В'ячеслав Недошивін: «Срібний вік російської поезії: люди, долі, таємниці»

Міжнародний медіа-клуб «Формат-А3» продовжує розширювати кругозір литовських любителів літератури Міжнародний медіа-клуб «Формат-А3» продовжує розширювати кругозір литовських любителів літератури. Черговим гостем клубу буде відомий російський журналіст, літературознавець і кінодокументаліст В'ячеслав Недошивін. 15 червня він візьме участь у публічній зустрічі на тему: «Срібний вік російської поезії: люди, долі, таємниці».


Вільнюської публіці буде запропоновано здійснити захоплюючу подорож у світ російської поезії початку ХХ століття. Зустріч присвячена тій короткій і трагічної епохи, коли на тлі цивілізаційної кризи Європи і загибелі Російської Імперії стався небачений сплеск російських поетичних дарувань.


Гумільов, Блок, Ахматова, Цвєтаєва, Брюсов, Білий, Кузьмін, Бальмонт, Волошин, Сологуб, Хлєбніков, Северянин, Єсенін, Маяковський, Мандельштам - ось далеко не повний список прославлених поетичних імен, які творили в ті роки. Кожен їх поетів несе свою таємницю. За що арештували Мандельштама? За вірші про Сталіна або за ляпас Олексію Толстому, який став на той час радянським літературним генералом? А чи була третя дружина Михайла Булгакова агентом НКВД? Чому Цвєтаєву, яка повернулася в СРСР, навіть на допит ні разу не викликали, хоча чоловік її був заарештований? Чому Ахматову пошкодував Сталін, і чи було це насправді?


Розмова в клубі піде про те, де вони жили, як дружили або змагалися один з одним, кого любили, де друкувалися, про що мріяли. Про все це учасникам заходу розповість В'ячеслав Недошивін.


Гість клубу присвятив вивченню цієї захоплюючої теми кілька десятиліть. Причому займався своїми скрупульозними дослідженнями не тільки в тиші літературних архівів. У Санкт-Петербурзі і Москві він побував у всіх збережених будинках, де жили і творили поети тієї епохи, знає всі вулиці, по яких поети ходили, все аудиторії, в яких виступали. Результати його незвичайних літературознавчих досліджень зафіксовані в кількох документальних кіноциклу і книгах.

За що арештували Мандельштама?
За вірші про Сталіна або за ляпас Олексію Толстому, який став на той час радянським літературним генералом?
А чи була третя дружина Михайла Булгакова агентом НКВД?
Чому Цвєтаєву, яка повернулася в СРСР, навіть на допит ні разу не викликали, хоча чоловік її був заарештований?
Чому Ахматову пошкодував Сталін, і чи було це насправді?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация