Валентина Матвієнко. Повчальна історія Попелюшки

Правда "Правда.Ру" продовжує публікацію портретів політиків очима фахівця з мовному гіпнозу , Професора Ірини Черепанової
Сучасна масова культура стає все більш орієнтованою на міф супермена, популярність якого пов'язана з тим, що М. Еліаде називає "таємним прагненням сучасної людини", який, будучи "знедоленим" і "убогих", прагне до ідентифікації з винятковою особистістю. Чи не мине ця тенденція і відомих усій країні жінок-політиків. Вони виступають перед нами в двох іпостасях: пасторальні опису замовних матеріалів і демонстрація Сили і мускулінна напору реальних слів і вчинків. І стихійна легенда губернатора Санкт-Петербурга Валентини Іванівни Матвієнко, мабуть, яскравіше інших ілюструє це.

"Три дівиці під вікном"...

"Це були повоєнні роки. Час був голодний, важке, а нас у батьків було троє - Ліда, Зіна і я. Коли мені було сім років, помер наш батько .... Ми залишилися з мамою, яка одна на своїх плечах і несла цей тягар. Вона віддавала нам все життя і зробила все, щоб ми були не гірше за інших, щоб не відчували себе сиротами ", - згадує Валентина Іванівна. Але Валя все-таки відчувала себе сиротою-Попелюшкою: "Я була молодша сестра. А тому спочатку, як правило, пальто купували старшої, потім перешивали на середню сестру, а потім вже переробляли на мене. І я завжди плакала:" Чомусь у -у? ".

Ви пам'ятаєте, звичайно, про що мріяли три дівиці: стати царицями, але кожна - своїм особливим способом. Подібне сцену ми знаходимо в одному з мелодраматичних життєписів Валентини Тютін: "старша, Ліда, сказала:" Я хочу, щоб у людей було більше їжі ", - і пішла працювати на харчокомбінат. Середня, Зіна, сказала:" Я хочу, щоб люди вчилися ", - і пішла викладати в технікум. Наймолодша, Валя, сказала:" А я хочу, щоб людям було краще жити ", - і стала віце-прем'єром російського уряду". Правда, в більш пізніх (передвиборних) інтерпретаціях ця найдобріша Валя взагалі-то прагнула "знайти такі ліки, щоб люди не помирали". Однак, винахід ліків - справа важка - а ось боротися за народне щастя в якості секретаря райкому комсомолу - саме те для Попелюшки з величезними амбіціями: "У мене з дитинства було розвинене почуття справедливості, і якщо потрібно, то я дійсно можу піти на будь-яку амбразуру , домагатися правди .... Потрібно вміти наполягати на своєму, якщо це своє - загальне, потрібне багатьом ". Правда, ілюстрацією до цієї тиради про боротьбу за справедливість служить все-таки відстоювання особистих прав під час вступу до училища, коли абітурієнтка Тютін не дісталися одного бала. Але навички боротьби залишилися. Кар'єра Валентини Іванівни приголомшує уяву - голова Комітету Верховної Ради СРСР у справах жінок, охорони сім'ї; народний депутат СРСР, Надзвичайний і Повноважний Посол в Республіці Мальта та Грецької республіки, повпред президента в Північно-Західному федеральному окрузі, губернатор Санкт-Петербурга. Якщо скласти досягнення знаменитих Катерини Фурцевої і Олександри Коллонтай - може, кількість займаних посад і зрівняється. Така зайнятість вплинула і на рішення про кількість дітей в сім'ї: "Посада залишилася, а ще одну дитину вирішили не заводити" ...

"Чарівне дзеркальце" ЗМІ

Хто на світі всіх миліше "Хто на світі всіх миліше?", - запитувала цариця-молодиця у чарівного дзеркала з казки Пушкіна про "Мертвою царівну і сім богатирів". Наша героїня не питає, вона впевнена в собі і власної неперевершеності, про що і методично повідомляє під час інтерв'ю. "Увійшовши в екзаменаційний зал, Валя трохи знітилася:" Як тут все серйозно! Дівчата всі в темному, так з косами ... Може, не варто мені спідницю коротку надягати? Ой, і очі, напевно, яскраво нафарбувала ... І волосся, напевно, розпатлані, бігла адже ... Пізно схаменулася, любко. Зате всі побачать, які на Україні дівчини живуть! "(З інтерв'ю заступника уряду РФ В. І. Матвієнко в 2001 г.).

Валентина Матвієнко шокувала публіку тим, що з легкістю міркувала про невиплати і інших заборгованостях прямо в норковому манто. "Щодо одягу я мінятися не буду! Є у мене одна норкова шуба, і я буду в ній ходити, тому що на вулиці зима, і вона мені подобається. І коштує вона всього 2,5 тис. Доларів! Я пишаюся тим, що я це заробила і можу виглядати так, як хочу. і потім, я була послом і зобов'язана була ходити в норковій шубі. так в Москві зараз кожна друга жінка в нірці! Чому це для мене принципово? Повірте мені, я дуже важке життя прожила. Батько помер, коли мені було 7 років. у мами на руках нас залишилося троє. Ми жили дуже бідно. І я завжди плакала, коли мені перешивали в т ретій раз пальто середньої сестри! " (1999 рік, віце-прем'єр з соціальних питань). Але ж так в повоєнний час жив весь народ! Втім, треба віддати належне, про народ цілком відбулася цариця теж часом згадує і дивує подробицями власної "нелегкій" життя.

Так, будучи віце-прем'єром уряду, повідомляє журналістам про свої відрядження: Як правило, на місяць дві поїздки Так, будучи віце-прем'єром уряду, повідомляє журналістам про свої відрядження: "Як правило, на місяць дві поїздки. Добові 55 рублів. І літаю звичайним, рейсовим літаком. У літаку, як правило, готуюся до можливих виступів, зустрічей". А ще розповідає часом про "виходах" в народ: "Звичайно, мені простіше знайти спільну мову з простими людьми. Ось в неділю я пішла на ринок за продуктами. Підходить до мене жінка і каже:" Ви так схожі на Матвієнко ". Я кажу : "Так я і є Матвієнко". - "Невже? І ви самі ходите на ринок за продуктами? А де ваші охоронці? "Їх у мене і не було ніколи. І я сама ходжу на ринок. Тому можу говорити з людьми нормальною мовою, розуміючи, про що йде мова. Я живу такий же життям".

Валькірія Санкт-Петербурга

Олександра Коллонтай (Шурочка Домонтович) - одна з легенд революції, Надзвичайний посол Радянського Союзу, яка теж панувала в серцях чоловіків і переживала з приводу відсутності манто, але з дивовижною дворянської винахідливістю красувалася на прийомах в манто з кролика.
Слова, жести, імідж бувалого апаратника. "Розрулити цю ситуацію, - говорить вона. - Питання дотиснемо". При цьому сплутана мова з типово жіночою логікою. Наприклад, уривок з передвиборних дебатів з опальної Ганною Маркової: "Я за цей час - ну, я не знаю, може бути, з половиною виборців побачилася, привіталася, послухала, поговорила, поспілкувалася. І повірте, що все це - ось тут (тицяє кулаком собі в груди). Всі ті пропозиції, болю, думки людей. На них є відповіді - що можна і як потрібно зробити. Я абсолютно впевнена у своїй перемозі ". Або спогади про мітинг в Читі: "Ось я приїхала в Читу, там була напружена ситуація: борги із зарплати вчителям і т.д. Губернатор показує програму: музей, обід ... Але в аеропорту до мене підійшов місцевий журналіст і сказав, що на площі в місті чекають люди, там величезний мітинг. Дивлюся, в програмі цього немає. Губернатор каже: "я вам не раджу туди їхати, народ дуже розлючений, розірвуть". я відповідаю: "народ знає, що я приїхала. Як я можу не поїхати? "Дійсно, на площі величезний натовп, люди напружені донезмоги. Мера вже" рознесли "вздовж і впоперек. А що робити? Взяла мегафон в руки і півтори години на площі з цим натовпом на їх мітинговому мовою спілкувалася. Іноді доводилося і обривати ... Розійшлися цілком один одним задоволені ".

Матвієнко постійно демонструє нібито відсутність президентських амбіцій: Навіть такої думки не допускаю Матвієнко постійно демонструє нібито відсутність президентських амбіцій: "Навіть такої думки не допускаю. По-перше, Росія ніколи не сприйме жінку-президента. У нашій країні це нереально. Тут вже сформований менталітет, традиції, ревнощі ... Ну, куди там, ну баба ... Як це можна? А по-друге, мені це абсолютно не потрібно: у мене немає амбіцій. я взагалі ніколи не рвалася до влади, так вже життя склалося. Через вісім років я вже буду на пенсії, буду ходити по музеях , до масажисткам, займатися собою, жити нормальним життям. А то зараз часу н е вистачає ... "(2000 рік). Але конкурентку, мабуть, спокійно відправить в зимовий ліс на вірну смерть або яблучко отруєне відправить з курьершей. І зі ЗМІ розбереться: "Ах ти, мерзенне скло, це брешеш ти мені на зло!".

Вона багато працює, прирікаючи себе на служіння обраній справі: На додачу до владних аксесуарам вона отримала робочий тиждень з 6 днів (в суботу Матвієнко влаштовує об'їзди по місту) і добу з 6 годинами сну максимум Вона багато працює, прирікаючи себе на служіння обраній справі: "На додачу до владних аксесуарам вона отримала робочий тиждень з 6 днів (в суботу Матвієнко влаштовує об'їзди по місту) і добу з 6 годинами сну максимум". Однак при цьому все-таки встигає і дещо інше, звичайним російським трудовим жінкам мало доступне: "Намагаюся ходити з подругою в тренажерний зал, басейн, лазню. Зазвичай ходжу в сауну, хоча більше люблю російську, але немає можливості. Раз в тиждень граю в теніс, а взимку - лижі, коли є можливість. Зараз ось сіла на дієту - на китайські печива. Три дні просиділа, потім не витримала. Але треба стежити за собою, а то випустиш "(2000 г.).

Втім, навряд чи Валентина Іванівна щось упустить - що може бути п'янкий влади над прекрасним містом на Неві для колись бідній, але працьовитої дівчини з Шепетівки? І нарешті народ може дізнатися, як може скластися життя Попелюшки зі статусом комсомольської принцеси і незрозумілим, але наполегливим бажанням ощасливити чи народ, то чи "батюшку-царя".

Ірина Черепанова

Читайте також: Вільний Дмитро Козак , Сергій Іванов - авторитетний симулякр великої політики , Сергій Шойгу - летючий керівник "братнього" типу , Любов Сліска: стара-нова казка , "Собаче серце" за Володимиру Жириновському , Наш вибір: самурай або химера?

І я завжди плакала:" Чомусь у -у?
Може, не варто мені спідницю коротку надягати?
Чому це для мене принципово?
Невже?
І ви самі ходите на ринок за продуктами?
А де ваші охоронці?
Як я можу не поїхати?
А що робити?
Як це можна?
Втім, навряд чи Валентина Іванівна щось упустить - що може бути п'янкий влади над прекрасним містом на Неві для колись бідній, але працьовитої дівчини з Шепетівки?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация