Вагітність шотландської вислоухой кішки і все про пологи

  1. Перші ознаки вагітності кішки Завагітнівши, кішка нерідко стає млявою і сонливою. У перші 10 днів...
  2. Терміни і тривалість
  3. Особливості догляду та протипоказання в цей період
  4. Підготовка до пологів
  5. процес пологів
  6. Подальший догляд за кішкою і потомством

Перші ознаки вагітності кішки

Перші ознаки вагітності кішки

Завагітнівши, кішка нерідко стає млявою і сонливою. У перші 10 днів можлива ранкова нудота. Поведінка тварини змінюється, воно може стати як агресивним, так і надмірно ласкавим. Апетит збільшується, можуть змінитися смакові пристрасті. Соски рожевіють і набухають, це стає особливо помітно до 21 дня.

Через два тижні після в'язки ветеринар може визначити вагітність за допомогою пальпації або УЗД. Самостійно промацувати живіт кішки не можна (!), Щоб не травмувати ембріони. Якщо в'язка була запланована, рекомендується відразу завести календар вагітності, що допоможе в потрібний час відкоригувати раціон і вчасно звернутися до ветеринара, якщо термін виношування затягнеться.

Відео «Догляд за вагітної й кішкою»

З цього відео ви дізнаєтеся, як правильно доглядати за вагітної й кішкою в домашніх умовах.

Терміни і тривалість

Тепер давайте розглянемо, скільки триває вагітність у кішки. Як правило, представниці шотландської вислоухой породи можуть носити потомство від 60 до 65 днів.

Тривалість вагітності залежить від ряду факторів:

  1. Ваги. Великі тварини схильні виношувати кошенят довше норми, дрібні (до 3 кг) іноді народжують передчасно.
  2. Віку. Перша вагітність, особливо якщо кішці ще немає 1 року, часом закінчується пологами через 50 днів. Зазвичай це веде до загибелі потомства.
  3. Кількості кошенят. Чим їх більше, тим менше буде тривати вагітність.
  4. Стан здоров'я. Хвороба і слабкість тваринного можуть стати причиною викидня.

За допомогою календаря вагітності кішки простежте за тим, щоб виношування не затягувалося. Якщо пологи не відбулися на 68-69 добу, необхідно викликати ветеринара.

Особливості догляду та протипоказання в цей період

Вагітна кішка вимагає максимально дбайливого поводження. На руки її краще не брати, в крайньому випадку притримувати під попою і грудьми без дотиків до живота. Ліки (навіть легкі) можна давати тільки за призначенням ветеринара. Глистів в цей час виводити не можна.

Кішку не рекомендується випускати на вулицю, щоб вона не травмувалася і не підхопила інфекцію. Важливо берегти її від протягів і переохолодження, стежити, щоб вона не забиралася на високу меблі і тим більше не стрибала звідти. Гучні різкі звуки, метушня або переляк можуть викликати викидень, а якщо термін пізній, навпаки, затримку пологів. В цей час тварина краще ізолювати від маленьких дітей.

Зверніть увагу, що у вагітної кішки може початися тічка. Це трапляється через спільного проживання з котом або гормонального розладу. В цей час можливе повторне запліднення, однак найчастіше воно закінчується загибеллю або «молодшого» приплоду, або всіх кошенят. У рідкісних випадках кішка послідовно народжує обидва «покоління», але в цьому випадку у неї частіше за все не вистачає молока. Тому якщо у вас є пара тварин, на час вагітності кота-шотландця краще тримати окремо.

Інше важливе питання - чим годувати вагітну кішку. У цей час не можна переводити тварина з натуральних кормів на промислові, і навпаки. Подібна зміна раціону сама по собі є навантаженням для організму. При натуральному харчуванні важливо, щоб в раціоні було багато білка: телятини, молочних продуктів, риби, яєць. Важливі також овочі. Якщо ви віддаєте перевагу годувати вихованця промисловим кормом, потрібно підібрати тип спеціально для вагітних і годуючих кішок.

Харчування має включати повний комплекс вітамінів і мікроелементів. Особливо важливий кальцій. Підбирати харчові добавки повинен ветеринар. У перші тижні обсяги їжі повинні залишатися тими ж, але для ослаблених тварин їх можна збільшити на 10-15%. Поступово харчування роблять дробовим, до середини вагітності частота годування повинна доходити до 4-5 разів на день. Спочатку невеликі порції потроху збільшують. До кінця терміну вони повинні вирости приблизно в 2 рази.

При запорах можна дати кішці рослинне масло.

Підготовка до пологів

Підготовку до пологів шотландської кішки потрібно почати завчасно. За тиждень до зразкової дати проведіть профілактичний огляд у ветеринара і заздалегідь домовтесь про екстрену допомогу на випадок необхідності. Створіть кішці максимально тихі та спокійні умови. Постарайтеся тримати подалі від неї інших домашніх тварин і не дозволяйте дітям турбувати тварину.

Підготуйте зручну коробку, вистелену старими газетами або ковдрами. Заохочуйте тварина за сон і відпочинок всередині. Миски з їжею і водою, а також лоток потрібно поставити поруч. Коробка повинна бути близько 50х50х50 см. На одній зі стінок прорізають вхід з порогом 10-15 см заввишки, щоб кішка легко могла забратися всередину, але у маленьких кошенят не було можливості вийти.

Також заздалегідь потрібно підготувати одноразові пелюшки, ножиці, спирт для дезінфекції, нитки, вазелін і грілку.

процес пологів

Коли кішка готується народжувати, її поведінку помітно змінюється. Вона регулярно вилизує промежину, часто дихає. Представниці цієї породи нерідко намагаються привернути увагу господарів і домагаються їх присутності біля коробки, часто труться об ноги, нявкають і мурличут.

Бажано, щоб пологи шотландської вислоухой кішки проходили під наглядом. Занадто активно втручатися в процес не варто, якщо в цьому немає явної необхідності. Якщо сутички слабкі, можна обережно потягнути на себе кошеня, попередньо змастивши руки вазеліном. Тримати його при цьому потрібно за холку. Якщо кішка сама не виштовхнула плаценту, її потрібно акуратно витягнути.

Пуповину новонародженого кошеняти перев'язують ниткою, дезінфікують і обрізають на відстані 2 см від живота. Кішка повинна вилизати і нагодувати малюка, після чого його можна укласти на грілку, накриту підстилкою. Перерва між народженням кошенят в середньому становить 30-60 хвилин.

Подальший догляд за кішкою і потомством

Подальший догляд за кішкою і потомством

Після народження малюків важливо подбати про тишу і спокій в кімнаті. Освітлення не повинно бути занадто яскравим. Температуру потрібно підтримувати в межах +30 ° C, в разі потреби включивши обігрівач. З другого тижня її поступово знижують, доводячи до кімнатної. Важливо регулярно міняти підстилку в коробці.

Через 3-4 дні кошенят можна починати обережно гладити - це розвиває у них дружелюбність і врівноваженість. Через 8-10 днів у малюків починають прорізатися очі. За необхідності можна протирати їх ватним диском, змоченим теплою водою.

Здоровий кошеня починає ходити приблизно через 3 тижні після народження. Спостерігаючи за мамою, він вчиться справляти нужду в лоток і вмиватися. У цей час важливо не обмежувати можливість малюків грати, але убезпечити їх від можливих травм.

Бажано вести щоденник приросту, що допоможе визначити, чи нормально розвивається приплід.

Вагітність, пологи і вигодовування потомства - складний час для кішки, особливо молодий, але турбота і увага господарів допоможуть їй благополучно виростити здорове потомство.

Вихованці наших читачів

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация