Вадим Левін - поет, учитель, психолог і геній спілкування.

  1. Розповідає Інна:
  2. Отже, розповідає Вадим Левін:
  3. Що ще можна почитати про Вадима Олександровича:

Автор: Євгенія Левінштейн і Інна Ачкасова echo attribute_escape ($ options [ 'post_author_txt_after'])?>

Дитячий поет, учитель і психолог Вадим Левін Дитячий поет, учитель і психолог Вадим Левін

Вадим Олександрович Левін, перш за все, дитячий поет, автор Дурною Коні та інших прекрасних книг.

дурна кінь дурна кінь

Кінь купила чотири калоші -
Пару хороших і пару поплоше.

Якщо день видається погожий,
Кінь гуляє в Колоша хороших.

Варто прокидатися першої пороші,
Кінь виходить в калошах поплоше.

Якщо ж калюжі по вулиці суцільно,
Кінь гуляє зовсім без калош.

Що ж ти, кінь, шкодуєш калоші?
Хіба здоров'я тобі не дорожче?

Ні, не так!
Вадим Левін, перш за все, вчений, психолог, кандидат наук, який виховав не одне покоління педагогів. Ні, мабуть, перш за все, він - науковий керівник проекту початкового Літературного Освіти, який створив бібліотеку обраного світової дитячої літератури «Драбинка» .

Або, перш за все, він - один із засновників та ідейних натхненників моєї улюбленої гімназії "Очаг", в яку діти біжать із задоволенням - адже там чудові талановиті вчителі з любов'ю і терпінням підбирають до кожної дитини свій ключик?

Вадим Левін серед викладачів Харківської гімназії "Очаг", 1994 рік

Женя Левінштейн, 13 років

Розповідає Женя:

«Так, все це так. Але особисто для мене Вадим Олександрович, перш за все, геній спілкування, керівник літературної студії в харківському Палаці піонерів. Якби не це, все моє життя було б зовсім інший.

Якби не це, все моє життя було б зовсім інший

Вадим Левін з гуртківцями. Може бути хтось дізнався тут себе або своїх друзів? Напишіть нам!

Напишіть нам

Журнал літстудію Харківського Палацу піонерів, 60-і роки, керівник Вадим Левін

Журнал літстудію Харківського Палацу піонерів, 60-і роки, керівник Вадим Левін

Статут Літературного Клубу

Я прийшла в літстудію в 13 років, навесні, практично на останнє заняття. Його вів Вадим Олександрович. Там було багато прекрасного: літстудійців читали свої і чужі вірші, співали пісні під гітару, розповідали про себе. А майже в самому кінці Вадим Олександрович сказав (пам'ятаю майже дослівно, хоча пройшло вже, страшно сказати - тридцять з гаком років): «Коли я починав вести літстудію, я помітив, що мої учні стають тоншими, більш чутливими і вразливий, ніж їх однолітки. А значить, жити їм буде складніше. І я почав сумніватися: чи правильно я роблю? Я порадився зі своїми друзями. І друзі сказали мені: «Це добре. Нехай у світі буде більше тонких, глибоких людей - інакше нам всім доведеться повернутися назад в печери і взяти в руки кийки. Роби те, у що ти віриш! ».

З Статуту Літературного Клубу: «У Клубі вчаться читати так, щоб книга доставляла найбільшу радість, яку вона може доставити». Напис ТiВi на фото має свою історію. ТіВі (Тетяна Вікторівна Тамбієва) - керівник ростовського клубу ЦЕ (Естетика. Творчість. Спілкування). Саме Вадим Олександрович познайомив літстудійців з Етовцамі. З багатьма з них ми дружимо досі.

Я відчула, що ці слова належать до мене. Що зараз я роблю вибір на все життя. І зрозуміла: я хочу сюди, хочу ставати тонше, хочу, щоб моє життя було складніше. Я готова на це, тільки щоб жити з цими людьми.

Так і вийшло. білі воронята знайшли свою зграю ».

білі воронята   знайшли свою зграю »

Інна Злобінская (Ачкасова), 14 років

Розповідає Інна:

«А я прийшла в літстудію тільки на наступний рік і Вадима Олександровича там вже не застала. Літстудію вів його учень - блискучий педагог Олександр Васильович Охрименко. Ми скоро обов'язково розповімо про нього і про нашу дивовижною лістсудіі.
Зате коли я вступила до педагогічного, абсолютно випадково виявилося, що в тому ж році туди вступив і Вадим Олександрович - викладати нам дитячу літературу. «А я прийшла в літстудію тільки на наступний рік і Вадима Олександровича там вже не застала

Так ми вперше зустрілися і майже відразу стали співпрацювати. Під керівництвом Вадима Олександровича я написала свої перші студентські роботи - курсову і дипломну - Про роль гумору у вихованні дітей. А Вадим Олександрович не тільки читав чудово цікаві лекції, а й вів для студенток - майбутніх вчительок - Клуб Любителів Читання (КЛЮЧ). Завдяки цим заняттям багато дівчаток вперше познайомилися зі справжньою поезією і полюбили її. А також дізналися багато цікавих літературних ігор.

Вадим Олександрович, Педагогічний інститут ім. Сковороди, 1985 рік

Після інституту ми розлучилися на кілька років - я пішла в декрет, народила старшу дочку Марину, потім працювала в школі ... І ось одного разу зовсім випадково в трамваї я зустріла Вадима Олександровича, і він розповів мені про те, що отримав цікаве замовлення і разом з учнями А.В.Охріменко і Л.В.Войніч збирається скласти бібліотеку обраного світової дитячої літератури. Він запросив мене працювати разом з ними (потім до нас приєдналася і Женя), я з величезною радістю погодилася - і це змінило все моє життя ».

Вадим Левін і Рената Муха виступають перед дітьми, 70-і роки

У Лабораторії ми не тільки відбирали найкращі вірші, оповідання, і казки для дитячого читання, а й думали над багатьма педагогічними завданнями: як прищепити дитині любов до мистецтва, літератури поезії? Як виховати художній смак? Як виростити талановитого читача?

Нещодавно в співтоваристві дитячого літературного журналу «Кукумбер» ми виявили нещодавно знятий ролик з Вадимом Олександровичем, в якому він розповідає про те, коли і як починати читати дітям вірші, які твори вибирати - і про багато іншого. Ми подумали, що читачам «Планеренка» буде дуже цікаво і корисно послухати цей запис - і попросили у автора, Олександри Кириліна, дозволу опублікувати її на нашій «Книжкової полиці».

Отже, розповідає Вадим Левін:

На жаль, зараз в Харківському Палаці дитячої та юнацької творчості літературної студії немає. Чи не вдалося нам знайти літстудію і в районних будинках і палацах школярів. Ми зрозуміли, що якщо ми її не зробимо - то цього не зробить ніхто. Цією статтею ми відкриваємо в «Тайнах книжкової полиці» віртуальну літстудію. Ласкаво просимо, дорогі діти і дорослі!

Що ще можна почитати про Вадима Олександровича:

«Вадим Левін. Бесіда про ... » Інтерв'ю Ксенії Молдавської

Живий журнал Вадима Левіна

інтерв'ю в БібліоГіде

Стаття про Вадима Левине в Вікіпедії

Фото Анни Сухаревской і інших невідомих нам фотографів Фото Анни Сухаревской і інших невідомих нам фотографів

Будемо вдячні, якщо розповісте про цю статтю:

Що ж ти, кінь, шкодуєш калоші?
Хіба здоров'я тобі не дорожче?
Може бути хтось дізнався тут себе або своїх друзів?
І я почав сумніватися: чи правильно я роблю?
Як виховати художній смак?
Як виростити талановитого читача?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация