В49. Головні органи Організація Об'єднаних Націй.

КАТЕГОРІЇ:

Автомобілі Астрономія Біологія Географія Будинок і сад Інші мови інше Інформатика Історія Культура література логіка Математика Медицина металургія механіка Освіта Охорона праці Педагогіка політика право Психологія релігія риторика Соціологія Спорт Будівництво технологія туризм фізика Філософія фінанси хімія Креслення Екологія Економіка електроніка


Генеральна Асамблея - найбільш представницький орган ООН, має найширшу компетенцією. Генеральна Асамблея - демократичний орган. Кожен член незалежно від розмірів території, чисельності населення, економічної і військової могутності має один голос. Рішення з важливих питань приймаються більшістю в 2/3 присутніх і голосуючих членів Генеральної Асамблеї. У роботі Генеральної Асамблеї можуть брати участь держави - не члени ООН, що мають постійних спостерігачів при ООН (Ватикан, Швейцарія) і не мають їх. Очолює Генеральну Асамблею Генеральний секретар.

Компетенція Генеральної Асамблеї.

· Обговорює будь-які питання або справи в межах Статуту.

· Дає рекомендації членам ООН в її органам (за винятком питань, віднесених до відання Ради Безпеки).

· Розглядає загальні принципи співробітництва в справі підтримки миру, включаючи принцип роззброєння, і дає відповідні рекомендації.

· Розглядає будь-які питання, які стосуються підтримки миру.

· Рекомендує заходи мирного залагодження будь-якій ситуації, яка могла б порушити загальне благополуччя або дружні відносини між державами.

· Сприяє міжнародному співробітництву в політичній сфері і прогресивному розвитку міжнародного права і його кодифікації.

· Формує органи ООН, отримує від них доповіді про їхню діяльність.

· За рекомендацією Ради Безпеки приймає в члени ООН і виключає зі своїх членів.

· Спільно з Радою Безпеки обирає члена Міжнародного суду.

Рада безпеки складається з 15 членів: 5 постійних - Росія, Китай, Франція, Великобританія, США - і 10 непостійних - обираються Генеральною Асамблеєю терміном на 2 роки. На неї покладено головну відповідальність за підтримання миру і безпеки. Рада діє від імені держав - членів ООН і є головним виконавчим органом ООН, йому відведена головна роль у мирному вирішенні спорів. Рішення з процедурних питань в Раді приймають більшістю в 9 голосів. З інших питань приймаються більшістю в 9 голосів, але це число повинне включати голоси постійних членів.

Компетенція Ради Безпеки.

· Контроль за виконанням державами принципів ООН.

· Підготовка планів регулювання озброєнь.

· Визначення наявності загрози миру, порушення миру або актів агресії.

· Виносить рекомендацію або вживає заходів з примусу правопорушника.

Економічний і соціальний рада (ЕКОСОР) - несе відповідальність за виконання функцій, викладених в розділі IX Статуту ООН. Складається з 5 членів, що обираються щорічно Генеральною Асамблеєю строком на три роки.

Компетенція Економічної і соціальної ради.

· Робить дослідження і складає доповіді з міжнародних питань в економічній, соціальній сфері, культурі, освіті, охороні здоров'я та аналогічних областях.

· Дає рекомендації ООН по вищевикладеним питань.

· Укладає угоди зі спеціалізованими установами та координує їх діяльність, отримує від них доповіді.

· Здійснює зв'язок з неурядовими міжнародними організаціями.

В50. Організації, що входять в систему ООН: загальна характеристика.

В51. Європейський Союз: загальна характеристика. Європейський союз - економічне і політичне об'єднання 28 європейських государств.Нацеленний на регіональну інтеграцію, Союз був юридично закріплений Маастрихтським договором 1992 року (набрав чинності 1 листопада 1993 г.) на принципах Європейських співтовариств. З п'ятьмастами мільйонами жителів частка ЄС в цілому в світовому валовому внутрішньому продукті становила в 2012 році близько 23% (166 трлн $) за номінальним значенням і близько 19% (16,1 трлн $) - за паритетом купівельної спроможності. За допомогою стандартизованої системи законів, що діють у всіх країнах союзу, було створено спільний ринок, який гарантує вільний рух людей, товарів, капіталу і послуг, включаючи скасування паспортного контролю в межах Шенгенської зони, в яку входять як країни-члени, так і інші європейські держави . Союз приймає закони (директиви, законодавчі акти і постанови) у сфері правосуддя і внутрішніх справ, а також виробляє спільну політику в галузі торгівлі, сільського господарства, риболовстваі регіонального розвитку. Вісімнадцять країн союзу ввели в обіг єдину валюту, євро, утворивши єврозону. Будучи суб'єктом міжнародного публічного права, Союз має повноваження на участь в міжнародних відносинах та укладання міжнародних договорів. Сформована спільна зовнішня політика та політика безпеки, яка передбачає проведення узгодженої зовнішньої і оборонної політики. По всьому світу засновані постійні дипломатичні місії ЄС, діють представництва в Організації Об'єднаних Націй, СОТ, Великій вісімці та Групі двадцяти. Делегації ЄС очолюються послами ЄС. ЄС - міжнародна освіта, що поєднує ознаки міжнародної організації (міждержавних) і держави (наддержаність

), Однак формально він не є ні тим, ні іншим. У певних областях рішення приймаються незалежними наднаціональними інститутами, а в інших - здійснюються за допомогою переговорів між державами-членами. Інститути ЄС включають в себе Європейську комісію, Рада Європейського союзу, Європейська рада, Суд Європейського союзу, Європейську рахункову палату, Європейський центральний банк і Європейський парламент. Європейський парламент обирається кожні п'ять років громадянами ЄС.

В52. Рада Європи: загальна характеристика.

Це міжнародна регіональна організація, що об'єднує країни Європи. Статут Ради був підписаний Лондоні 5 травня 1949 р вступив чинності 3 серпня 1949 р На вересень 1997 року членами Ради Європи є 40 держав, в тому числі більшість держав Центральної та Східної Європи, включно з Російською Федерацією (з лютого 1996 р р ). Ухвалення цих країн здійснювалося з урахуванням виконання умов, визначених у Віденській декларації 1993 року, прийнятої на першій конференції держав - членів Ради Європи на вищому рівні: відповідність інститутів і правового устрою основоположним принципам демократії; дотримання прав людини; обрання народних представників шляхом вільних, рівних і загальних виборів; зобов'язання підписати Європейську конвенцію з прав людини і прийняти всю сукупність її контрольних механізмів.

Цілями Ради Європи є: захист прав людини і розширення демократії; співробітництво з основних питань права, культури, освіти, інформації, охорони навколишнього середовища, охорони здоров'я; зближення всіх країн Європи.

Вищим органом Ради Європи є Комітет міністрів, що складається з міністрів закордонних справ держав-членів.

На рівні міністрів він проводить сесії не рідше двох разів на рік, а також регулярно працює на рівні постійних представників держав-членів. Комітет обговорює політичні аспекти співробітництва, виробляє програму діяльності Ради Європи, стверджує поточний бюджет, розглядає рекомендації Парламентської асамблеї, пропозиції різних міжурядових спеціалізованих комітетів, призначає членів Європейської комісії з прав людини, а також приймає на основі принципу одноголосності політичні рекомендації урядам країн-членів. Рекомендації підлягають ратифікації і набувають чинності тільки відносно ратифікували їх країн.

Парламентська асамблея є консультативним органом і не має законодавчих повноважень. Вона складається з представників парламентів держав - членів Ради Європи. Кожна національна делегація формується таким чином, щоб вона представляла інтереси різних політичних кіл своєї країни, включаючи опозиційні партії.

Кількість представників від кожної країни (від 2 до 18) залежить від чисельності її населення. Рада Асамблеї складається з Голову і 17 його заступників. Вибори Голови Асамблеї проводяться щороку. Парламентська асамблея проводить свої пленарні засідання три рази в рік. Вона приймає більшістю голосів рекомендації Комітету міністрів та урядам держав-членів, які лягають в основу конкретних сфер діяльності Ради Європи. Асамблея організує конференції, колоквіуми, відкриті парламентські слухання, обирає Генерального секретаря Ради Європи і суддів Європейського суду з прав людини. У 1989 році Парламентська асамблея встановила статус спеціально запрошеної країни для надання його країнам Центральної та Східної Європи до їх прийому в повноправні члени. Такий статус зберігається досі за Республікою Білорусь.

У структуру Ради Європи входить адміністративно-технічний секретаріат, очолюваний Генеральним секретарем, який обирається на п'ять років.

В рамках Ради Європи функціонують Європейська комісія з прав людини. Європейський суд з прав людини, Європейський центр молоді. Постійна конференція місцевих і регіональних органів влади Європи, Фонд соціального розвитку.

Радою Європи розробляються і приймаються загальноєвропейські конвенції з найрізноманітніших питань співробітництва. Вже прийнято понад 145 таких конвенцій. У деяких з них, наприклад в Європейській конвенції з прав людини, можуть брати участь тільки держави - члени Ради Європи, в інших, наприклад в Європейській конвенції з. культурі, - все європейські держави.

Основні органи Ради Європи знаходяться в Страсбурзі (Франція).

В53. Міжнародні організації на пострадянському просторі: загальна характеристика. Співдружність Незалежних Держав (СНД) - міждержавне об'єднання, створене для розвитку співпраці в політичній, економічній, гуманітарній, культурній та інших областях. До нього увійшли всі колишні республіки СРСР, окрім прибалтійських держав. Туркменія і Україна є «асоційованими членами» СНД, а Грузія, яка заявила про вихід зі складу СНД після війни в Південній Осетії [5], перестала бути членом СНД 18 серпня 2009 року Організація Договору про Колективну Безпеку. В ОДКБ входять Росія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Таджикистан, Вірменія. Завдання ОДКБ - координація та об'єднання зусиль в боротьбі з міжнародним тероризмом і екстремізмом, незаконним обігом наркотичних засобів і психотропних веществ.Азербайджан, Грузія та Узбекистан вийшли з ОДКБ. ГУАМ. У «Організацію за демократію та економічний розвиток - ГУАМ» в даний час (після виходу Узбекистану) входять чотири члени: Грузія, Україна, Азербайджан і Молдова. ГУАМ розглядається багатьма як організація, створена на противагу домінуванню Росії в регіоні. Держави-члени ГУАМ не належать до жодної іншої створену на території колишнього СРСР організацію, за винятком СНД. Євразійське Економічне Співтовариство. Євразійське Економічне Співтовариство (ЄврАзЕС) було створено Росією, Білорусією, Казахстаном, Киргизією і Таджикистаном на основі Митного союзу СНД. Вірменія, Молдавія, Україна мають статус спостерігачів в цій спільноті. Україна раніше заявляла, що в її наміри не входить отримання повного членства в цій спільноті, хоча пізніше президент України В. Янукович в розмові з В. Путіним заявив, що Україна думає про ЄврАзЕС. Молдавія теж не планує повністю приєднуватися до організації, так як одним з необхідних для цього умов є наявність спільних кордонів з державами-членами спільноти. Узбекистан погодився приєднатися до організації в жовтні 2005 [6], коли почався процес об'єднання Організації Центрально-Азіатського Співробітництва, і Євразійського економічного співтовариства. Вступ Узбекистану в організацію в якості дійсного члена сталося 25 січня 2006 р Центрально-Азійська Співпраця. Центрально-Азійська Співпраця (ЦАС) було створено в 2002 р 6 жовтня 2005 році на саміті ЦАС прийнято рішення, в зв'язку з майбутнім вступом Узбекистану в ЄврАзЕС, підготувати документи для створення об'єднаної організації ЦАС-ЄврАзЕС, тобто фактично вирішено скасувати ЦАС. Шанхайська Організація Співробітництва

Темно-зеленим відзначені члени ШОС, зеленим - спостерігачі. Шанхайська Організація Співробітництва (ШОС), складається з Китаю, Росії, Казахстану, Киргизії, Таджикистану і Узбекистану. Організація заснована в 2001 р на основі попередньої організації, яка називалася Шанхайська П'ятірка, і існувала з 1996 р Завдання організації в основному стосуються питань безпеки.

Дата додавання: 2015-01-19; переглядів: 37; Порушення авторських прав

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация