В'ятрович вважає, що війська СС - це ще не фашисти 2000.ua

видання   strana

видання strana.ua звернулося до Інституту національної пам'яті (ІНП) за роз'ясненнями, чи підпадає використання символіки дивізії СС «Галичина» (воювала в складі військ нацистської Німеччини під час Другої світової війни) під заборону згідно із законом «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та про заборону пропаганди їх символіки ».

В офіційній відповіді з ІНП з приводу символіки дивізії СС «Галичина» його директор Володимир В'ятрович послався на п. 5 ч. 1 ст. 1 цього закону, де наводиться перелік того, що саме розуміється під нацистською символікою, і вказав, що в цьому переліку немає символів дивізії СС «Галичина».

«У зазначеному переліку символіка 14-ї гренадерської дивізії військ СС« Галичина »(1-й Українській дивізії УНА) відсутній. З огляду на це, символіка 14-ї гренадерської дивізії військ СС «Галичина» (1-й Українській дивізії УНА) відповідно до чинного законодавства України не є символікою націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, поширення або публічне використання якої в Україні заборонено », - написав В'ятрович.

Раніше повідомлялося, що виконавчий директор Amnesty International в Україні Оксана Покальчук вказала на те, що, затримуючи українців за георгіївські стрічки, правоохоронці демонструють незнання закону. Після цього «Народний фронт» ополчився проти георгіївської стрічки і домігся, щоб ВР схвалила законопроект про її заборону в Україні.

Несподіваний поворот в справі стався завдяки опозиційним депутатам Дмитру Шенцеву і Нестору Шуфричу, які зареєстрували проект постанови №2987-П про скасування рішення про заборону георгіївської стрічки. Тепер заборонений законопроект обездвижен - він не буде проходити подальшу процедуру, поки депутати не розглянуть новий проект від опозиції.

Довідка «2000»

Війська СС (Ваффен-СС, ньому. Die Waffen-SS) - військові формування СС. Спочатку називалися «резервними військами СС». Назва «Ваффен-СС» було вперше використано взимку 1939/40 рр. В ході війни ці частини знаходилися під особистим командуванням рейхсфюрера СС Генріха Гіммлера.

Частини військ СС брали участь як у військових діях, так і в акціях айнзатцгруп (оперативних груп), які здійснювали геноцид.

На Нюрнберзькому процесі війська СС були звинувачені у військових злочинах. У висновку трибуналу оголошені злочинною групою.

Комісія ООН з прав людини засудила прославлення колишніх військовослужбовців військ СС і, зокрема, відкриття пам'ятників і меморіалів, а також проведення публічних демонстрацій колишніх військовослужбовців військ СС.

Комісія ООН з прав людини засудила прославлення колишніх військовослужбовців військ СС і, зокрема, відкриття пам'ятників і меморіалів, а також проведення публічних демонстрацій колишніх військовослужбовців військ СС

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация