ВА ВКО - Академія

1 березня 2017 года Військова академія повітряно-космічної оборони імені Маршала Радянського Союзу Г.К. Жукова відзначила своє шістдесятиріччя.
Комплекс будівель, в яких розміщена академія, нерозривно пов'язаний з історією не тільки міста Твері, але і з історією підготовки захисників нашої Батьківщини.
У 1865 році саме на цьому місці було розгорнуто Тверське кавалерійське училище, яке готувало офіцерів, головним чином для частин армійської кавалерії, що діяли в складі в першу чергу Кавказької армії і зокрема Тверського драгунського полку. Близько третини випускників навчальних закладів, що надходили в той час в кавалерійські полки, отримували військову освіту саме в Твері. Крім армійської кавалерії випускники направлялися також в іррегулярні (кінні та козачі) полки, Окремий корпус прикордонної варти, підпоручик в піхоту та артилерію.
Після революції в будівлі училища і на його засоби 9 лютого 1918 року відкриваються 1-е Тверские радянські кавалерійські командні інструкторські курси РСЧА, курсанти яких неодноразово брали участь в найвідповідальніших боях Громадянської війни. У 1921 році Курси реорганізуються в 4-у кавалерійську школу комскладу РККА. Тверська, а пізніше Калінінська кавалерійська школа, проіснувала до 1932 р
Серед випускників школи - Головний маршал авіації Жигарев П.Ф. (1922р.), А також народний артист СРСР Лемешев Л.Я. У 1932 році в цьому комплексі будівель створюється Калінінське військово-хімічне училище, передислокувати в 1941 році в зв'язку з наближенням лінії фронту до міста Калінін, в місто Кострому.
Відповідно до наказу Народного комісара оборони СРСР № 0235 від 5 квітня 1943 р період з 11 вересня по 18 жовтня 1943 р Калінін з Ташкента була передислокована Військова академія тилу і постачання імені В.М. Молотова (Військова академія тилу і транспорту імені А. В. Хрульова), перекладена в 1955 році в м Ленінград.
24 листопада 1956 року Міністр оборони Маршал Радянського Союзу Г.К. Жуков підписав наказ про формування станом на 1 січня 1957 р Калінін (нині м Твер) Військової командної академії протиповітряної оборони.
1 березня 1957 року в академії розпочався навчальний процес. На відзначення цієї події наказом Міністра оборони СРСР від 27 грудня 1957 року 1 березня оголошувалося днем ​​щорічного свята академії.
18 серпня 1958 року, в рік першого випуску слухачів і вищих академічних курсів, академії від імені Президії Верховної Ради СРСР було вручено Червоний прапор.
24 вересня 1974 року Постановою Ради Міністрів СРСР про увічнення пам'яті Маршала Радянського Союзу Жукова Г.К. .: «... Присвоїти ім'я Маршала Радянського Союзу Жукова Г.К. Військової командної академії протиповітряної оборони і надалі іменувати її - Військова командна академія протиповітряної оборони імені Маршала Радянського Союзу Жукова Г.К. ».
У 1998 р Військова Червонопрапорна академія ППО ім. Маршала Радянського Союзу Г.К. ЖУКОВА переформована в Військовий Червонопрапорний університет ППО з філією в м Санкт-Петербург.
У 2004 р на виконання наказу МО РФ від 9.08.2004г. №235 Військовий Червонопрапорний університет ППО перейменований Військову академію повітряно-космічної оборони імені Маршала Радянського Союзу Г.К. ЖУКОВА.
Визнанням вагомого внеску академії в підготовку командних та інженерних кадрів для Об'єднаної системи ППО держав - учасниць СНД стало надання академії 16 квітня 2004 року рішенням Ради глав урядів СНД статусу базової організації з підготовки військових кадрів для Об'єднаної системи ППО.
За активну підготовку кадрів для військ ППО країни і національних армій академія нагороджена орденом Червоного Прапора і сімома орденами різних держав. У 2007 році академії вручається Вимпел Міністра оборони Російської Федерації «За мужність, військову доблесть і високу бойову виучку».
1 грудня 2013 Військовою академії повітряно-космічної оборони імені Маршала Радянського Союзу Г.К. Жукова вручено Бойовий прапор як офіційний символ і військова реліквія, уособлення честі, доблесті, слави і бойових традицій.
Академія як і раніше активно розвиває міжнародне військове співробітництво. На I міжнародної військово-наукової конференції, що пройшла в академії в квітні 2015 року, були обговорені проблеми створення та перспективи розвитку Єдиної (Об'єднаної) системи протиповітряної і протиракетної оборони Організації Договору про колективну безпеку. Успішність вперше проведеної військово-наукової конференції міжнародного рівня сприяла тому, що рішенням Ради Міністрів оборони ОДКБ від 4 червня 2015 року академії надано статус базової навчально-методичної організації по підготовці військових кадрів для держав-членів Організації договору про колективну безпеку за спеціальностями протиповітряної оборони. Статус філії академії за рішенням цих завдань надано установі освіти «Військова академія Республіки Білорусь», розташованому в місті Мінськ.
З 2015 року викладачі, слухачі та курсанти академії стали постійними учасниками міжнародних виставок і салонів винаходів та інноваційних технологій, в ході яких подаються академією інноваційні проекти неодноразово визнавалися кращими і нагороджувалися золотими і срібними медалями.
За свою шестидесятирічну історію академія стала справжньою засновницею теорії повітряно-космічної оборони, єдиним в Збройних Силах РФ і країн СНД великим науковим і навчально-методичним центром з проблем комплексної повітряно-космічної оборони країни.
Для теоретичної і практичної підготовки курсантів академія оснащена безліччю сучасних навчальних кабінетів, тренажерів і командними пунктами.

Академія має клуб, музей, бібліотеки, спортивний комплекс з басейном, майданчики для волейболу, футболу, баскетболу та тир для виконання стрілецьких вправ з пістолета.

Академія має клуб, музей, бібліотеки, спортивний комплекс з басейном, майданчики для волейболу, футболу, баскетболу та тир для виконання стрілецьких вправ з пістолета

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация