VAB банк: угруповання російського мільйонера вивела 2 млрд грн - економічні новини

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виявило, чтозадолженность фірм, підконтрольних і пов'язаних з міноритарним акціонером і екс-президентом VAB Банку Сергієм Максимовим, за виданими банком кредитами перевищує 2 млрд грн.

Про це пише Finclub.net .

Йдеться про більш ніж 25 кредитних договорах, які були укладені в 2004-2009 роки. Банк по ним отримував, в основному, малоліквідні застави - майнові права на грошові кошти, продукцію. Останній платіж в рахунок обслуговування цих кредитів був здійснений 5 років тому, а велика частина кредитів не обслуговувалася більше 8 років.

"Переважна більшість позичальників-юридичних осіб почали процедуру банкрутства, а деякі з них вже ліквідовані. Переважно ініціаторами банкрутства виступають пов'язані з Максимовим особи. Таким чином, боржники намагаються будь-якими методами уникнути виконання зобов'язань за кредитними договорами", - сказано в розслідуванні ФГВФО.

Так, Фонд нагадав про недопуск його співробітників на територію заводу "Будшляхмаш".

Ще одна група пов'язаних з Максимовим позичальників (ТОВ "УПТ-Інвест", ТОВ "Джеррад Україна", ТОВ "Брайтон", ТОВ "Урбан Україна") повинна банку сукупно 766 млн грн. В забезпечення виконання зобов'язань передані проект житлового багатоповерхового комплексу в Запоріжжі на земельній ділянці площею 1,6283 га, товари в обороті, майнові права на товар, продукція і грошові кошти, які надійдуть в користування боржника в майбутньому.

"Однак кошти, товари та продукція відсутні. До того ж, у зв'язку з тим, що будівництво житлового комплексу так і не було розпочато, земельну ділянку в судовому порядку було повернуто у власність міста. У період з 2014 до 2017 року при здійсненні процедури банкрутства ТОВ "УПТ-Інвест", ТОВ "Джеррад Україна", ТОВ "Брайтон" були ліквідовані ", - заявляє Фонд

Ще один випадок пов'язаний з "Броварським заводом пластмас", майновий комплекс і гуртожиток якого були передані в заставу банку по кредитах ТОВ "Луксор", ТОВ "Трініті Інвест Компані", ТОВ "І-Тел" на 413 млн грн. У травні 2016- го ця нерухомість перейшла у власність VAB Банку. Але іпотекодавець (пов'язаний з екс-власником банку) оскаржив рішення про держреєстрацію прав та їх обтяжень на майновий комплекс, в результаті чого запис про право власності скасовано.

"Висновок ліквідних активів з VAB Банку зменшує шанси задоволення вимог його кредиторів. Кредитором третьої черги є ФГВФО, який забезпечив банк сумою в 7,2 млрд грн для виплати гарантованого відшкодування його вкладникам", - підкреслили в ФГВФО.

Кредитором третьої черги є ФГВФО, який забезпечив банк сумою в 7,2 млрд грн для виплати гарантованого відшкодування його вкладникам, - підкреслили в ФГВФО

Фото: Forbes Україна

Головне слідче управління МВС за підсумками розслідування сообщілo громадянину РФ та Ізраїлю Сергію Максимов про підозру у вчиненні низки особливо тяжких злочинів. Досудовим слідством встановлено, що екс-президент банку за попередньою змовою з іншими особами заволоділи грошовими коштами VAB в особливо великих розмірах, шляхом видачі фіктивних кредитів на підконтрольні йому підприємства. Отримані кошти, в результаті ряду фіктивних операцій, переводилися на інші підконтрольні фірми і осіли на особистих рахунках Максимова або підконтрольних йому осіб.

Суд обирав йому запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, але в зв'язку зі зникненням підозрюваного, Максимов оголошений в міжнародний розшук.

На початку 2017 го кримінальне провадження за підозрою Максимова в розкраданні коштів банку було закрито.

VAB, який у виробництві має статус потерпілого, не погодився з цим рішенням. За скаргою ФГВФО незаконні рішення слідчого і прокурора було скасовано судом. Зараз слідство у цій справі відновлено.

Як писав "Обозреватель", суд Лондона заарештував майно Максимова .

Підпишись на Telegram-канал і подивися, що буде далі!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация