Вадим Новинський: У мене було два контакти з Путіним, обидва - по 5 секунд

  1. "Я починав все з нуля, з чистого аркуша. У мене не було в Україні ні тата, ні дядька"
  2. "Я вважаю Ріната Ахметова кращим партнером, якого я знав"
  3. "На Донбасі що, не українці живуть? Чому потрібно душити, Господи, помилуй ?!"

"Давайте домовимося, що після інтерв'ю ви дасте мені ознайомитися з ним. Я завжди намагаюся говорити те, що думаю. Але деякі відповіді можуть нашкодити мені, тому що я зараз перебуваю під деяким тиском. Після кожного мого коментаря у нас тут нові обшуки. Можливо , потрібно буде згладити якісь моменти ".

З такої фрази починається зустріч з мешканцем третього рядка рейтингу найбагатших українців Вадимом Новинським .

Як правило, на такі ремарки співрозмовника реагуєш з напругою, тому що вони - перша ознака його намірів "висушити" свої відповіді до пресноти.

Але у випадку з засновником Smart Group це прохання не викликає особливого побоювання: за 25 років своєї бізнесової історії в Україні Новинський жодного разу відверто не розповідав про неї.

Більш-менш системно спілкуватися з журналістами Вадим Новинський почав близько двох років тому, коли став фігурантом розслідувань Генпрокуратури. А зараз, після початку процесу виходу України з-під впливу Московського патріархату, його парафіянин Новинський взагалі не сходить з екранів телебачення.

Про те, наскільки важливий для нього церковне питання, стає зрозуміло в кінці інтерв'ю: розраховуючи на п'ятихвилинний бліц питань-відповідей про права України на автокефальну церкву, ми отримали ще одну годину розмови, через якого Вадим Новінський навіть переніс свій виліт до сім'ї.

Однак вся медійна активність останніх двох років не торкалася питання, а як, власне, слюсар-інструментальник з Росії перетворився в одного з найбагатших людей України.

З цієї причини в офіційній біографії бізнесмена безліч білих плям. Власне, тому розмова з ним ми вирішили почати "з початку" - з далеких 90-х років.

Його відповіді про релігію і політичній кар'єрі читайте в другій частині інтерв'ю. У першій - про процес первинного накопичення капіталу, купівлі підприємств у Юлії Тимошенко, партнерство з Рінатом Ахметовим, багатомільйонних боргах Костянтина Григоришина, про "розлучення" його бізнесу з головним партнером, російським мільярдером Андрієм Клямко. А також про те, наскільки близько Вадим Новинський знайомий з Володимиром Путіним.

"Я починав все з нуля, з чистого аркуша. У мене не було в Україні ні тата, ні дядька"

- Почнемо спочатку. Як співробітник "Центру перспективних досліджень" Вадим Новінський вирішив стати бізнесменом? З чого раптом?

- Внесу поправку. Якщо так говорити, то я починав свою трудову діяльність на заводі "Старорусприбор" (приладобудівний завод в місті Стара Русса Новгородської області Росії, звідки родом Новинський - УП) в якості слюсаря-інструментальника. Потім вступив до Академії цивільної авіації, там відучився і працював авіадиспетчером.

З 1989 по 1991 рік я був співробітником кафедри систем управління Академії цивільної авіації (в Санкт-Петербурзі - УП), а після цього перейшов в комерційну структуру з гучною назвою "Центр перспективних досліджень". Тоді все любили гучні назви. Вони дуже часто не відповідали тому роду діяльності, який ця компанія здійснювала.

Було багато інших структур, не тільки цей ЦПИ. Я в цих структурах практично завжди працював одним з основних осіб і займався комерційною діяльністю. Загалом, моя діяльність як приватного підприємця почалася в квітні або травні 1991 року.

- У всіх ваших офіційних біографічних довідках пишеться, що ви володієте активами з партнерами, але ніде не вказуються імена партнерів. Чи правильно розуміти, що ваш основний партнер - це Андрій Клямко (співзасновник "Смарт-холдингу", колись №161 в списку російського Forbes )?

- Так, це був один з основних партнерів. Це мій партнер протягом 25 років. У різних компаніях були різні партнери, але, як правило, він завжди був там теж.

- Як цей союз двох російських громадян привів вас в українські Запоріжжя і Кривий Ріг? Як ви з Петербурга виявилися тут?

- Після розвалу Союзу вся структура центрального забезпечення різних підприємств порушилася. Коли Держплан і Держпостач були скасовані, то кожне підприємство стало шукати собі і збут продукції, і, відповідно, постачання комплектуючих для свого основного роду діяльності.

Давайте домовимося, що після інтерв'ю ви дасте мені ознайомитися з ним

Новинський: Я ніколи не ставив заробляння грошей на меті

всі фото: Ельдар Сарахман

Дуже багато тоді бізнесмени це зрозуміли і стали фактично замінювати собою Госснаб. Ми займалися поставками на підприємства різної продукції. В першу чергу - нафтопродуктів.

- В Україні виявилися випадково?

- Ми працювали з одним із структурних підрозділів компанії "Лукойл" - збували нафтопродукти і поставляли на це нафтовидобувне підприємство труби та інші комплектуючі.

Ми постачали нафтопродукти не тільки по Росії, але і в Україні. Спочатку ми в Крим постачали мазут і світлі нафтопродукти, потім - в Запоріжжі на Запоріжсталь, і на Криворіжсталь, і ГЗК Кривбасу. Так ми і опинилися в Україні.

- У 1999 році в Дніпропетровську ви заснували компанію "Смарт-груп". Чому саме в Дніпропетровську?

- Спочатку мій офіс знаходився в місті Запоріжжя. Потім ми його перенесли, так як ГЗК Кривбасу перебували на території Дніпропетровської області, і основна діяльність велася там.

Будь-яка місцева адміністрація завжди лояльніше до тих бізнесменам, які знаходяться на їх території, тому що вони платять частину податків до місцевих бюджетів. Відповідно, ми, співпрацюючи з Кривбасом, відкрили свою компанію в Дніпропетровську.

- Чи правильно розуміти, що це стало відправною точкою співпраці або партнерства з тоді ще бізнесменом Юлією Тимошенко?

- Ні.

- Тобто ваша співпраця з Тимошенко почалося з Кривого Рогу? Були ж угоди між вашими структурами?

- Які угоди?

- По покупці Південного ГЗК, наприклад.

- Ви перескакуєте. Якщо ми йдемо по біографії поступально, то давайте це дотримуватися. Ми уклали угоду з придбання акцій Південного ГЗК в 2001 році. А в 1999 році ми вже були акціонерами Інгулецького ГЗК - у нас тоді було близько 47 або 48% його акцій.

- Купівля ПГЗК здійснювалася у структур Тимошенко? Вона ж тоді виступала партнером Коломойського з цього комбінату.

- Ні, вона не виступала партнером по цьому комбінату. Я вів переговори з людьми, які тоді були в її оточенні з придбання акцій Південного ГЗК. Ми викуповували ці акції у трьох кіпрських компаній. Ніколи в комерційному плані ми з Тимошенко не співпрацювали.

- Може, ситуативне партнерство ...

- Ми просто купили акції Південного ГЗК у кіпрських структур. Чи були вони підконтрольні Тимошенко, у мене немає такої інформації.

- Зараз ми ще говоримо про ту стадію біографії Вадима Новинського, який був російським бізнесменом в Україні ...

- (обриває) Я таким був до 2012 року.

- (обриває) Я таким був до 2012 року

Новинський: Ми мали контакт з Рінатом Леонідовичем Ахметовим починаючи з 2003-2004 року

- Чи правильно розуміти, що в російській бізнес-групі Новинський-Клямко старшим по Україні були ви?

- В основному, роботу в Україні вів я. Тут ніякої таємниці немає. На якийсь період часу борги українських компаній перед нашими компаніями становили близько 100 мільйонів доларів. Це 1997-1998 рік.

Звичайно, доводилося все більше і більше уваги і часу приділяти Україні. А я як людина мобільний літав постійно сюди. Більш комунікабельний, чи що. Я був тут, мені доводилося налагоджувати контакт з усіма. Я починав все з нуля, з чистого аркуша. У мене не було тут ні тата, ні дядька. Всі контакти я напрацьовував сам.

- Ви говорите про 100 мільйонів доларів. Це велика сума. Ви пам'ятаєте той момент, коли ви прокинулися і зрозуміли: все, я - доларовий мільйонер?

- Я ніколи про це не думав. Це все гординя і якесь самомилування. Я на це не звертав уваги.

- Але мета бізнесу - заробити гроші ...

- Я ніколи не ставив заробляння грошей собі за мету. Це процес. Гроші, звичайно, дозволяють багато, але гроші - це завжди велика відповідальність. Тільки ми думаємо, що це ми гроші заробляємо. Господь дає нам заробляти ці гроші, а потім з усіх нас запитає - як ти їх витратив, на що ти їх витратив.

"Я вважаю Ріната Ахметова кращим партнером, якого я знав"

- Після того, як ви сформували портфель активів в металургійній галузі, з'явилася новина про об'єднанні з Ринатом Ахметовим . Як відбувалося це об'єднання?

- Ми мали контакт з Рінатом Леонідовичем Ахметовим починаючи з 2003-2004 року. До цього були знайомі, але не близько. Спілкувалися, часто мали бізнес-переговори. Ми розуміли, що для того, щоб мати успіх, необхідно укрупнюватися.

Ми пам'ятаємо, як в історії і України, і інших країн Східної Європи, і світу здійснювалися великі злиття і поглинання. Ми пам'ятаємо, як проходило злиття АрселорМіттал. Як укрупнювати російська компанія Євраз, купувала тут активи на території України у Ігоря Коломойського.

- Пропозиція об'єднатися з Ахметовим надійшло від вас?

- У нас якось спільно все народилося. Від мене воно точно не виходило, тому що я розумів, що я буду в цій справі молодшим партнером. Він запропонував: "Давай так зробимо, це дасть стійкість нашого бізнесу, більшу безпеку, більшу незалежність від якихось катаклізмів, які відбуваються в економіці всюди".

Він запропонував: Давай так зробимо, це дасть стійкість нашого бізнесу, більшу безпеку, більшу незалежність від якихось катаклізмів, які відбуваються в економіці всюди

Новинський: Той бізнесмен, який хоче вести легальний бізнес, ніколи не відмовиться від рішення Лондонського суду

Тому ми розуміли взаємовигідність цього кроку. Я йшов на цю справу цілком свідомо, втрачаючи контроль над тими підприємствами, де до цього у наших структур було 100% володіння.

- За ці роки не шкодуєте про це рішення?

- Жодного разу не пошкодував (кілька навіть дивується). Я вважаю, що це був дуже правильний і своєчасний крок.

- Чи можливо перенесення досвіду об'єднання в металургії на об'єднання газового бізнесу?

- Можливо. Чому ні? Наше об'єднання в металургії - це коли 1 + 1 дало навіть не 3, а 4.

- Тобто, якщо від Ахметова надійде пропозиція з газового бізнесу ...

- ... я з задоволенням його прийму. Тому що я вважаю Ріната Ахметова кращим партнером, якого я знав у своєму житті.

- З точки зору виконання своїх слів?

- Надійності, чесності, порядності по відношенню до всіх. Я кращого партнера не бачив, який завжди виконує свої зобов'язання - вигідно йому їх виконувати або не вигідно, він завжди їх виконує. Я намагаюся брати з нього приклад в цьому відношенні.

- Напевно, тут буде доречне запитання з приводу вашого розлучення з Клямко. Як народилося це рішення і чому?

- З різних причин. Люди ж часто зустрічаються і часто розходяться. Це нормальний процес. Головне не те, чому це сталося. А то, як це сталося. У нас цей процес ще не закінчений, між іншим. У нас нормальні ділові відносини, ми їх підтримуємо. Я думаю, що завжди важливо красиво зійтися і красиво розійтися.

- У вас вийшло?

Читайте також

- Виходить.

- Чому так довго триває цей процес розлучення?

- Це завжди не такий простий процес.

- Чи не можете домовитися про частки?

- Ми практично домовилися.

- Тобто мова не йде про рівноправну розбіжності?

- Я б не хотів торкатися цієї теми, поки немає прес-релізу компанії про це. Просто не маю права цього робити.

- Чи правильно тоді розуміти, що ті активи, якими ви разом володієте в Росії і Україні, є спільними і зараз?

- Ні, ті активи, які були в Росії, залишилися в його веденні, скажу так відразу.

- А що ж ви тоді ділите?

- Ну є ж якісь взаємні зобов'язання за активами в Україні. Тут все дуже складно. Коли люди пройшли довгу-довге життя, становлення, коли домовилися, що будуть партнерами, а потім виникли якісь шорсткості під час цього шляху ... Вони завжди є, в стосунках будь-яких людей. До цього процесу потрібно підходити ретельно і, я сказав би, ніжно. З повагою один до одного.

- Питання з приводу відносин з Костянтином Григоришиним . У суперечці навколо НВО Фрунзе він вам програв 320 мільйонів доларів ...

- Є компанія, яка володіє акціями Сумського НВО ім. Фрунзе. У цій компанії Костянтин Григоришин був партнером з Володимиром Лук'яненко. У певний момент Лук'яненко поступився нам частку 50% в своїй структурі, яка володіла акціями Фрунзе. Ми намагалися вести переговори з Григоришиним про те, як ми будемо далі вести спільний бізнес.

У нас була угода акціонерів. Після того, як ми не домовилися, як вести бізнес, на початку 2014 року ми подали позов до суду на підставі цієї угоди акціонерів. 18 жовтня 2017 року арбітражний суд Лондона, апеляційна інстанція, прийняв рішення про затвердження рішення суду першої інстанції. Воно вступило в законну силу.

- Суть питання в тому, розрахувався чи Григоришин з вами?

- Ні. На даний момент ніякого розрахунку немає. Ведуться якісь переговори про можливий механізм розрахунку.

- Йому нема чим?

- Я не знаю, не хочу заглядати в чужу кишеню. Але на даний момент розрахунку ще немає. Рішення було прийнято ще рік тому, але на даний момент розрахунку немає.

- У вас є важелі стимулювання Григоришина до розрахунку?

- Той бізнесмен, який хоче вести легальний бізнес, ніколи не відмовиться від рішення Лондонського суду. Ніколи його не проігнорує і буде його виконувати. Я думаю, ми знайдемо якийсь компроміс для того, щоб перед нами ця сума була погашена. Переговори на цю тему ведуться.

"На Донбасі що, не українці живуть? Чому потрібно душити, Господи, помилуй ?!"

- В останні роки Рінат Ахметов став взагалі непублічним, тому всі губляться в здогадах, як, наприклад, він сприйняв ситуацію з блокадою Донбасу? Яке було його бачення тієї ситуації?

- Якщо ви хочете щось запитати у Ріната Леонідовича, вам краще запитати у нього. Я не буду передавати те, що він думає. Я, звичайно ж, знаю, що відбувалося тоді, і як він на це міг реагувати. Але ніколи про це не скажу.

Я можу сказати тільки про своє ставлення. Я вважаю, що організація блокади Донбасу, підприємств, розмови про "торгівлю на крові" - це була абсолютна брехня і абсолютна неправда щодо того, що відбувалося на непідконтрольною території.

Ми втратили там багато підприємств в результаті цієї блокади. Але ці підприємства працювали за законами України, вони платили податки до державного бюджету України. Люди, які працювали на цих підприємствах, будь то в Єнакієвому, в Краснодоні, на коксохімах, інших об'єктах, які належали "Метінвесту" або ДТЕКу, отримували зарплату в українських банках і платили прибутковий податок знову ж в бюджет України ...

Новинський: Я вважаю, що організація блокади Донбасу, підприємств, розмови про "торгівлю на крові" - це була абсолютна брехня і абсолютна неправда щодо того, що відбувалося на непідконтрольною території

- Основна аргументація людей, що підтримують блокаду, в тому, що гроші, отримані там, інвестувалися в свинець, який летів сюди.

- Це, знову ж таки, абсолютна брехня. Ось ви скажіть, на непідконтрольною території живуть українці?

- Так.

- Вони мають такі ж права, як решта українців, які проживають на всій території України? Згідно з Конституцією, мають такі ж права. Право на роботу, право на охорону здоров'я, навчання і так далі. Чому держава не виконує своїх зобов'язань по відношенню до цих громадян? Чому була обрізана вся соціальна відповідальність держави перед цими людьми?

І ви ж зрозумійте, що люди, які працювали там на наших підприємствах і отримували заробітну плату, вони годували свої сім'ї. У них не було причини йти і "заробляти" якимось іншим чином. А ми знаємо, як це буває, правильно?

Там більше 100 тисяч чоловік працювало на всіх наших підприємствах, які були "націоналізовані" або отримали "зовнішнє управління".

Там більше 100 тисяч чоловік працювало на всіх наших підприємствах, які були націоналізовані або отримали зовнішнє управління

Новинський: Все, що знаходилося в Криму, мені вже не належить. З різних причин...

Я вважаю, що це було найбільшим злочином перед Україною, то, що зробили цю блокаду. Країна точно від цього програла, і ми розуміємо, що хтось від цього точно виграв. Ось ці аферисти від політики, ми знаємо, хто це робив ...

- Хто?

- Ви знаєте.

- Ми знаємо тих, хто стояв на постах ...

- А хто їх фінансував? Я не хочу вдаватися в ці подробиці. Ми не пішли ні на які поступки з цього питання. Ми були до кінця вірні тому, що це - територія України, що підприємства, які там працюють, повинні платити в бюджет України, а не якоїсь іншої структури. Я вважаю тих людей, які працювали на тих підприємствах, справжніми патріотами своєї країни.

- Ми не про простих людей говоримо. Ми говоримо про тих, хто керував людьми ...

- Крім того, що там робочі місця загублені, країна втратила величезну кількість вугілля, який можна було постачати на ТЕЦ на всій території України, втратила експортну виручку, втратила ВВП. Якщо взяти безпосередньо, то тільки прямі втрати бюджету - більше 1 мільярда доларів. Ми за мільярд зараз намагаємося перед МВФ "польку-бабочку станцювати".

- Чи правильно ми розуміємо, що ви не погоджуєтеся всередині себе з тим, що населення окупованої території, по суті, відібрало у вас, у групи "Метінвест" ...

- Народ Нічого НЕ відбірав! Влаштувалі блокаду. Коли підприємства зупинилися, знайшовся привід для того, щоб ввести туди зовнішнє управління. Хоча ми на той момент, з березня 2017 року, платили зарплату всім! Ми говорили, що будемо платити зарплату людям рівно стільки, скільки буде потрібно. Незважаючи на те, що підприємства все стоять, не працюють, немає вивезення продукції.

- У вашому розумінні, підприємства у вас відібрано тими, хто називає себе "представниками людей на окупованих територіях" або зовнішніми силами?

- Я не хочу здогадуватися. Я говорю тільки про факт того, хто блокаду ввів, хто ввів "зовнішнє управління". Воно було введено керівництвом так званих "ДНР" і "ЛНР". А хто за цим стоїть - я не хочу коментувати. Я думаю, ви самі здогадуєтеся, хто за цим стоїть.

Як і те, хто стоїть за тими людьми, хто влаштував блокаду, хто не вдарив пальцем об палець, щоб припинити беззаконня, щоб склади з продукцією поїхали на територію України, і експортна продукція поїхала в порт. Український порт, до речі кажучи.

Скільки валютної виручки Україна втратила, хтось рахував? Скільки ВВП Україна втратила від цього, хтось рахував? Кумулятивний ефект, думаю, буде кілька мільярдів доларів.

Замість того, щоб державі мати політичну волю і силу розблокувати це все, піти і навести там порядок - держава підняла руки, зібрало Рада безпеки і узаконило блокаду . Але це ж означає йти на поводу у бандитів! Вони завтра можуть у тебе будь-яку магістраль перекрити, і Рада безпеки буде це покривати своїми рішення?

Вони завтра можуть у тебе будь-яку магістраль перекрити, і Рада безпеки буде це покривати своїми рішення

Новинський: Е Якби Віктор Степанович (Черномирдін) був живий (хреститься), то відносини між Україною і Росією ніколи б не опинилися там, де вони зараз

Ми платили зарплати понад 100 тисячам людей. Таким чином там створювалося хоч якийсь спокій і зв'язок цієї непідконтрольною території з Україною. Люди відчували себе причетними до іншої частини України. Зараз же цей зв'язок втрачається кожен день.

- Тобто у вашому розумінні немає взаємозв'язку між інвестуванням грошей туди і інвестуванням цих грошей в агресію проти центральної влади?

- Що таке "інвестування грошей туди"? У самому питанні якась сум'яття є.

- Автори блокади оперували таким розумінням, що потрібно, вибачте за цинізм, позбавити фінансового кисню цю територію і таким чином повернути контроль. Як його отримати, якщо ми самі фінансуємо сторону, яка воює з нами?

- Що за маячня? (Скипає, але швидко бере себе в руки). Те, що ви говорите, це маячня, ви мене вибачте, звичайно! Я можу сказати жорсткіше, але це марення сивої кобили в місячну ніч. Ми не те, що інвестували туди гроші, ми вкладали гроші в підтримку підприємств . Будь-металургійний цикл не працює без постійного оновлення механізмів, тому що знос дуже високий.

- Питання в зв'язку ...

- Я розумію все. Там банки українці не працювали. Там все було закрито. Ми якщо і платили грошики, то через українські банки, які знаходяться на нашій території. Ви скажіть, задушити кого? Там що, не українці живуть? Чому потрібно душити, Господи, помилуй ?! Що ви таке говорите ?!

- Мається на увазі, що підприємства, що працюють там, хочуть вони чи не хочуть, підкоряються тим законам ...

- Вони підпадають під дію законів України! (Збуджено відбиває вказівним пальцем кожне слово по столу). Запам'ятайте це раз і назавжди. Вони до блокади підпорядковувалися законам України! Працювали по законам України.

- І вони не платили ніяких податків там?

- Ніяких податків вони туди не платили! Це наклеп, брехня, неправда! І влада це прекрасно знають!

- Крім підприємств, загублених на Донбасі, у вашої групи були підприємства в Криму. Ці підприємства після того, як ви з Клямко розійшлися, відійшли до вашої зоні відповідальності?

- Ви маєте на увазі те, що належало "Смарт-холдингу"? Все, що знаходилося в Криму, мені вже не належить. З різних причин ... Те, що у нас погоджено з Андрієм Клямко, поки є конфіденційним, я не маю права про це говорити.

- Між іншим, Клямко є віце-президентом Міжнародної любительської федерації самбо? Там в президії - Володимир Путін. Ви коли-небудь намагалися використовувати цей зв'язок, щоб вийти на президента РФ?

- Я не знаю, чи знаходиться в президії цієї Федерації Володимир Путін. Навряд чи це так.

- Почесний президент. А ви взагалі знайомі з Путіним?

- Мене з ним знайомив ... Не то навіть, що знайомив, це була зустріч "здрастє-здрастє" в 2004 році, Віктор Степанович Черномирдін.

- І з тих пір ...

- Другий раз я з Путіним мав контакт в 2013 році, коли Віктор Янукович і Володимир Путін провели спільний парад Чорноморського флоту Росії і Військово-морських сил України в місті Севастополі. Я як депутат, обраний від Севастополя, був серед тих, хто там перебував. Знову ж "здрастє-здрастє" і все.

Віктор Янукович і Володимир Путін в Севастополі (2013 рік)

фото: static.kremlin.ru

Ось, у мене було два контакти з Путіним, кожен з них по 5 секунд, може бути, по 10.

- До речі, а ким був для вас Віктор Черномирдін? Які у вас були стосунки?

- Він мені був, як батько, а я йому - як син. Ми подружилися, коли його призначили в Україні. Знаєте, як буває, споріднені душі, ми відразу зійшлися. Він мене багато чому навчив, на багато відкрив очі, контакти деякі, знову ж таки, дав.

Мені здається, що якби Віктор Степанович був живий (хреститься), то відносини між Україною і Росією ніколи б не опинилися там, де вони зараз.

У другій частині інтерв'ю читайте про те, як Петро Порошенко просив дати Новинському український паспорт, спілкуються вони зараз і на які теми, бере участь чи Ринат Ахметов в партійному житті "Опозиційного блоку", і які шанси приєднання до цієї структури Віктора Медведчука.

І, звичайно, про те, чому Вадим Новинський не визнає права Константинопольського патріарха надавати томос української православної церкви, яку сам мільярдер називає "порошенківська патріархатом".

продовження Вадим Новінській: Ніщо НЕ віщувало, что з Порошенком будут СКЛАДНІ стосунки

Роман Романюк, Дмитро Рясний, УП

Фото, відео - Ельдар Сарахман, УП

Чому потрібно душити, Господи, помилуй ?
Як співробітник "Центру перспективних досліджень" Вадим Новінський вирішив стати бізнесменом?
З чого раптом?
Як цей союз двох російських громадян привів вас в українські Запоріжжя і Кривий Ріг?
Як ви з Петербурга виявилися тут?
В Україні виявилися випадково?
Чому саме в Дніпропетровську?
Чи правильно розуміти, що це стало відправною точкою співпраці або партнерства з тоді ще бізнесменом Юлією Тимошенко?
Тобто ваша співпраця з Тимошенко почалося з Кривого Рогу?
Були ж угоди між вашими структурами?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация