серйозно перероблений мережевий режим, заточений головним чином на спільне проходження гри, і зовсім новий звук.

Доповнення буде поширюватися на окремому диску і не зажадає від нас з вами наявності оригінальної гри. Загалом, «Брати по зброї» - це такий довідковий приклад зразково-показового аддона. Замість того щоб просто намалювати нові рівні, Best Way докладно перетрушували всю гру від верху до низу. Так що якщо ви свого часу Company of Heroes віддали перевагу «В тилу ворога 2», то прийдешній червень - ваш місяць.

Чекатимемо? Перше доповнення для другої частини «В тилу ворога». Нові юніти, в рази виріс масштаб того, що відбувається, покращала графіка і підтримка модного сьогодні кооперативного проходження.

Відсоток готовності: 90%

Чекатимемо?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация